cip motor

Forum de dicutii generale despre Citroen C4, C4 Picasso si Grand C4 Picasso: dotari, oferte, versus, posesori, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mie 14-Oct-2009 20:43

acuma nu inteleg, tu ai de platit polite la Master Tuner si le platesti aici? ca daca e asa e cam de kko. io nu cred ca astia se apucau sa faca toate grozaviile ca ma apoi sa se intoarca masinile rupte inapoi pe capete ca le dadea cineva foc la pravalie pina acum. bun, au rupt o masina, se presupune, dar tu stii ce a facut proprietarul pina sa se rupa? poate ca masina era in rodaj, mai ales ca au fost schimbate internele, si ala a tinut-o la 7000 pina i-au sarit pistoanele. a cui e vina?
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mie 14-Oct-2009 22:02

Khan las-o asa si nu mai cauta motive...Vrei sa ma crezi bine, nu vrei iarasi bine.. masina a fost facuta ca la carte, cu rodaj cu tot dupa schimbarea internelor, soft ii mai trebuia!
Nu platesc nicio politia mi se rupe de ei, dar cand vad cum sunt ridicati in slavi cand ei fac de multe ori mizerii nu pot sa tac! Mai bine sa stie si altii cand se duc sa-si faca lucruri custom, la unicii si mai marii tuneri din Romania!!

Suna la ei si intreaba-i de masina sa vezi ce-ti zic daca nu crezi, sau ai impresia ca avem ceva personal cu Master Tuner! Si tu esti tovaras cu ei, de iei apararea in necunostiinta de cauza?

Apropos, rodaj dupa ce faci soft nu exista, rodajul il faci inainte , dupa ce schimbi internele si tot ce trebuie! De 2 ori a fost masina la ei in interval de o saptamana si rezultatul la final dezastru total, garnituri arse, piese rectificate din cauza setarilor facute de marii meseriasi in ale softului!

Daca era masina mea, tinand cont ca stiu suma de bani care a fost bagata in upgradeuri, dupa patania cu softul custom facut la ei, ii stia tot internetul!!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 14-Oct-2009 22:24

daca e asa cum spune matrixu, cred ca ar trebui facuta cat mai publica patania...
eu i-as fi omorat daca pateam asa ceva...

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mie 14-Oct-2009 22:32

n-am nici un parti-pris, cu siguranta nu voi avea nevoie de ei curind, dar mi se pare corect sa fim obiectivi. atit. consider ca s-a explicat tot acum
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf

http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service

Lexia available

RollerMAN
pasionat
Mesaje: 152
Membru din: Dum 27-Iul-2008 21:11
Localitate: Bucuresti

Mesajde RollerMAN » Joi 15-Oct-2009 08:11

Matrixu scrie:Eu nici nu as fi intervenit daca rollerman nu punea citatul asta maret, cu iz publicitar pozitiv :
" Pt chiptuning in romania nu exista decat master tuner care pune unichip si face totul custom cu teste pe dyno si pe strada "


Iz publicitar pardon? Explica-mi si mie cine mai face CHIPtuning in romania in afara de ei?

Raspunsul NIMENI....aia era ideea care vroiam sa o subliniez nu sa fac publicitate.
Daca vroiam sa fac publicitate nu mai mentionam si restul de tuneri care mai exista si de care se aud lucruri bune.
Dupa cum spuneam totdeauna va fi cineva nemultumit de firma x sau y, iar in cazul stim noi ce te nemultumeste pe tine si nu e mastertunerul!
C4 By Loeb 2.0 180+ HP
Alpine 9855r , Genesis Profile 4 Ultra, Genesis Series III Stereo 60 , Genesis Audiophile A16.02 , Ground Zero GZRB25x, Standartplast soundproofing

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Joi 15-Oct-2009 11:47

mesersmith scrie:daca e asa cum spune matrixu, cred ca ar trebui facuta cat mai publica patania...
eu i-as fi omorat daca pateam asa ceva...


Atitudinea lor, si felul celor 2,3 mari capi ai softului te fac sa nu mai vrei sa auzi de ei, d-apai altele! Plus seriozitatea lor, vino la 9 ca vin eu la 11, vino la 10 ca vin eu la 12 ca am uitat cheile..si masina in cauza venea din afara Bucurestiului!
Pe autostrada, cu laptoptul in brate, masina facea ca toate alea, la un moment dat a inceput sa mearga bine..si a fost intrebat meseriasul, ce i-ai facut frate de merge ok! Raspuns: Nu stiu frate, dar e bine ca merge! Bineinteles ca nu a surprins pe nimeni cand nu a stiut sa o faca la loc, cand masina mergea iar prost!

Cand a ajuns masina la dyno, presiunea in turbina facea de ziceai ca e osciloscop.... si multe chestii. Un profesionist si un meserias ar fi trebuit sa stie ca softul care il pune va duce la incalzire imensa si vor ceda garnituri, se vor "deforma" piese, in conditiile in care internele erau upgradate la nivel maxim posibil, si cu un soft bun si facut cu cap nu ar fi trebuit sa aiba probleme!!

Cum vrei rollerman sa fii multumit de asemenea oameni care fac zdrente o masina cu softul lor custom meserias, si afirmatii la fel ca si ale tale: "EU sunt singurul care pot sa fac masina asta sa mearga bine, din Romania" ..da a facut varza totul!!

2.0Turbo benzina, motoare mai noi de la VAG sunt o mare necunoscuta pentru ei,vai mama lor!!

NU scriu de dragul de a scrie, si nu vreau sa denigrez pe nimeni cu inventii! Asta e realitatea, au facut zdrente o masina! Daca o faceau cum trebuie, postarile mele erau numai pozitive, dar asa...


Înapoi la “Citroen C4 - Berlina, Coupe, Sedan, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11709
    Cel mai nou membru csty41