Cotiera C1

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

andySF
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 30-Sep-2008 18:49
Localitate: Constanta

Re: cotiera

Mesajde andySF » Joi 18-Dec-2008 12:45

takoda scrie:multumesc de sfaturi . o sa cer cateva fotografii pt inceput .



ai cumparat? se potriveste? ai primit mai multe poze? si eu am tot cautat dar se pare ca doar cele de la Armster se gasesc. salut

owystyle
simpatizant
Mesaje: 90
Membru din: Mie 15-Aug-2007 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde owystyle » Joi 18-Dec-2008 13:45

cotiera de C1 au cei de la ATS si e cam 700 ron :shock:

later edit: http://citroen.ro/c1/accesorii 574 ron, eu le-am vzt direct in showroom si nu stiu de ce am ramas cu 700 ron.. hmm

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Joi 18-Dec-2008 19:24

pt. ca atat costa acum aproximativ 1 an si jumatate. si nu cred ca noul pret ti se pare mic... cotiera originala este un stift, am vazut-o , arata ca una de cateva sute de mii din targ, la fel ca toate accesoriile originale disponibile pt. C1/107. sa nu uitam bucata de platic care poarta numele de capac de torpedou, perdelutele laterale si spate etc. etc.

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Vin 19-Dec-2008 19:36

Xenon, cat ai dat pe masina?
Iti spun eu ca ai dat exact cat facea si nu mult.
Atunci de ce tot insisti pe calitatea proasta a finisarilor?
Ai platit pretul de BMW si ti-au dat plastice de C1?
La banii astia nicio masina nu are performantele motorului Toyota de pe C1 si finisaje interioare mai bune.
La asafinisaje si materiale de interior, asa si accesorii

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mie 24-Dec-2008 16:04

mishoo, cred ca la momentul asta sunt cel putin 10 masini la 10.000eu care sunt mai bine finisate.

Logan facelift, Sandero, Symbol, Panda, Albea, 206, C3, Polo Happy, Swift, Splash, Spark, Picanto, I10, Fiesta, mai nou vor aparea si Alto si Pixo asa ca lasa-ma... daca tu nu poti sa fi suficient de obiectiv incat sa vezi ce e in jurul tau nu-i problema mea. si fii linistit ca majoritatea oamenilor sunt ca tine. ce au ei e cel mai bun (sau are cel mai bun raport calitate-pret, in cazul tau). norocul meu ca pot sa fiu cat de cat obiectiv si nu privesc ca un cal de tractiune numai inainte.

de fapt, chiar rog pe cei care nu sunt convinsi de ceea ce spun eu aici sa numeasca macar o masina mai urata/prost finisata la interior decat C1.

si eu cred ca cea mai buna dovada ca am dreptate este urmatoarea situatie:
in primavara-toamna 2007 a fost un bum de tripleti, cel putin in Bucuresti. apareau ca ciupercile dupa ploaia. ei bine din primavara lui 2008 n-am mai vazut aproape nici o buburuza noua, pt. ca au aparut aceste masini la preturi si calitate a finisajelor mai bune. cred ca asta spune tot.

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Mie 24-Dec-2008 21:19

Xenon, eu daca realizez ca ce am e de kkt, vand si imi cumpar ce imi place.Tu vad ca merci cu C1 si salivezi dupa altele.daca alea sunt asa de bune si iti plac asa de multde ce nu iti iei de elea?Incerci sa convingi pe cineva de aici ca C1 e de rahat?Daca tie nu iti place nu inseamna ca trebuie sa nu ne placa si noua.

Logan facelift, Sandero, - au acelasi interior iar la 10.000 nu au nici ABS

Symbol,- e un model expirat nitel mai bun ca Supernova sau Solenza

Panda, Albea, - sunt Fiat cu motoare Fiat

206, - Nu se incadreaza in clasa lui C1 adica desi o costa 10.000 acum ca e model scos din fabricatie are alte minusuri cum ar fi consumul de ex

C3, - nu cred ca cei de la Citroen vand si C1 si C3 la aceeasi bani cu aceleasi dotari

Polo Happy,- Polo la 10.000? Poate Fox...
Restu nu mai stau sa expun ca e craciunul asa ca sa iti aduca mosu ce vrei tu fara plastice la interior

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mie 24-Dec-2008 21:44

fara tabla... :lol:

Craciun Fericit tuturor!!! Multa sanatate si bucurii!!! si multi multi km. fara probleme!!! \:D/

owystyle
simpatizant
Mesaje: 90
Membru din: Mie 15-Aug-2007 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde owystyle » Joi 09-Iul-2009 21:25

Azi mi-am cumparat cotiera ptr aygo si 107 de pe cotiere-auto.ro ( http://www.cotiere-auto.ro/0,59,cotiera ... ezent.html ) si sunt f multumit. Materialele sunt de calitate. Nu e mare, nu e mica, e perfecta. Am instalat-o in 10min doar cu o surubelnita. Nu deranjeaza foarte tare frana de mana, poti manevra lejer schimbatorul, iar nu ocupa deloc centurile. Singura chestie e ca se renunta la suportul de pahar din spate.

Tipul de acolo este de treaba. Azi am facut comanda, azi mi-a adus el personal produsul. Recomand!

Daca intereseaza pe cineva o sa pun si poze :D

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Joi 09-Iul-2009 22:07

pune te rog poze ca sa vad exact cum arata. e Armster, nu? stiu ca am vazut una intr-o poza si pt. C1 mai demult si era imbracata in piele ecologica gri cusuta cu ata alba. chestia asta nu prea mi-a placut. ata aia alba e urata rau. am intrebat atunci la o firma daca se fabrica si in alte nuante si raspunsul a fost negativ.

owystyle
simpatizant
Mesaje: 90
Membru din: Mie 15-Aug-2007 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde owystyle » Vin 10-Iul-2009 11:05

dap este Armster. Uite pozele:

Imagine Imagine Imagine

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Vin 10-Iul-2009 11:42

ce sa zic, e de-acolo. :) arata f. bine. mai putin ata alba :lol:. e pe gri parca "pielea".

owystyle
simpatizant
Mesaje: 90
Membru din: Mie 15-Aug-2007 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde owystyle » Vin 10-Iul-2009 12:22

mersi :D daca era toata gri, intra mai bine in peisaj :lol: din spate se vede cam ciudat, dar nu prea ma intereseaza ptr ca e foarte confortabila :D iar ata aia nu e asa evidenta sau poate nu am bagat eu de seama :P

aximisu
simpatizant
Mesaje: 71
Membru din: Dum 27-Iun-2010 10:21
Localitate: Iasi

Mesajde aximisu » Vin 03-Sep-2010 11:37

Deci spui ca e confortabila?
Sune-mi te rog cat e de rezistenta? Adica poti sa te sprijini pe ea fara sa se rupa ceva? este fixa sau se balanseaza stanga dreapta cand te sprijini pe ea?
ma intereseaza si pe mine si te rog sa-mi dai un raspuns cat mai detaliat.

Inca ceva? ai scurtat cumva schimbatorul?

Merci.
Renunta si nu vei sti niciodata cat de aproape ai fost de reusita.

Imagine

takoda
just curious
Mesaje: 10
Membru din: Vin 21-Noi-2008 19:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde takoda » Sâm 30-Oct-2010 19:25

Arata foarte bine cotiera si cred ca este destul de confortabila . Sa o folosesti cu placere !


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187758
    Total subiecte 18619
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos