Piese de caroserie

Forum de discutii generale despre Citroen Saxo. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

blu_nanooq
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Mie 23-Aug-2006 08:33
Localitate: Bucuresti

Piese de caroserie

Mesajde blu_nanooq » Mie 13-Feb-2008 14:26

Ma intereseaza si pe mine o capota, far dreapta, bara completa fata, traversa fata dintre faruri. Am vazut ca mai e cineva in postura mea; daca si-a rezolvat problema, poate ma ajuta si pe mine cu cateva informatii!

florin trifan
pasionat
Mesaje: 117
Membru din: Lun 29-Sep-2008 21:44
Localitate: galati

Mesajde florin trifan » Vin 25-Sep-2009 18:45

salut.si eu am avut un accident dar din fericire nu am avut spart decat farul pe dreapta si capota putin indoita si geamul de la semnalizare spart.Farul l-am luat din italia cand am fost in vizita la fratele meu si capota am indreptato un pic,inca se mai vede un pic cutata in fata.in rest nu prea se vede prea mult acum nu stiu ce sa-ti zic daca capota ta nu este botzita tare dute la un tinichigiu si indreapto si restul trebuie sa le cumperi.

mihai.coman
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Mar 20-Mar-2007 08:03
Localitate: Bucuresti

Mesajde mihai.coman » Mie 28-Oct-2009 10:40

Tot accident am avut si eu: Capota, ambele faruri trager (traversa) radiator. Reparatia m-a dus cam la 2250 de lei cu tot cu manopera. Piese le-am luat de la METEOR. Nu sunt multumit de loc de calitatea farurilor, avnd in vedere ca am becuri h4 philips cu lumina alba(bec albastru) tot sunt chioare. recomand faruri BOSCH. sunt cam dublu la pret (800 de lei ambele) dar au oglinzi de tip spot(legale pt xenon).

Pe mine manopera a fost fara vopsit:). Capota inca o am neagra si o sa urmeze sa o vopsesc in viitorul apropiat.

florin trifan
pasionat
Mesaje: 117
Membru din: Lun 29-Sep-2008 21:44
Localitate: galati

Mesajde florin trifan » Mie 11-Noi-2009 22:12

de ce mai cheltui bani sa o mai vopsesti capota,de ce nu-i aplici folie pe ea este si mai ieftina si la moda
eu am scapat mai ieftin multumesc lui dumnezeu k am avut doar farul si semnalizarea de pe partea dreapta si capota un pic sifonata si radiatorul crapat.am fost in italia la fratele meu in vizita asta iarna si mi-am luat far dreapta cu semnalizare si radiator la pretul de 70 euro
am avut noroc.daca va pot ajuta cu ceva.

mihai.coman
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Mar 20-Mar-2007 08:03
Localitate: Bucuresti

Mesajde mihai.coman » Joi 12-Noi-2009 09:46

Stii care e faza. am cautat si folie si sincer gasisem destul de scumpa, una care sa fie super ok si "trendy", dar costa 500 de lei, si masina mea nu are nici macar geamuri negre (nu ca nu mi-as dori), dar doar capota cu folie, cu o tenta sport parca nu ma tenteaza. Fie vopsitul tot cam 500 de lei ma duce asa ca tot acolo ajungi. Si faza cu piesele din italia e mult mai ok pentru ca sunt mult mai ieftine acolo si sunt mai mult saxo la dezmemebrari


Înapoi la “Citroen Saxo”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib