huse interior C1

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Sâm 09-Feb-2008 12:32

Sigur gasesti si pe galben ceva...numa' k ai ceva de cautat prin magazine, dar tre sa gasesti ceva pt caroseria ta :wink:
OFFTOPIC: Nu mai am acel Sony :( mi l-au furat, l-au smuls cu rama cu tot si urmeaza sa-mi iau un Pioneer, de aceea am nevoie de rama :D
1.0i, 12V, 68cp, DIS (Direct Ignition System) VVT-i (Variable Valve Timing-intelligent) DOHC (Double overhead camshaft)

Avatar utilizator
borstefan
pasionat
Mesaje: 100
Membru din: Dum 20-Ian-2008 19:48
Localitate: Bucuresti

Mesajde borstefan » Dum 10-Feb-2008 17:41

Husa, cel mai probabil imi iau pe gri cu negru, nu cred ca gasesc pe galben apropiat cu masina. Cat despre Sony al tau, imi pare rau... Eu mai las peste noapte fata la cas, insa cred ca am sa o iau de acum incolo! :cry:

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Dum 10-Feb-2008 18:57

stiu k sunt offtopic dar trebuie sa raspund :arrow:
Ei bine, intamplarea este chiar ironica :? ....obisnuiam sa-mi iau fata radioului peste tot cu mine, chiar daca lasam masina pt 10 min undeva :) , si intr-o buna zi am ratacit fata pe la facultate :roll: si n-am mai dat de ea. Am dat anunt ca ofer recompensa dar nimic :cry: ....si astfel am achizitionat una noua de la dealer-ul Sony pe Sibiu, si nu a fost putin....doar 250 ron :shock: Si am zis k doar noaptea iau fata jos sau pe zi cand stiu k las masina mult timp acolo, in fine.
Si apoi peste 2 sapt cand am fost la Bucuresti, eram in zona Drumu taberei cu Ialomitei.....era seara pe la 18 (intuneric) am lasat masina pe marginea soselei, unde erau parcate si alte masini si am traversat strada si am fost in cateva magazine pt scurt timp. Peste 15 min cand m-am intors la masina....surpriza....radio lipsa, butuc portiera stricat. :| Ghinion ,sa te dai cu capu' de pereti ](*,) ......sa mor de oftica
1.0i, 12V, 68cp, DIS (Direct Ignition System) VVT-i (Variable Valve Timing-intelligent) DOHC (Double overhead camshaft)

vldst
pasionat
Mesaje: 936
Membru din: Mar 30-Mai-2006 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde vldst » Dum 10-Feb-2008 19:37

@madlex456

Fata la radio CD nu se lasa nici macar o secunda in masina, oriunde ti-ai parca masina.

Imi pare rau pentru necazul tau. Eu sunt bucurestean si locuiesc chiar in Dr. Taberei, unde ti s-a intamplat nenorocirea. Atat masina mea, cat si cea a tatalui meu, au avut parte de "cadouri" din partea oamenilor de "bine" care bantuie prin cartierul asta. Mie mi-au fost furate capacele de la roti si stergatorul de la luneta. Nu mai zic ca un dobitoc a incercat sa-mi sparga stopurile si mi-a indoit cu piciorul aripa stanga spate. Dar politia doarme si nu vede pe nimeni. Colcaie de hoti prin cartierul asta, iar politistii sunt complet depasiti de situatie.

Avatar utilizator
borstefan
pasionat
Mesaje: 100
Membru din: Dum 20-Ian-2008 19:48
Localitate: Bucuresti

Mesajde borstefan » Lun 11-Feb-2008 17:45

Eu stiu pe unul care rupe stergatoare la masini ca parcheaza in locul in care de obicei parcheaza el. Spun astfel pt ca nu este loc platit ci la bordura, ca toata lumea. Eu l-am prins cand voia sa umble la masina mea si... surpriza: si-a cerut scuze!!!! Nu stricase nimic si n-am facut scandal, mai ales ca eram la niste prieteni.

Anul trecut aveam un Hyundai accent. Si tot in Drumul Taberei mi-a spart masina - portbagajul, si mi-a furat o geanta de piele cu un laptop in ea si cu alte acte destul de importante. :(

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Lun 03-Mar-2008 23:08

acuma se intampla:(( dar sper sa ne fereasca doamne doamne sa patim asa ceva:((

Avatar utilizator
berty
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Dum 27-Ian-2008 20:09
Localitate: Bucuresti

Mesajde berty » Mie 12-Mar-2008 21:45

Am gasit la Praktiker huse Silverstone, pentru spate au fost necesare mici modificari.

http://www.holdthatpic.com/photos/3592/38627.jpg

http://www.holdthatpic.com/photos/3592/38628.jpg

Avatar utilizator
borstefan
pasionat
Mesaje: 100
Membru din: Dum 20-Ian-2008 19:48
Localitate: Bucuresti

Mesajde borstefan » Sâm 15-Mar-2008 16:35

Sunt ok, dar pe mine nu ma misca... sorry

Frumoasa culoare ai la bubu! :wink:

RUTHLESS
pasionat
Mesaje: 150
Membru din: Sâm 09-Feb-2008 21:45
Localitate: BUCURESTI

Mesajde RUTHLESS » Lun 09-Aug-2010 09:50

Marmotu scrie:Am o colega de serviciu care si-a luat huse din Carrefour.
Fara a fi "speciale" pentru C1, se potrivesc la mare arta, inclusiv pe bancheta.
"Spilul" e ca-s rosii - si numai rosii aveau modelul ala, din cite a vazut ea; eu n-am urmarit.
Nu stiu citi bani a dat pe ele, dar siguri mai putin decit la ATS sau ateliere...
Daca te intereseaza, spune-mi si o sa cer detalii suplimentare. :wink:


Ma intereseaza si pe mine ce fel de huse si-a luat colega ta de servici , marca,model.Din ce stiu eu in hypermarketuri se gasesc huse,seturi de huse care nu sunt compatibile pt. scaunele fata ale C1-ului care au spatarul si tetiera dintr-o bucata.
Astept cu interes raspunsul tau.
Multam maxim !! :wink:
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Crisskro
pasionat
Mesaje: 227
Membru din: Mie 16-Apr-2008 16:12
Localitate: Timisoara

Mesajde Crisskro » Mie 11-Aug-2010 10:12

Nu imi plac deloc, si nu vad care e sensul. Praful oricum trece prin ele, la spalatorie nu poate sa aspire prin husa praful de sub ele. O data la 1 an, curatat tapiteria si cu asta basta. E ca si cum ti-ai lua canapea faina, apoi ai baga-o intr-un sac de plastic sa fie noua mai mult timp.


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos