Superservice Champions

Pentru cei cu maşini ieşite din garantie

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
yo3fuu3
simpatizant
Mesaje: 92
Membru din: Vin 01-Iun-2007 09:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde yo3fuu3 » Sâm 20-Mar-2010 18:41

Eu sunt client de citiva ani,nu am avut probleme,am facut si revizii,am completat si lichidul eolys.La ultima revizie am luat toate consumabilele MAN si s-au folosit toate cu exceptia celui de ulei.Explicatia celor de la service a fost ca cel original de la Citroen se potriveste mai bine,si ca asa se poate da garantie.Am returnat la magazin filtrul MAN si binienteles ca nu au auzit niciodata ca nu e bun,cind e cel mai bun filtru de pe piata.
Am schimbat si placutele de pe fata pentru ca erau tocite(am facut cu ele 50.000km) si pretul a fost putin mai mare decit pe piata,dar eu nu am timp sa alerg prin magazine si serviceuri.Legat de angajatii scoliti in Franta,as avea o remarca si anume necunoasterea cantitatii de ulei necesara motorului 1.6hdi.
p.s. Am ales acest service in primul rind pentru ca pot sta linga masina. :D

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Joi 09-Dec-2010 22:40

vad ca dl muraka a abandonat campul de batalie si ne-a lasat.
ultimul mesaj pare a fi din feb 2010.
daca nu cumva a patit ceva sau are ceva probleme, inseamna ca nu l-am multumit cu acuzele noastre sau poate chiar l-am speriat.
dle muraka, sunt de parere ca daca sunteti reparator agreat citroen si nu stati de vb cu utilizatorii citroen, ori stiti prea multe si nu mai aveti nevoie, ori nu aveti posibilitatea sa procesati mental tot ce se scrie aici.
mie, sincer, imi par erau ca ati abandonat activitatea pe forumul asta sau pe orice alt forum citroen...
ii felicit inca o data pe colegii khan si mihai stan, tocmai pt ca asta consider eu o atitudine normala si, pana la urma, o atitudine care aduce clientii in service.
cati dintre cei carora colegii nostri le dau sfaturi stiu sa le si puna in aplicare? multi dintre ei vor apela tot la service-urile colegilor.

si ar mai fi o idee: imi amintesc de momentul in care am intrat eu pe acest forum, eram total nepriceput.
din topicurile acestui forum am invatat aproape tot ce stiu acum despre c5, in pofida faptului ca nu detin service...

pacat.


Înapoi la “Service-uri independente”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187752
    Total subiecte 18613
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru AdnanS2024