Preturi service

Discutii despre toti dealerii/service-urile din tara, mai putin cele de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
mdragos
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Joi 01-Mar-2007 10:54
Localitate: ploiesti

Preturi service

Mesajde mdragos » Vin 13-Apr-2007 14:26

Salutare.De ce unele service-uri aplica tarife la care preturile nu ca sunt mari sunt super mari.Deunazi vazusi la magazinul de pe Mihai eminescu ca 5 litri de Total 5W40 costa 135 fata de un service independent din Bucuresti care practica pretul de 250 ron fara TVA la 5 litri de ulei si mai stramba si din nas cand ai ceri restul de ulei ramas.Asta este japca pe fata.Nu mai vorbesc de ora de manopera care este mai scumpa decat un service Porsche din Stuttgart.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Vin 13-Apr-2007 14:31

raspunsul sec ar fi: "pentru ca suntem in Romania, tara tuturor posibilitatilor"

pentru ca unii cred ca banii se fac peste nopate .. pentru ca unii cred ca daca te trag in piept odata fac averi nebanuite ..si cate si mai cate .. ideea e ca daca o singura data te-ai pacalit ... trebuie sa mergi in alt service ...asta e legea comertului ..
in bucuresti sunt 4 oameni care lucreaza la citroen-uri ... unul in ploiesti ...si ..oricum ai de unde alege ..:):):)
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Preturi service

Mesajde khan » Vin 13-Apr-2007 14:35

mdragos scrie:Salutare.De ce unele service-uri aplica tarife la care preturile nu ca sunt mari sunt super mari.Deunazi vazusi la magazinul de pe Mihai eminescu ca 5 litri de Total 5W40 costa 135 fata de un service independent din Bucuresti care practica pretul de 250 ron fara TVA la 5 litri de ulei si mai stramba si din nas cand ai ceri restul de ulei ramas.Asta este japca pe fata.Nu mai vorbesc de ora de manopera care este mai scumpa decat un service Porsche din Stuttgart.


preturi = tarife, sint sinonime. "vazusi" e pers 2 singular. forma corecta pt. pers 1 singular: vazui.

si acum rspunsul: nu stiu, de ce nu ii intrebi? sau de ce nu nominalizezi? si ce ulei a ramas din 5 litri la motorul tau, ca daca schimbi si filtrul se pun fix 5 litri, ce vrei sa iti dea ce ramine pe fundul bidoanelor?
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Avatar utilizator
mdragos
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Joi 01-Mar-2007 10:54
Localitate: ploiesti

Mesajde mdragos » Vin 13-Apr-2007 14:36

In tarile tuturor posibilitatilor crede-ma ca sunt oamnei normali la cap, unde comertul adevarat inseamna sa te intorci si alta data la el, nu sa te uiti cu scarba in urma.Believe me DanT :evil:

Avatar utilizator
mdragos
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Joi 01-Mar-2007 10:54
Localitate: ploiesti

Mesajde mdragos » Vin 13-Apr-2007 14:39

Scuze khan pentru greselile gramaticale dar scriu repede fara sa ma uit pe ecran, desi nu acest lucru era important in topic.Sa inteleg ca esti profesor de lima romana?

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Vin 13-Apr-2007 14:42

sau zidar, sau miner... chiar atit de mult timp iti ia sa citesti ce ai scris inainte sa dai send?
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf

http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service

Lexia available

Avatar utilizator
mdragos
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Joi 01-Mar-2007 10:54
Localitate: ploiesti

Mesajde mdragos » Vin 13-Apr-2007 14:45

Da pentru ca lucrez in acelasi timp la inca 2 calculatoare.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Re: Preturi service

Mesajde nicum » Vin 13-Apr-2007 16:01

mdragos scrie:Salutare.De ce unele service-uri aplica tarife la care preturile nu ca sunt mari sunt super mari.Deunazi vazusi la magazinul de pe Mihai eminescu ca 5 litri de Total 5W40 costa 135 fata de un service independent din Bucuresti care practica pretul de 250 ron fara TVA la 5 litri de ulei si mai stramba si din nas cand ai ceri restul de ulei ramas.Asta este japca pe fata.Nu mai vorbesc de ora de manopera care este mai scumpa decat un service Porsche din Stuttgart.


Pai se stie ca in service e bine sa te duci cu piesele tale, ca in felul asta te ard doar la manopera.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
nenea cosmos
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 23:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde nenea cosmos » Dum 22-Iul-2007 02:46

DanT scrie:raspunsul sec ar fi: "pentru ca suntem in Romania, tara tuturor posibilitatilor"

pentru ca unii cred ca banii se fac peste nopate .. pentru ca unii cred ca daca te trag in piept odata fac averi nebanuite ..si cate si mai cate .. ideea e ca daca o singura data te-ai pacalit ... trebuie sa mergi in alt service ...asta e legea comertului ..
in bucuresti sunt 4 oameni care lucreaza la citroen-uri ... unul in ploiesti ...si ..oricum ai de unde alege ..:):):)


"in bucuresti sint 4 oameni care lucreaza la citroenuri..."

sectiunea se cheama "dealeri si service-uri autorizate de importator"

daca poti sa le pui adresele celor 4 sa stie si lumea unde sa se duca daca n-are chef de ats. sau nu sint "autorizati"?

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Dum 22-Iul-2007 16:38

sunt deja trecuti acolo la independenti ..

adica, si ii enumar: ciocarlan, state, parvulescu si champion.
in ploeisti este stan cristi

acum nu vreau sa fiu partinitor cu nici unul dintre ei, fiecare alege ce ii place este liber sa isi exprime opiniile .. nu neaparat sa fe impartasite de majoritate.

ale mele le pastrez ca fiind personale...:):)
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi service

Mesajde bogdan78 » Mar 18-Noi-2008 13:26

si acum rspunsul: nu stiu, de ce nu ii intrebi? sau de ce nu nominalizezi? si ce ulei a ramas din 5 litri la motorul tau, ca daca schimbi si filtrul se pun fix 5 litri, ce vrei sa iti dea ce ramine pe fundul bidoanelor?
Sper sa nu ma insel dar la 2.0hdi de la xsara intra fix 4,5litri (si vreau sa spun ca nivelul pe joja se vede chiar aproape de limita superioarĂŁ. Si mi se pare normal sa primesc jumatate de litru inapoi pentru a completa pe parcurs daca este necesar.

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mar 18-Noi-2008 16:07

intra aproape 5l si se pun toti de obicei

myoara
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Sâm 25-Oct-2008 11:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde myoara » Dum 23-Noi-2008 16:28

schimb--ulei,filtru ulei,filtru polen-c4hdi 110cai---473Ron la amaritu de service Prestige

Vfgrtrund678
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Joi 12-Mai-2011 21:41
Localitate: Bacau

Reparatie prag

Mesajde Vfgrtrund678 » Dum 22-Ian-2012 08:12

Buna!
Am scos zilele trecute un citroen C4 model 2010 din service Autoglobus2000 din Timisoara, dupa ce am lovit o bordura cu pragul.
Indreptatul pragului si vopsitul au costat 3 zile si 716 lei.
Nu stiu daca este mult sau nu, acesta a fost primul contact cu un service din Romania.
Desi, la inceput, nu am remarcat decat denivelarile de la suprafata zonei revopsite, ulterior un prieten mi-a aratat ca respectiva zona era moale, usor de deformat cu degetul.
In conditiile in care iarna nu a luat sfarsit, credeti ca voi avea probleme cu aceasta reparatie sau sa incerc sa obtin satisfactie de la service?
Stima


Înapoi la “Dealeri si service-uri autorizate de importator”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv