Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Pentru cei cu maşini ieşite din garantie

Moderator: Echipa Tehnica

dandobrinoiu
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Dum 26-Mar-2017 00:25
Localitate: Bucuresti
Masina: C4 Picasso

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde dandobrinoiu » Joi 23-Aug-2018 08:31

Buna ziua,
Mai sunt valabile datele de contact publicate in acest post?
Merci,
Dan

mitch7831
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Lun 05-Noi-2018 20:39
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C4

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde mitch7831 » Mie 07-Noi-2018 04:04

Buna ziua,
Sunt un proaspat posesor de C4 an 2013 1
.6 hdi.
Inainte de achizitie am foat la reprezentanta Citroen si am facut o verificare tehnica si mi.au recomandat schimbarea Kit ambreaj + simering palier.
Pot face acesata operatiune la atelierul dumneavoastra, cat costa in total manopera si cat dureaza aceasta operatiune.
Eu sunt din bucuresti dar citind recomandarile fac cu placere deplasarea la Ploiesti.

PS: vreo recomandare de brand pentru Kitul de ambreaj?

Multumesc

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde mihaistan » Mie 07-Noi-2018 09:55

buna ziua , se poate fara probleme , avem nevoie de o serie de sasiu pe mail sau whatsapp , pentru a face oferta corecta .
Referitor la piese cred ca oem este cel mai ok calitate pret , insa asta vom vedea in functie de serie .
Si iarasi cel mai bine ar fi de verificat inca o data , poate totusi nu este cazul acum pentru aceste operatiuni !

Mentionez ca datorita programului incarcat , durata de raspuns la oferta de piese este de 48h , uneori pot instant alteori nu ! ma straduiesc sa nu omit pe nimeni !
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

buggy19
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Dum 16-Dec-2018 11:46
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Crosser

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde buggy19 » Dum 16-Dec-2018 11:53

Buna ziua, am achizitionat de curand un Citroen C-Crosser 2.2 diesel 156 CP, fabricatie 2008-2009 (VF7VV4HNH9U951443) si as vrea sa stiu daca va ocupati si de acest model. Ma intereseaza manopera pentru schimb: ulei+filtru ulei (ce producator recomandati pentru ambele?), filtru motorina, kit distributie si pompa de apa, kit transmisie, discuri de frana si placute fata. Doresc si test de calculator plus alte verificari necesare la 115.000 km. Piesele sunt cumparate deja de mine de pe autodoc24 (vezi poza mai jos). Multumesc

Imagine

bloch zoltan
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mar 10-Sep-2013 19:41
Localitate: vulcan, jud. hunedoara
Masina: C 5 exclusiv, 120 kw/ alb perlat, august 2010
2: Smart fortwo

probleme suspensie

Mesajde bloch zoltan » Vin 25-Ian-2019 22:32

Buna ziua
Am urmatoarea problema la suspensie : din pozitia "normal ', cand dau comanda de ridicare la pozitia medie, se ridica la maxim pe ambele punti, iar apoi pompa se opreste.
La coborare se comporta la fel, sare nivelul mediu.
In timpul mersului suspensia se coporta normal ca si pana acum.
Nivelul de ulei in rezervor e ok si nu exista scurgeri nicaeri sub masina.
Daca a-ti mai intampinat aceasta problema, i-mi pureti da un sfat cum sa o rezolv ?
Va multumesc anticipat.
zoltan

Doru Virgil
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mar 05-Mar-2019 14:20
Localitate: Craiova
Masina: Citroen c5

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde Doru Virgil » Mar 05-Mar-2019 15:30

Buna ziua am un citro c5 din 2006 și am esp asr fault nu abs nu nimic altceva din ce cauza schimbat cal esp sch cal abs scb senzori fata mia dat de cal esp mk 60 va multumesc

Hungan
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Mar 24-Iul-2018 19:32
Localitate: Pitesti
Masina: Citroen C5 III

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde Hungan » Vin 05-Apr-2019 13:45

Buna ziua,
In urma cu un an motorul de la citroenul meu C5III 2.0 hdi 140 cp, a cedat iesindu i bieleta prin blocul motor. Am cumparat alt motor care dupa doar o saptamana a inceput sa scoata fum negru la fiecare accelerare. De aproape un an merg asa. Motorul trage, insa acum am observat ca pe la repartitorul de plastic care se duce pe capacul de chiulasa si vine de la furtunul de la intercooler am pierderi de ulei. Am fost si in reprezentanta si imi spune ca ar fi de la injectoare, sau nu... asa mi-au facut si cu vechiul motor. Au spus ca sa il urmarim pana s-a spart. Aveti cumva o idee de unde ar putea fi? Mentionez ca injectoarele le am de pe motorul vechi care nu scotea gram de fum.
Multumesc!

DiacSeby
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Dum 26-Ian-2020 08:27
Localitate: Bacau
Masina: Citroen C5

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde DiacSeby » Dum 26-Ian-2020 09:17

Buna ziua. Tocmai ce am achizitionat un Cietroen C5 1.6 benzina 156 cp
din 2009. si dupa o saptamana am obsevat ca schimbatoru de viteza in treapta 3 si 5 se misca inapoi cand dau drumu la ambreaj si cand acelerez lafel casicum as baga preamult in viteza. Stiti dece face asa oare ma lasa cutia de viteze? Va multumesc

PEDROS69
pasionat
Mesaje: 457
Membru din: Sâm 11-Oct-2008 17:51
Localitate: BUCURESTI S4
Masina: C5 2.0 HDi 100kw FAP 2007
2: Peugeot 307 1.6 benzina 110 cp
3: Fiat Doblo Panorama 1.3 jtd 75 cp 2007

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde PEDROS69 » Lun 10-Feb-2020 14:39

Buna ziua, astazi mi-a cedat vitezometrul la C5 2.0 Hdi 100kwFAp fabricatie 2007, dvs. puteti inlocui motorasul acela, sau idei unde as putea sa-l comand? Multumesc anticipat.
MESERIAS

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde mihaistan » Joi 27-Feb-2020 17:11

Vreau sa multumim tuturor pentru increderea acordata , din pacate intru din ce in ce mai greu pe forum datorita timpului limitat liber ... Incercam cu greu sa facem fata si mai ales sa NU scadem calitatea lucrarii .
Ramane valabil numarul 0744316258 , whatsapp si telefon , uneori nu pot raspunde pentru ca lucrez , reamintesc ca suntem doar 2 persoane . Raspunsul uneori poate dura 48 de ore + .
Ajut cat se poate cu info insa trebuie sa fie inteles ca un diagnostic nu se poate da 100% corect fara sa fie vazuta masina .

Ca si program suntem luni-vineri9:00-16.30(uneori si 17+) , sambata 9:00-13:00. (Duminica LIBER )

Si speram in scurt timp sa putem oferii masina de schimb , pentru a putea ajuta clientii mai departati .

Sa ne auzim cu bine si anul acesta !
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde mihaistan » Lun 26-Apr-2021 09:01

Din cauza unor intamplari , pana pe 15 mai nu vom mai face programari !

Multumim de intelegere
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Kostynson
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Lun 24-Mai-2021 16:24
Localitate: Ploiesti

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde Kostynson » Lun 24-Mai-2021 16:36

mihaistan scrie:Buna ziua ,

Atelierul nostru este mai mult cunoscut sub numele "Stan Cristian" , insa de 2 ani exista atelierul si in acte!

Inca suntem la un nivel de baza , insa ne straduim sa rezolvam problemele dvs. cat mai bine si cat mai rapid , mai ales ca tot ce facem este din pasiune si nu din goana dupa bani ! Greseli incercam sa facem cat mai putine, avand in vedere ca se lucreaza in familie(eu si tatal meu)!
Putem rezolva orice problema hidraulica, orice problema mecanica de la Citroen DS ,CX, BX la Citroen C3 ,C4,C5 ! Testare cu Lexia deasemenea este posibila la micul nostru atelier !

Avem 2 proiecte in curs de desfasurare, primul este un CX 25 GTI 1985 (o sa urmeze un topic despre aceasta masina) si BX`u turbo d12, care are deja un topic facut pe forum !

Am creat acest subiect sa putem tine legatura cu clientii si orice nelamurire puteti avea!

Ne puteti gasi in Ploiesti Str. Mos Ion Roata Nr. 29 !
sau
0744294747-Cristi Stan (pentru probleme mecanice, hidraulice)
0744316258-Mihai Stan (Pentru Teste Lexia)
sau
e-mail: totcitro_serv@yahoo.com




Mai activeaza service-ul la adresa respectiva? Si care ar fi orarul? Multumesc

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde mihaistan » Lun 28-Iun-2021 11:35

Buna ziua , activam mai mult decat reusim sa raspundem in timp util la cereri , pentru asta imi cer scuze , dar inca nu am gasit solutie sa pot sa dau din maini si sa fiu prompt .

Programul a ramas luni-vineri 9-16.30 . sambata 9-12 ocazional
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Fanescu2001
simpatizant
Mesaje: 33
Membru din: Joi 14-Mai-2015 17:59
Localitate: Ramnicu valcea
Masina: citroen ds4

Re: Atelier Citroen SC.TOTCITRO Serv.SRL

Mesajde Fanescu2001 » Vin 01-Apr-2022 17:03

Buna ziua
Va ocupati si de 1.6 thp 200 cai?


Înapoi la “Service-uri independente”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187740
    Total subiecte 18608
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11695
    Cel mai nou membru Tony 77