cum e service-ul de tinichigerie la ATS Baneasa?

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

cum e service-ul de tinichigerie la ATS Baneasa?

Mesajde XENON » Joi 06-Sep-2007 11:34

am o aripa usor indoita, si inca cateva chestii de la niste borduri.
as vrea sa iasa bine dar nici sa stau prea mult. cum e la ATS?

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 06-Sep-2007 13:04

Nu cred ca vrei sa aflii :wink:
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Joi 06-Sep-2007 14:20

Ai fost pe acolo de curand Nicum?

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 06-Sep-2007 16:59

Nope, dar exact ala e departamentul unde s-au inregistrat cele mai multe plingeri si nu cred ca vreunul dintre noi e dispus sa faca expermente sa vada daca ATS si-au schimbat naravurile sau nu.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Joi 06-Sep-2007 17:50

Nu stiu cine s-a plans si de ce, insa eu am fost de 3 ori la ATS pentru vopsitorie/tinichigerie si nu am de ce sa ma plang...

Mie nu de tinichigerie vopsitorie mi-e teama in ceea ce priveste ATS-ul, ci de problemele tehnice mai rar intalnite, pe care mi-e
imposibil sa cred ca au expertiza pentru a le evalua si rezolva optim... ei nu stiu sa desfaca o fata de usa fara sa rupa o clema,
sau sa (de)monteze un ornament de plastic fara sa le ramana suruburi in plus... mai mult, insonorizeaza usile cu lavete din
bumbac "a la" chilotzii lu' mam'mare... etc, in schimb la tabla se pricep... acolo e mai usor...

Sper sa nu aflu niciodata cat sunt de incompetenti in a rezolva probleme mai complicate de natura electrica/electronica,
sau inginerie fina...

PS: Nici macar nu am fost in Baneasa, unde au scule mai noi si mai performante (ma refer in primul rand la
camera de vopsitorie ca aia e smecheria tare, restul... cu ciocanul stie sa dea oricine... ;) glumesc, of course!)
Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Joi 06-Sep-2007 19:13

am fost si m-au programat pe 1 octombrie, dar asta nu e tot. cica dureaza aprox 2 sapt. doar pragul le ia o saptamana, ca ei pt o infundatura minuscula trebuie sa il curete complet, sa-l antifoneze din nou si sa-l vopseasca. o saptamana la un prag. o fi normal?
acum am tot timpul sa ma razgandesc. eu am unde sa repar masina dar ma gandesc ca la un service de marimea ats, pot sa refuz masina daca nu e in regula. la "prieteni" cu service-uri mai mici e un pic mai greu.
sper sa nu dispara piese de pe ea, totusi fiind masina in garantie in urmatorii 2 ani, nu cred ca au atata tupeu sa inlocuiasca piese ca tot la ei vin. :idea: :?:

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Joi 06-Sep-2007 19:19

in afara de ats, desi tot la ei cred ca merg, spuneti-mi voi alt service de incredere (aica sa-mi iasa si nuanta bine :) )si mai ales care sa aiba decontare directa cu Generali.

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Vin 07-Sep-2007 08:25

E normal cu pragul, si eu il am infundat un pic si la fel de mult dureaza. La orice service te duci iti va zice tot la fel.. NU stiu sa iti explic exact ce se face la pragul ala, dar dureaza..

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Vin 07-Sep-2007 10:30

atunci macar m-am linistit, o sa incerc sa am rabdare, doar-doar o iesi bine. Sper sa nu am surprize neplacute.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Vin 07-Sep-2007 12:35

E normal pe dracu. Eu am avut la Cielo bara fata zgariata, farul+semnalizarea stanga sparte, capota indoita, aripa stanga indoita...stiti cat a durat reparatia? EXACT 2 zile. Luni dimineata am dus-o si miercuri la prima ora am fost sunat sa ma duc s-o ridic.
Asa ca, mai lasati-ma cu chestii de genul "asa dureaza peste tot". Dureaza asa unde nu vor sa-si faca treaba si o freca toata ziua.

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Vin 07-Sep-2007 12:43

unde l-ai reparat?

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Vin 07-Sep-2007 12:46

Matrixule, spune-mi cum a iesit pragul, daca este gata bineinteles. ma bate gandul sa nu il mai repar pt ca este un varf de deget indoit si nici nu prea se vede pt ca este dededubt. in schimb aripa dr fata si bara trebuiesc vopsite clar.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Vin 07-Sep-2007 13:38

XENON scrie:unde l-ai reparat?


La service-ul KiaMotors. dar nu-mi vine in minte acum exact cum se cheama strada. Se merge pe Calea Ferentari de la Rahova incolo si la un moment dat se face stanga (dupa o spalatorie auto). Si, imediat dupa ce treci calea ferata se intra pe poarta unei foste intreprinderi pe stanga. Acolo m-au trimis cei de la asigurari (BT Transilvania) si nu a fost rau deloc. S-au miscat repede si bine...inclusiv cu procuratul pieselor.

Daca nu esti legat de vreo decontare casco, te mai pot trimite si in alta parte. Daca eu am avut curajul sa-mi fac mici corectii la Subaru, cred ca poti si tu, nu? Doar ca se plateste cu banii jos. Bineinteles, cu factura cu tot tacamul...doar ca nu are intelegere cu firmele de asigurari....inca...

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 07-Sep-2007 15:29

Matrixu scrie:E normal cu pragul, si eu il am infundat un pic si la fel de mult dureaza. La orice service te duci iti va zice tot la fel.. NU stiu sa iti explic exact ce se face la pragul ala, dar dureaza..


Nu e normal deloc. Nici daca il inlocuiesc cu totul si tot nu ar trebui sa dureze 1 saptamina. Voi va auziti ce vorbiti?
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Vin 07-Sep-2007 15:45

pai asa cred si eu, dar poate il fac din foi de tabla la presa manuala cu role :lol: ca la HotRod-urile din state sau cum lucra rolls si bentley pana sa vina nemtii. poate, cine stie???


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187674
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern