Un nou membru al clubului

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

mdana
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Vin 09-Apr-2010 15:21
Localitate: ReÂşiĂža

Mesajde mdana » Mar 20-Apr-2010 16:40

iwa scrie:Iti recomand si Splash-ul, au ai mei unul ce a ajung pe la 15.000km in 1 an si un pic. Surprinzator masina merge foarte bine si se comporta exceptional. Din punctul meu de vedere as prefera sa fie splash decat un fiat panda (am condus ambele modele). Daca la panda de 1.1 cu 4 persoane in masina aceasta tinde sa moara... la deal mai mult de 40 km/h nu am reusit sa prind, splash-ul trage fenomenal.


Imi pare rau de Oltcit-ul meu...l-am dus la Remat sapt.trecuta dar sufar si acum :( .

mdana
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Vin 09-Apr-2010 15:21
Localitate: ReÂşiĂža

Mesajde mdana » Mar 20-Apr-2010 16:43

mdana scrie:
iwa scrie:Iti recomand si Splash-ul, au ai mei unul ce a ajung pe la 15.000km in 1 an si un pic. Surprinzator masina merge foarte bine si se comporta exceptional. Din punctul meu de vedere as prefera sa fie splash decat un fiat panda (am condus ambele modele). Daca la panda de 1.1 cu 4 persoane in masina aceasta tinde sa moara... la deal mai mult de 40 km/h nu am reusit sa prind, splash-ul trage fenomenal.


Imi pare rau de Oltcit-ul meu...l-am dus la Remat sapt.trecuta dar sufar si acum :( .


Daca trebuie sa merg pe un drum mai prost ,cu pietre si noroi ca la tara cum va fi cu Suzuki ?

Avatar utilizator
hippo
pasionat
Mesaje: 669
Membru din: Joi 06-Noi-2008 07:31
Localitate: Timisoara

Mesajde hippo » Mar 20-Apr-2010 17:50

Nu cunosc cum se comporta noul Swift, dar pot sa-ti spun ca aproape 1 an am condus un Swift din prima generatie. Am fost multumit de el. Acum nu putem compara confortul oferit de Xantia sau de orice alta masina mai mare, dar iti spun ca si pe un drum de tara nu te vei simti ca-n tractor. Cu acel Swift am fost si in Retezat. Dupa ce am trecut de baraj am mers doar pe drum de pamant si piatra. Doar la o trecere peste niste pietroaie n-am fost atent si l-am lovit pe jos (fara sa sparg sau sa crap ceva :lol:) . Tot atunci am facut si o pana la un cauciuc cand am trecut prin valea unui parau. In rest, totul a fost ok.
Toti ziceau ca asta nu se poate face; si a venit unul care habar n-avea ce zic toti, si a facut-o... ;)


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos