SFATURI pt achizitionare c1

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Vin 06-Apr-2007 10:12

astazi la 1 ma duc dupa ea :)))))) whepaaaaaaa ce trio cine mai e din sibiu cu c1???? tipa de la citroen ?????:))))))))))))

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Vin 06-Apr-2007 10:16

pai eu (madlex456), tu si adistefan e tot din sibiu......eeeee si gagica de la citroen...mai bine suntem 4 cu c1, cu siguranta om fi mai multi dar noi ne stim de pe forum
1.0i, 12V, 68cp, DIS (Direct Ignition System) VVT-i (Variable Valve Timing-intelligent) DOHC (Double overhead camshaft)

mirceab
simpatizant
Mesaje: 39
Membru din: Joi 11-Ian-2007 17:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde mirceab » Lun 09-Apr-2007 06:18

Pt Madlex
In Bucuresti avem 3 C1-uri la fel - culoare rosie la 3 usi!
Nu am facut inca pozele
Bafta si voua
Eu sunt tot mai multumit de buburuza

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Lun 09-Apr-2007 08:59

mirceab te cred ca sunt 3 c1-uri rosii in 3 usi......cu siguranta mai multe...ca am vazut o groaza de c1, 107 si aygo...e plin Bucurestiul
Eu ma refeream la noi, cei din Sibiu, care ne-am gasit pe forum ;)
P.S. Cred ca nu am mentionat nicaieri, decat in registrul forumului cred, ca masina mea are 5 usi :D
1.0i, 12V, 68cp, DIS (Direct Ignition System) VVT-i (Variable Valve Timing-intelligent) DOHC (Double overhead camshaft)

Avatar utilizator
Lixy
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Lun 09-Apr-2007 21:55
Localitate: Stuttgart

Mesajde Lixy » Lun 09-Apr-2007 22:21

Salut la toti :D
Am si eu un C1 pe benzina de 15 luni si am facut 16.000 km. Merge bine, consum mic si totul in rest OK. Stau in RFG in "Schwarzwald" la munte, merge bine si pe dealuri pe aici.
Saulari la toti Sibieni si noroc cu C1-rile lor :)
Lixy

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Mar 10-Apr-2007 01:27

nam mai postat scuze dar am fost plecat la cabana.lam luat pe citro:)) la-m botezat lam udat si am facut 460de km in 3 zile ca o zi am stat ca am baut si sarbatorit:))))merge excelent mia ajuns indicatorul la 3 linihoatze banuiesc ca am mai duce inca 200 de km sper:)))) am urcato la paltinis inca mai e zapada:))) wheppaaaa si cam atat:))) oricum is multumit de ea si is happy pt alegerea ce am facuto.acuma mai ramane sa ne decidem cand si unde sa mergem:))))

Avatar utilizator
adistefan
pasionat
Mesaje: 197
Membru din: Mar 06-Feb-2007 12:53
Localitate: Sibiu

Mesajde adistefan » Joi 12-Apr-2007 09:14

Felicitari radu_dude. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai mult timp si fara probleme. Nici eu n-am mai scris nimic pt ca am fost prea ocupat cu tot felul de probleme legate de miel si alte mancaruri similare :D
Am fost si eu la Palti la zapada, imi pare rau ca n-am mai intrat pe forum sa fi stabilit o intalnire acolo. Poate reusim sa facem o intalnire weekend-ul asta, cine stie... daca si madlex456 va fi prin SB
Am bagat zilele astea km la greu. Daca buburuza a cam somat primele sapt, asa incat abia aveam 1000 si un pic vineri cand am plecat din Bucuresti... guess what... marti seara dupa ce am plecat din SB, pe Valea Oltului am zis, ia sa dau eu kilometrajul de de pe trip pe total .. si .. surpriza... 2.200 (aviz celor cu masini noi cu putini km) ,.... prima revizie e intre 1500-2500 ... Cum trebuia naparat sa ajung pana in Slatina in seara aia, iar Slatina nu are service Citroen, am sunat-o pe Cristina de la SB sa o intreb ce se intampla daca depasesti 2500. In principiu revizia care normal e moka, daca ai trecut de 2500 o platesti.. si nu cred ca va conveni cuiva sa scoata cu siguranta peste 1 mil doar pt o stampila in cartea de service pt. ca pana la urma asta e, o simpla formalitate. In fine, am dormit la Slatina si am facut-o la prima ora miercuri la Pitesti la 2470 km :D Tipul de acolo a fost f. dragut... si se vede ca sunt profesionisti, am mai discutat cu el cate una, alta. cred ca o sa mai merg pe la ei, chiar daca cei de la Sibiu au un alt fel de avantaj deloc de neglijat :wink: ... pana la urma nu ati adus-o pe forum? ... Radu... ce pazesti ? :D ... sta lada aia de bere pe balcon...bate soarele pe ea
Bafta tuturor... daca e cazul, stabiliti un punct de intalnire.. cel mai bine duminica sau sambata seara.
- Renault Megane II.2 Luxe Privilege - 1.6 16V 110CP
_________
Foste:
- Citroen C1 Cool Air 1.0 VVT-i 68CP
- Nissan Almera LX 1.4 16V - 90CP
- Dacia 1310 1.4 - CP: cati dadea Al' de Sus

