inchidere centralizata

Forum de discutii generale despre Citroen Saxo. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

stegulake
simpatizant
Mesaje: 52
Membru din: Mie 14-Feb-2007 12:51
Localitate: bucuresti

inchidere centralizata

Mesajde stegulake » Mie 04-Feb-2009 16:18

salut, am patit beleaua, nu mai pot descuia portiera din stanga, ii gata am terminat, cred ca mi-am uitat o data fata de la mp3 in ea si au incercat baietii sa mi-o forteze, in fine de cateva saptamani merge din ce in ce mai prost si azi n-a mai vrut deloc, sa scimb butucu sau cum ii zice nu-i manevra ca tre sa-mi schimb cheia si contactu si tot deci, m-am gandit io sa-mi pun inchidere centralizata si alarma, aveti ideea unde as putea sa fac treaba asta in bucuresti si cam cat m-ar costa?

patrick
pasionat
Mesaje: 115
Membru din: Dum 11-Feb-2007 10:13
Localitate: cluj

Mesajde patrick » Mie 04-Feb-2009 18:19

poti sa iti comanzi doar butucul stricat pe original (din Fr pe numar de sasiu). mie mi-a venit intr-o saptamana si nu a fost schimbat nimic. nu stiu pretul ca a fost pe asigurare dar tot e mai bine decat sa schimbi toate incuietorile. succes

stegulake
simpatizant
Mesaje: 52
Membru din: Mie 14-Feb-2007 12:51
Localitate: bucuresti

Mesajde stegulake » Mie 04-Feb-2009 18:22

nu fratioru, io ma gandeam ca e mai simplu sa imi pun inchidere centralizata pe telecomanda si termin scandalu, scumpa nu e da nush sa o montez si tre sa vad cine se pricepe.

Avatar utilizator
n3gry
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mar 03-Feb-2009 17:06
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde n3gry » Mie 04-Feb-2009 21:23

mi s-a dus si mie inchiderea centralizata....din pacate...si ma gandesc la o alarma cu inchidere...si am gasit CARSCOP CC120(autoalarme.ro)...dupa ceva cautari pe google am inteles ca e buna si ieftina, ....poate iti faci o idee...de instalator nu te pot ajuta ca nu-s din bucuresti
poate mai povestesc cate ceva baietii despre alarmele lor...
In 2 lucruri sa nu ai incredere niciodata: in femei si in franele de la masina.

Avatar utilizator
esox
simpatizant
Mesaje: 77
Membru din: Mar 16-Sep-2008 21:23
Localitate: Deva

Mesajde esox » Joi 19-Feb-2009 10:41

Mie imi face figuri actuatorul de la usa soferului. Din telecomanda deschide la sofer doar din cand in cand, la inchis mai deloc. Cealalta usa si portbagajul merg ok. De aceea ma gandesc ca actuatorul e dus, sa ma rog poate e pe duca, ca mai da semne ca ar vrea sa actioneze dar parca nu are forta suficienta. Mai nasol e ca cate-odata daca trantesc usa mai tare la sofer sau dau in cate o groapa mi se inchide toata masina, asa ca a dat paranoia in mine si nu las nicodata cheile in contact de frica sa nu se inchida masina si sa raman pe afara :lol: :lol:

Intrebarea mea e... stie cineva pe undeva un DIY sau poate explica cum se poate da fata de usa la Saxo jos fara sa rup ceva :lol: :lol:
A BAD DAY OF FISHING IS BETTER THAN A GREAT DAY AT WORK !!
Imagine


Înapoi la “Citroen Saxo”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib