ATS

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

forexgroupro
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Dum 20-Apr-2008 07:50
Localitate: Caransebes

ATS

Mesajde forexgroupro » Dum 20-Apr-2008 07:56

stimati utilizatori de Citroen
am un C5 full,full .....option si am avut o problema la service-ul Eveman Banat.Nu cred ca vreti sa stiti ce batjocora este acolo,incercati si-l ocoliti.
Am trimis nenumarate e-mailuri la ATS Clienti si nu au avut nici bunul simt sa raspunda.....

Alegeti alta marca de masina,in cazul in care vreti sa fiti bagat in seama.Probabil acum o sa scriu la Citroen Franta...

Avatar utilizator
C i t r o n e l
pasionat
Mesaje: 461
Membru din: Mie 17-Oct-2007 18:45
Localitate: psaclub.ro
Contact:

Mesajde C i t r o n e l » Dum 20-Apr-2008 08:28

Ce probleme are masinuta ?
Ce au mai scos din ei cei de la Eveman ?

Poti incerca in Szeged la reprezentanta Citroen, te pot ajuta cu informatiile de contact ptr programare.

Luc

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Dum 20-Apr-2008 08:30

Incearca sa scrii mai intai si la Citroen Romania.Desi au pagina de net in lucru au totusi adresa de mail.Poti sa scrii si la OPC...

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Dum 20-Apr-2008 11:48

nu "scrii" la OPC, ca nu faci nimic. te duci direct la OPC, faci plangere scrisa, iei numar de inregitrare si dupa acea astepti.

Avatar utilizator
C i t r o n e l
pasionat
Mesaje: 461
Membru din: Mie 17-Oct-2007 18:45
Localitate: psaclub.ro
Contact:

Mesajde C i t r o n e l » Dum 20-Apr-2008 11:56

Ar fi bine sa revina omul pe forum ne spuna exact care este problema si cum a fost tratat si apoi sa-l sfatuim in cunostinta de cauza.

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Dum 20-Apr-2008 12:55

nu "scrii" la OPC, ca nu faci nimic...


Daca ti se pare ciudat ca "scrii" are doi de "i" si crezi ca ar trebui sa aiba doar 1, poti face o paralela cu "sa fii" care tot cu 2 de "i" se scrie.Ca sa exemplific: http://www.verbix.com/cache/webverbix/5/scri.shtml

Atat la prezent cat si la subjonctiv si viitor perosna a II-a singular e"scrii"...

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Dum 20-Apr-2008 13:58

Mishule esti paranoic frate :lol: . am citat cuvantul "scrii", in ideea ca doar "scriind" nu foloseste la nimic pt. ca pe ei -cei de la OPC- nu-i intereseaza.
[intamplator anul asta imi iau licenta la Drept (Dreptul ala adevarat de la Universitatea Bucuresti 8) ) si la admitere s-a dat gramatica, multa gramatica. stiu, sunt laudaros :oops: ]

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Dum 20-Apr-2008 14:02

Poate ca mi s-a parut, insa nici tu nu ai fost suficient de explicit astfel incat sa nu te inteleg gresit.Ok, my bad...promit sa nu se mai intample :oops:

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Dum 20-Apr-2008 19:06

:mrgreen:

CCC333
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Lun 25-Aug-2008 10:12
Localitate: Timisoara

Mesajde CCC333 » Lun 25-Aug-2008 10:48

Din pacate Eveman Banat e un dezastru....Voi exemplifica:

1.Prima problema, mi-am montat la reprezentanta un DVD cu tot felul de functii, in perioada de garantie. Baietii din service, mi-au cioplit bordul (zgarieturi la greu) si mi-au zgariat f. tare LCD-ul pe care tocmai l-au desigilat

2.Cand mi-au resoftat calculatorul(parca la 1500km, nu mai retin) mi-au ars cateva sigurante, nu a mai mers AC-ul +alte probleme

3.Alta data, am iesit cu masina din service cu cateva zeci de zgarieturi pe tabla masinii, in zona pragurilor interioare. Evident,au negat ca provin de la ei.

4.Alta intamplare, mi-au trantit usile din fata in asa fel incat pe interior le-a sarit vopseaua (fin dar vizibil)

5.Am vrut sa vand masina, am facut revizia la ei dupa care am fost cu un cumparator intr-un service Renault pentru verificarea masinii. Avea probleme la vibrochen si semeringuri care nu au fost depistate de Eveman. Am mai fost la un alt service, au confirmat problemele.

P.S: Masina inca e in garantie.

Mazda are service tot la Eveman. Din acest motiv am renuntat sa-mi cumpar o Mazda 6.......................

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Lun 06-Oct-2008 20:24

CEVA FOARTE CIUDAT!!! Am facut masina la ATS (desi jurasem ca nu mai merg la ei), si in afara de o mica problema cu un bandou (care s-a rezolvat pe CASCO), in rest masina a fost reparata IMPECABIL. am avut usa indoita chiar pe pasaj (la C1 5 usi pasajul face parte din usa spate), si am vazut masina inainte sa fie vopsita. tabla a fost trasa atat de bine, incat nu a fost nevoie de chit aproape deloc. pur si simplu nu se vede unde a fost indoitura. deci, daca se doreste, se poate. :D

Avatar utilizator
dionescux
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Dum 09-Iul-2006 09:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde dionescux » Joi 23-Sep-2010 18:57

Nu stiu daca ati vazut, dar ATS-ul din Baneasa s-a transformat in dealer si service Ford :shock:

WTF ? la cat injuram ATS-ul, decat sa pici pe mana celor de la Prestige mai bine ....

mitre
pasionat
Mesaje: 122
Membru din: Vin 21-Ian-2011 21:37
Localitate: Oradea

Mesajde mitre » Sâm 12-Noi-2011 21:17

Sunt de doi bani ATS. Am luat o masina si am facut diagnoza la ei. Cand am intrebat au zis un pret si dupa ce am bagat masina au zis ca nu o ridica sus in banii astia. Apoi au spus ca martorul service este aprins pt ca este defecgt airbagul si centura ..... dar asta scria pe display si cand am cerut explicatii au spus ca ma costa inca doua ore manoper. m-am ratoit putin ca eu am adus masina sa vad ce inseamna eroarea aia nu sa imi spuna ei ca este ca asta se vedea si in 15 min au spus ca este maneta de la lumini. Dar asa cum a zis cel care mi-a vandut masina nu apare tot timpul. Suspectez masa la scaun dar nu am timp sa verific si nu ma deranjaza. Asa ca sa va feriti de amatorii sau miserupistii aia.

Avatar utilizator
Virgilianus
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Dum 09-Sep-2007 12:11
Localitate: Bucuresti

Mesajde Virgilianus » Lun 19-Dec-2011 12:44

Este vorba de service-ul Citroen din Oradea? Acela nu este ATS, ci Top Motor :))))
C2 rules !

mitre
pasionat
Mesaje: 122
Membru din: Vin 21-Ian-2011 21:37
Localitate: Oradea

Mesajde mitre » Lun 19-Dec-2011 19:36

Este vorba de ATS Bucuresti. Din contra cei de la Oradea Top Motor au avansat ideea senzorului de greutate din scaun si/sau cablajul scaunului.


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973