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Joi 12-Apr-2007 13:39

Daca ar fi sa ne intalnim in Sibiu...eu pot doar sambata seara (dupa ora 18 - 19) ca pe ziua sunt la tara iar duminca plec, la amiaza, spre Bucuresti....sau vineri seara cred, nu's sigur...va mai anunt
1.0i, 12V, 68cp, DIS (Direct Ignition System) VVT-i (Variable Valve Timing-intelligent) DOHC (Double overhead camshaft)

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Mar 17-Apr-2007 20:23

tipa de care vorbeam ii cristina ma se pare ca o stii:)))))))

Avatar utilizator
adistefan
pasionat
Mesaje: 197
Membru din: Mar 06-Feb-2007 12:53
Localitate: Sibiu

Mesajde adistefan » Mie 18-Apr-2007 08:52

oops ... :D , da , si ce daca... am sunat-o pe Cristina, ce, n-am voie? Sariti-mi toti in cap... ce daca era seara?.. uite, ca sa nu fiti gelosi, eram si cu prietena mea in masina, asa ca a fost o discutie cu caracter strict profesional :mrgreen:
Radu, ... nu mai esti viitor posesor de C1, asa ca schimba-ti si tu la profil .. esti buburuzar in toata regula acum.
- Renault Megane II.2 Luxe Privilege - 1.6 16V 110CP

_________

Foste:

- Citroen C1 Cool Air 1.0 VVT-i 68CP

- Nissan Almera LX 1.4 16V - 90CP

- Dacia 1310 1.4 - CP: cati dadea Al' de Sus

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Mar 01-Mai-2007 21:01

sal sibienilor.dupa cum stitzi miam luat un citroen rosu si am zgariat aripa dreapta intr-o tzeava si ii destul delunga si lata de cam 2-3 mm am vazut ca exista un marker de retusat zgarieturi si un spray cam pe la ce pretzuri si cum se folosesc sau ce as putea face:((

Avatar utilizator
adistefan
pasionat
Mesaje: 197
Membru din: Mar 06-Feb-2007 12:53
Localitate: Sibiu

Mesajde adistefan » Mie 02-Mai-2007 09:50

Mai Radule ... [-( chiar ziceam ca nu mai scrie nimeni pe forumul asta nimic dar decat sa ne dai asemenea veste ... :? Asta e, se intampla ... si e si mai dureros cand abia ti-ai luat masina. Sa inteleg ca nu ai CASCO pe ea ca atunci o duceai la turcii din Tiglari si ti-o faceau boboc... sunt cei mai tari in Sibiu, eu am fost cu Peugeotul lu' taica-mio de multe ori pt chestii minore si de fiecare data l-au facut ca nou ... da io aveam Casco. eventual incearca si fara Casco si vezi poate au ei ceva solutii mai profi, pt retusare si cat te-ar costa.. turcaletzu sef e foarte de treaba. Parerea mea e ca ceea ce poti cumpara din Real sau Metro pt retusat ... ca de Real si Metro isi va face treaba. Cum crezi... daca gasesti ceva pe net si are livrare in Bucureti, spune-mi, ti-l cumpar si ti-l aduc in week-end. Eu vin in fiecare sapt. la SB.
Si apropos de asta... m-ati tot "amenintat" impreuna cu madlex456 cu o intalnire .... :D
Bafta.
- Renault Megane II.2 Luxe Privilege - 1.6 16V 110CP

_________

Foste:

- Citroen C1 Cool Air 1.0 VVT-i 68CP

- Nissan Almera LX 1.4 16V - 90CP

- Dacia 1310 1.4 - CP: cati dadea Al' de Sus

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Mie 16-Mai-2007 19:01

am vorbit cu un tip de la chevrolet ma costa 35 ron sa o fac ca vopsea si tot chit si alte cele asa capoate poate:)) pai bagatzi o zi cand sa ne intalnim

Avatar utilizator
snatchro
simpatizant
Mesaje: 54
Membru din: Sâm 23-Sep-2006 17:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Second Hand ATS?

Mesajde snatchro » Dum 24-Iun-2007 20:20

Salut!
Astept cu interes ziua de 1 iulie si perioada de dupa, sunt curios daca la Salon la toamna Citroen Romania va iesi cu ceva pe piata sau va ramane ATS doar.
Intre timp, am vazut ca la ATS pe site exista o sectiune unde se vand masini SH. Stie cineva ceva de ele? Merita mai mult decat cele luate de la necunoscuti?

Linkul este http://www.citroen.ro/secondHandCars.php.

Avatar utilizator
alphie
simpatizant
Mesaje: 96
Membru din: Sâm 17-Mar-2007 13:32
Localitate: Bucuresti

Mesajde alphie » Dum 24-Iun-2007 21:12

preturile oricum sunt cam aiurea

link

pret SPECIAL : 9470 EUR
eu am dat 8000 pe al meu...si cu exceptia calutilor are aceleasi caracteristici..inclusiv km parcursi
deci e posibil sa fie masini de showroom - care au avut cred oricum destul de indurat in astia 15000 de km...parerea mea ca nu e cu nimic mai bun decat in targ...decat daca cumva dau si garantie :twisted: :shock:


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib