De ce nu apare si Champions in lista de Service-uri?

Discutii despre toti dealerii/service-urile din tara, mai putin cele de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Jarod
pasionat
Mesaje: 104
Membru din: Vin 05-Aug-2005 13:30
Localitate: Bucuresti

De ce nu apare si Champions in lista de Service-uri?

Mesajde Jarod » Mar 28-Noi-2006 20:16

Salve,

Eu ma tot duc de o vreme buna la Champions si sunt foarte multumit de serviciile oferite de ei. Am facut revizia de 20000km si mi-am reparat de doua ori masina la ei. Nimic de reprosat. Sunt super ok.

Am inteles ca ati avut niste probleme la un moment dat cu ei, dar "it's all about personal experience".

Anyway, ii recomand pentru ca:
1. Sunt seriosi (te suna cand iti promit si nu te duc cu presul)
2. Poti sa stai langa masina cand lucreaza la ea
3. Pot sa-ti emita factura inainte sa termine reparatia si termini mai repede cu plata asiguratorului
4. Sunt foarte comunicativi

Singura problema ar fi ca sunt cam departe de centru si se ajunge cam greu la ei, dar nu prea conteaza cand stii ca fac treaba buna.

Spor la km si cat mai putine probleme.

qaz
simpatizant
Mesaje: 58
Membru din: Dum 14-Aug-2005 10:58
Localitate: Bucuresti
Masina: c3 1.1i black onyx 2005
2: T-reg 3.0 TDI 2008
3: C4 cactus 1.2 2016

Mesajde qaz » Mie 29-Noi-2006 10:31

asa este. si eu am apelat la champions de cateva ori, au fost super ok, am avut nevoie de reparatii de doua ori,:) deh incepator - o data am fost lovit si a doua oara am lovit - si am mai facut si o revizie acolo. emiterea facturii mai devreme m-a scutit de asteptarea platii din partea asiguratorului si deci masina nu a stat in service mai mult decat trebuie.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Mie 29-Noi-2006 10:59

Eu i-am sustinut o buna bucata de vreme si apoi am renuntat, sa nu dea de banuit. Nu de alta, dar nu vroiam sa zica lumea ca le fac reclama. In plus, m-a pus dracu' sa-i recomand unor membri de pe forum, care, in loc sa vada partea buna a lucrurilor nu au avut decat de carcotit, ba mai rau, unul dintre ei a plecat si fara sa plateasca, abuzand de bunavointa d-lui Radu Dumitrescu.
Va dati seama ca nu statea d-nul Radu in cei unul sau 2 mil. cat o fi fost factura.
Faptul ca nu apar la dealeri e pentru ca ATS-ul le-a retras aceasta calitate. Ei au ramas ca service autorizat Citroen, dar doar pentru probleme ce nu implica garantia. :cry:

Jarod
pasionat
Mesaje: 104
Membru din: Vin 05-Aug-2005 13:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde Jarod » Joi 30-Noi-2006 11:02

adytzu scrie:Faptul ca nu apar la dealeri e pentru ca ATS-ul le-a retras aceasta calitate. Ei au ramas ca service autorizat Citroen, dar doar pentru probleme ce nu implica garantia. :cry:


Cum poate un alt dealer si service autorizat sa retraga licenta unui competitor? Mi se pare cam dubios. Aveti mai multe informatii despre asta?

Spor la km fara belele.
Eu am avut 3 accidente si 3 parbrize ciobite intr-un an si doua luni :(

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 30-Noi-2006 11:50

da' ATS-ul asta e un fel de dumnezeu al citroen-urilor?....

ca oricum am senzatie ca ei sunt un monopol pe piata romaneasca... :cry: :(
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

mars2k
pasionat
Mesaje: 344
Membru din: Vin 02-Apr-2004 16:12
Localitate: Bucuresti

Mesajde mars2k » Joi 30-Noi-2006 12:46

DanT scrie:da' ATS-ul asta e un fel de dumnezeu al citroen-urilor?....

Vestea proasta este ca da, ATS e un fel de Dumnezeu al Citroen-urilor din Romania.

Vestea buna este ca, dupa integrarea in UE, ar trebui sa trecem la politeism :lol:

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Joi 30-Noi-2006 13:15

ATS-ul fiind singurul importator oficial Citroen, el face legea. Toti dealerii din tara cam depind de ei..

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 30-Noi-2006 13:31

pai dupa ce se intra un UE nu se modifica nimic in aceasta priviinta?
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

puscasu stefan ciprian
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Dum 25-Feb-2007 19:31
Localitate: botosani

alti dealari

Mesajde puscasu stefan ciprian » Mar 27-Feb-2007 21:22

daca ATS-ul le-a dat licenta si tot ei le-au ridicat-o,nu crezi ca au avut un motiv antemeiat?

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mar 27-Feb-2007 23:31

da, profitul! :wink:
Cosmin
high energy music expression

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mie 28-Feb-2007 23:44

DECI cine a fost ultima data la Champion (e fara s :roll: doar ei sunt campioni 8) ) si cum au decurs "ostilitatile"?
ma apropii vertiginos de revizia de 60k km si dupa bulibaseala cu mutatul ats-ului, posturile legate de furturi, indolenta, minciuni, carpeli LA ATS, pentru faptul ca ultima data nu te lasau nici macar in parcare, pentru faptul ca nu pot sta langa masina, as vrea sa merg la Champion.

Masina nu mai este in garantie si nu are probleme (decat una electrica dar stiu de pe acum raspunsul: se schimba) asa ca n-ar fi mare filozofie.

Deci feedback recent legat de Champion are cineva?
merci
Cosmin

high energy music expression

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Joi 01-Mar-2007 09:38

Si eu am fost la ei prin ianuarie 2006 parca. Problema pe care am prezentat-o si aici, legata de caseta de directie. Oamenii super amabili, dl. Dumitrescu a diagnosticat-o si mi-a zis: asta e. ATS trebuie sa schimbe. Dar va face la fel. NU ai ce sa-i faci. Asa sunt. Dar... numai bile albe. Mai am putin pina iese din garantie.. si ma voi duce la ei.

puscasu stefan ciprian
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Dum 25-Feb-2007 19:31
Localitate: botosani

Champion

Mesajde puscasu stefan ciprian » Joi 01-Mar-2007 21:03

nu vorbesc acel service de rau nu am nimic cu ei ,nu-i cunosc dar cred ca normal ar fi fost, sa anunte anumiti clienti care au fost cu revizii an garantie ca nu mai au acreditare de "RAC".sper sa nu aiba probleme pe tema asta ca eu stiu doar unul sau doua cazuri,dar cine stie cate mai sant! :D

Avatar utilizator
mdragos
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Joi 01-Mar-2007 10:54
Localitate: ploiesti

Mesajde mdragos » Lun 02-Apr-2007 13:00

Din punct de vedere al organizarii sunt ok si sunt si meseriasi.Nu aceasi nota si pentru preturi.More expensive....

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Lun 23-Apr-2007 13:23

Revin cu noutati. Am avut la ei o lucrare de tinichigerie. Haionul lovit, de schimbat. Am aici si bile albe si bile negre. Bile albe: lucrare executata repede, ceea ce tine de ei a fost ok. Insa, ei nu au vopsitorie acolo. Deci o fac in alta parte. De aici bilele negre. masina exagerat de murdara pe dinauntru cind am luat-o: covorasul de la sofer plin de noroi, pamint etc (covorasul e din mocheta), plina de mizerie pe banchete, plafonul murdarit in partea din spate (l-au atins cu ceva), inauntru plin de praf de chit peste tot... un surub de prindere al ornamentului care tine firele (in stinga cum se deschida haionul lipsa - motivul: au rupt piciorusele de prindere), pozitia de start a stergatorului mai sus... Si intra apa la presiune ceea ce inainte nu se intimpla.. Ce au zis ei? Nu ploua chiar asa!!!.. Concluzia: Exista un dram de roman in fiecare meserias, oricit s-ar stradui!! :x


Înapoi la “Dealeri si service-uri autorizate de importator”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187668
    Total subiecte 18616
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11703
    Cel mai nou membru Vertu