programare in service de aproape 1,5 luni la ATS

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
ombc3
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Joi 21-Dec-2006 11:30
Localitate: bucuresti
Contact:

programare in service de aproape 1,5 luni la ATS

Mesajde ombc3 » Mar 13-Mar-2007 13:22

Buna tuturor,
Nu stiu daca am nimerit topicul da sunt un car de draci.
Am un c3 1.1 pe benzina pe care mi l-a desfigurat pe partea stanga un tembel (ca altfel nu pot sa il numesc) si ma rog...lasand deoparte problemele cu politia, RCA-ul si in final Casco meu, am ajuns cu dosarul de daune , unde altundeva...la ATS ca na vreau sa imi fac masinica pana de Paste....Ghinion...se pare ca Pastele Cailor chiar exista si e la aproximativ o luna dupa al nostru ca atunci m-au programat sa o aduc pe buburuza lovita. Da...e marti 13 , e drept....Asa ca o sa ma duc la Champions....si sper sa rezolv acolo ca asa mi-au zis la telefon... Daca mai stiti careva service-uri pt citroen (nu mai e in garantie mititica) astept incurajari.
72000 kmwww.proiectare-arhitectura.ro

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mar 13-Mar-2007 13:32

poti sa vorbesti si cu ciocarlan pentru reparatii la masina in afara de garantie, insa la fel de bine poti sa de duci la champion ..

i-am vazut cum se "joaca" la masini si le dau nota 11 .. :D :)
mie imi plac ...
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
ombc3
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Joi 21-Dec-2006 11:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde ombc3 » Mar 13-Mar-2007 13:39

DanT scrie:poti sa vorbesti si cu ciocarlan pentru reparatii la masina in afara de garantie, insa la fel de bine poti sa de duci la champion ..

i-am vazut cum se "joaca" la masini si le dau nota 11 .. :D :)
mie imi plac ...



Mersi mult Dane. Imi prind bine niste incurajari mai ales ca eu ma pricep la fel de bine la masini ca si la rachete ...adica...doar "utilizator".
72000 kmwww.proiectare-arhitectura.ro

DanCld
pasionat
Mesaje: 711
Membru din: Vin 22-Apr-2005 18:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde DanCld » Mar 13-Mar-2007 15:10

Pentru reparatii la caroserie exista si alte service-uri in afara de ATS sau Champion - mai mult, service-uri agreate de catre Casco-ul tau si de la care poti sa iti iei masina imediat, fara birocratie in plus! Vorbeste cu constatatorul si cere o lista de service-uri, pune mana pe telefon, fa o programare - s-ar putea sa ai o surpriza placuta!

feng shui
pasionat
Mesaje: 223
Membru din: Lun 19-Feb-2007 19:40
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde feng shui » Mar 13-Mar-2007 15:40

Foarte bine te poti duce la alte service-uri care iti lucreza foarte bine, poate chiar mai bine decat ATS sau Champion. Cunosc un asemenea service si garantez pentru el. Nu am de ce sa ii fac reclama dar la capitolul seriozitate este cu mult peste ce se intampla in Romania. Te duci acolo, ii lasi cheia, talonul masinii si te prezinti sa iti iei masina cand este gata. Tipul se ocupa de absolut tot. Tu doar platesti. Pretul este cu mult mai mic decat te-ar perpeli ATS-ul sau Champion.
In plus este extrem de riguros si mai ales serios.

Avatar utilizator
cornel
simpatizant
Mesaje: 34
Membru din: Lun 24-Oct-2005 19:32
Localitate: targoviste

Mesajde cornel » Mar 13-Mar-2007 15:57

Adresa...? sau un telefon...?

feng shui
pasionat
Mesaje: 223
Membru din: Lun 19-Feb-2007 19:40
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde feng shui » Mar 13-Mar-2007 16:10

Service-ul se afla in Bucuresti pe langa standul Europa din sos. Colentina.
Tel. contact 0722.491.686 sau 021/270.32.06 Dl. Serban
Str. Leonte Filipescu nr. 22.

Avatar utilizator
cornel
simpatizant
Mesaje: 34
Membru din: Lun 24-Oct-2005 19:32
Localitate: targoviste

Mesajde cornel » Mar 13-Mar-2007 16:13

Mult'am

Avatar utilizator
ombc3
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Joi 21-Dec-2006 11:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde ombc3 » Mar 13-Mar-2007 17:27

feng shui scrie:Foarte bine te poti duce la alte service-uri care iti lucreza foarte bine, poate chiar mai bine decat ATS sau Champion. Cunosc un asemenea service si garantez pentru el. Nu am de ce sa ii fac reclama dar la capitolul seriozitate este cu mult peste ce se intampla in Romania. Te duci acolo, ii lasi cheia, talonul masinii si te prezinti sa iti iei masina cand este gata. Tipul se ocupa de absolut tot. Tu doar platesti. Pretul este cu mult mai mic decat te-ar perpeli ATS-ul sau Champion.
In plus este extrem de riguros si mai ales serios.


Intrebare: ai idee daca lucreaza cu asiguratori ? mai exact Alliantz? Mersi mult!
72000 kmwww.proiectare-arhitectura.ro

feng shui
pasionat
Mesaje: 223
Membru din: Lun 19-Feb-2007 19:40
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde feng shui » Mar 13-Mar-2007 18:01

Lucreaza cu asiguratori, altfel nu as fi pus datele de contact.


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern