Chiar inadmisibil la ATS

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

zanganel
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:47
Localitate: Bucuresti

Numere noi de telefon ATS

Mesajde zanganel » Joi 08-Feb-2007 14:23

ATS Pipera s-a mutat in Baneasa pe DN1, dupa Metro prima straduta. Nu e nici un semn, indicator mai nimic. Se pare ca oamenii nu vor sa fie gasiti, dar am insistat si i-am gasit din prima zi, luni 05.02.2007. Numerele de telefon la care ii puteti contacta sunt: 206.84.47 sau 206.84.43. Succes ca eu nu vreau sa mai merg in service decat la 30000km.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 08-Feb-2007 15:00

poate ...la numarul mentionat raspund ...
insa la iese nu raspunde NIMENI de 2 saptamani .....

sunt super tari! :evil: :( :evil:
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

COSTIN MUNTEANU
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Vin 13-Ian-2006 12:02
Localitate: Constanta

Mesajde COSTIN MUNTEANU » Joi 08-Feb-2007 19:14

bezz scrie:PSL mai este un service autorizat citroen, Champion, laudat de cativa (prea putini il cunosc) si unde am inteles ca poti sta langa masina in timpul reviziei, mai interactionezi cu mecanicul, mai afli ceva etc.
si se pare ca e un nucleu format cu mecanici pregatiti si motivati.
eu cred ca o sa ajung acolo la revizie, prea e bulibaseala la ATS...
Si ideea ca o sa ma fatai pe maidanul din fata ATS-ului iar nu ma incanta!


Daca mai e cineva cu feedback legat de Champion va rog sa postati, nu de alta, sa crape de rusine obrazul celor de la ATS (cei care ar trebui sa faca ceva si nu fac...sau fac rau).


apropo de ce se discuta pe aici, mai tii minte cam ce discutii erau anul trecut cam pe vremea asta? Cam cand isi pierduse Champion-ul autorizarea.

si mai era atunci un domn octavian ghita care mie prin vara anului trecut mi-a trimis si o oferta (evident cu semnatura lui scanata) in care imi spunea cat de buni si frumosi sunt ei cei de la ats...
daca ma uit mai bine pe forum, numarul celor care au ceva de spus mai "trist" despre ats parca a mai crescut...

or fi poate ocupati cu ceva mai important decat clientii?
sau s-or fi obisnuit cu nemultumirile?

Avatar utilizator
cbx
pasionat
Mesaje: 2924
Membru din: Lun 20-Mar-2006 23:09
Localitate: bucuresti

Mesajde cbx » Joi 08-Feb-2007 21:01

DanT scrie:poate ...la numarul mentionat raspund ...
insa la iese nu raspunde NIMENI de 2 saptamani .....

sunt super tari! :evil: :( :evil:

sunt foarte ocupati cu 2CV-ul sefului , incearca sa monteze un kit pt telefonul mobil :D

bop_78
simpatizant
Mesaje: 70
Membru din: Lun 24-Oct-2005 09:08
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bop_78 » Vin 09-Feb-2007 08:52

Am fost eu de dimineata la ATS. Inca de la intrare baietii de la paza nu m-au lasat sa intru pe motiv ca "nu a venit nimeni, toata lumea asteapta" era 8:10 :?: (deja aveam un sentiment "ATS").
Dupa ce m-am chinuit sa imi parchez masina in gropile din fata service-ului, misterul s-a dezvaluit: programul incepe la 8:30 (adevarul ca era prea dimineata pentru ei de la 7, si oricum nu aveau programari prea multe).
Si am mai aflat ca s-a deschis un nou service in Baneasa, cu acelasi program.
Ii explic tipului ca am o problema destul de urgenta (stopurile de frana imi stau mereu aprinse, sunt un pericol in trafic) si ca n-ar dura mult sa schimbe intrerupatorul de la pedala.
Mi se raspunde sec: "E mai greu cu programarile, incercati dincolo". Cred ca habar n-au ceilalti din Baneasa cum o o sa vina puhoi spre ei clientii.
$#&*(&)(*_)()&&%^$ CAH :vom:

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Vin 09-Feb-2007 09:14

intr-un final apoteotic mi-au raspuns aseara ... foarte serviabili si client oriented ... numai ca ce ma interesa pe mine ( bucsi bunte spate bx) le pot aduce pe comanda in aprox 3 saptamani)
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Vin 09-Feb-2007 22:51

nu e nevoie sa le iei de la iei. da-mi un telefon ca am o solutie mai buna si mai ieftina
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Avatar utilizator
P S L
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Mar 12-Dec-2006 19:40
Localitate: Bucuresti

Mesajde P S L » Sâm 10-Feb-2007 00:03

sentiment ATS??? in alt context ar putea fii ceva bun de care sa se teama concurenta si care sa arate multumirea posesorilor de citroen, dar din pacate nu e asa. sper ca acest sentiment sa dispara foarte curand ( mai am 3 sapt si vine bestia).RESPECT
p.s. mi-a placut formularea "sentiment ATS"

Avatar utilizator
sabian
simpatizant
Mesaje: 29
Membru din: Lun 25-Iun-2007 22:55
Localitate: Bucuresti

Mesajde sabian » Vin 12-Oct-2007 23:04

DanT scrie:poate ...la numarul mentionat raspund ...
insa la iese nu raspunde NIMENI de 2 saptamani .....

sunt super tari! :evil: :( :evil:

sau 206.84.00 sau 206.84.44 (caroserie)
Imagine[/url]

zez3
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Lun 13-Aug-2007 16:55
Localitate: CH

Mesajde zez3 » Joi 22-Noi-2007 21:37

Salutare,

Catre, orice care vrea sa isi cumpere masina de la citroen si vrea sa aiba de-aface cu ATS baneasa si restul.

Sunt Florin Sfetea si am cumparat in leasing prin firma VBLEASING bucuresti, o masina Citroen C3 1.4 Hdi. Chiar de la inceput mi s-a parut ca trage un pic dreapta dar am zis ca mi se pare datorita faptului ca batea vantul mai tare. Mentionez ca eram la drum lung dinspre bucuresti spre buzau.ok sa zicem ca era asta desi am simtit eu ceva rau.
Apoi conducand de mai multe ori brasov-bucuresti, am constat ca intradevar trage dreapta si trage destul de mult(suparator), mai mult la viteza mare cat si la viteza mica, mai putin ce-i drept. La prima revizie am fost dar nu am descris problema gandindu-ma ca acest lucru va fi cu siguranta verificat de cei din service.
Evident ca nu sa uitat nimeni la nimic. Si apoi m-am sesizat sa le spun, au bombanit ceva de drum inclinat.

Ok, aici incepe distractia.
fac prima programare oficiala pentru problema.
merg acolo stau vreo 50 de min si astept sa ma bage careva in seama desi aveam facuta programarea la o ora fixa.
in fine se constata ca masina trage dreapta si o las in service, plec linistit ca o sa o rezolve, urmand sa ma sune la telefon sa vin sa o iau.
Ma suna respectivul ma prezint acolo iar intarzieri dar in final reusesc sa o iau, evident dupa ce am platit echilibrare de roti 60 roni pentru niste plumb, care nu intra in garantie. Accept, plec linistit si cand dau pe drum mai drept hai sa vad daca nu mai trage. Mai, mai sa imi pice fata de nervi. Ma intorc inapoi turat si il iau pe domnul de la receptie cu mine sa ii arat. Foarte senin imi zice ca da probabil ceva nu e in regula. ok, o mai las, doar, doar poate se repara.
A doua zi ma suna si zice ca e ok, e reparata, sa vin sa o iau. Pe drum inspre ei ma suna iar si zice ca cica nu e reparata, ca e o problema mai grava la directie. Si ma intreaba pe mine ce sa mai faca cu ea. Eu foarte contrariat, cum ce sa faceti cu ea ? pai reparati-o !
Asta raspuns mi-a "placut" : stiti ca lipseste baiatul de la geometrie, deci daca o lasati la noi abia saptamana viitoare vine din concediu.
Bun, fain raspuns. Ma duc acolo si o iau, totusi urmand sa merg a doua zi. Mai citisem eu pe net ceva de furturi sau schimburi de piese si nu m-am riscat sa o las. Evident dupa ce am discutat mai serios cu seful de service Cristi S. Baiat bun, a incercat sa ma consoleze dar si el ma intreba pe mine ce sa faca cu ea.
A 2-a zi si a 3-a vizita la ei evident tot nu sa rezolvat. Nu facusera nimic,
am luat-o si pe asta cum s-ar zice mumu. Am plecat de acolo.
intre timp am mai discutat cu prieteni colegi toti erau lamuriti cu ATS.
Azi dimineata am fost la ei iar evident tot cu programare. La 9 fara ceva reusesc sa o las la ei si sa le descriu problema, iar.
Revin dupa 2-3 ore si inca mai lucrau la ea mecanicii, in final termina vine seful de service cu un mecanic(baitul care lipsise saptama trecuta). Ma duc cu el la un test-drive si ghici ce tot mai trage dreapta dar mai putin. Imi zice cum ca au facut tot ce au putut si ca nu stie ce sa mai faca decat sa ii masoare sasiul. O conduc eu si ii arat uite daca ii tin volanul drept si ii dau gaz in 100-150 de m pana la 70/h sunt pe banda cealalta. Zice ca asa e dar ca el la geometrie o sa zica ca e ok. Apoi il iau si pe sefu si ii arat uite nene, asa si asa. Intradevar nu mai trage asa tare dar ca tot trage. Apoi merg cu altu' de la citroen romania. Asta cica pai cum domle' sa dai drumu la volan si sa mearga masina drepata ca nu e legal. Bai nene cand l-am auzit... imi venea sa ii zic ceva de mama dar m-am abtinut. Ok ce-i de facut? Masina noua trage dreapta dar nu o rezolva nimeni.
Maine m-a invitat la un test pe alta masina, nu stiu daca sa mai duc sau nu.
Printre altele am mai aflat de la expertul lui peste ca asa sunt masinile citroen mai sensibile la directie. Evident ca asta nu era raspunsul pe care il asteptam. Am luat masina si am plecat. Si apropos colegul din postul de mai sus zanganel, care avea aceeasi problema tot cu dreapta. Inca nu a rezolvat-o. L-am sunat din curiozitate, sa vad ce-au facut altii. A renuntat din pacate dupa ce a trimis scrisoare la Citroen franta. Desi zice ca a rezolvat-o intr-un post mai incolo(si-a luat BMW, sa ii traiasca).
Dar dupa cum mi-a transmis si seful de service pe care l-am mai stresat apoi cica o sa faca si el o scrisoare catre producatorul citroen. La care eu il intreb, deci recunosteti ca este o problema cu masina? Oficial nu.
Bun raspuns.
M-am scarbit total de romania asta imi bag ceva si ma mut in alta tara poate acolo am mai mult succes. Alte solutii mai caut maine.
22 noiembrie. 2007

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Joi 22-Noi-2007 22:05

nu ma mai mira nmk, legat de jegosii astia. propun pe aceasta cale infiintarea unei sectiuni 18 ani+ necenzurata, speciala pt. injuraturi la dresa ATS si alte atfel de "service-uri". :lol: :lol: :lol: unde sa ne decarcam nervii. :finga:

cov
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Mar 28-Noi-2006 14:19
Localitate: Bucuresti

d'ale atsistilor

Mesajde cov » Sâm 01-Dec-2007 20:18

dupa ce am citit timp de un an problemele altora referitoare la service-ul ATS, iata, mi-a venit si mie randul sa fac revizia de un an. Am incercat sa uit toate nemultumirile voastre si am trimis masina in service. Ce se putea intampla la o simpla revizie? Sa-mi schimbe bateria, ceva piese, sa bage pe factura ore suplimentare, niste becuri, lucruri auzite pe forum. Greseala a fost ca nu am putut sa merg eu cu buburuza in service. Chiar daca i-am facut instructajul persoanei care a fost cu masina, acolo omul si-a zis ca Citroen e firma serioasa si nu fac prostii.
Rezultatul: plata a facut-o inainte ca la curve fara sa stie daca ceea ce plateste se va regasi in realitate, ore bagate la greu=3, lichidul de racire sub nivelul minim si cea mai tare, filtrul de aer neumblat dar platit.
acum ce sa fac? sa mor cu ei de gat?

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Re: d'ale atsistilor

Mesajde nicum » Lun 03-Dec-2007 11:55

cov scrie:Rezultatul: plata a facut-o inainte ca la curve fara sa stie daca ceea ce plateste se va regasi in realitate, ore bagate la greu=3, lichidul de racire sub nivelul minim si cea mai tare, filtrul de aer neumblat dar platit.
acum ce sa fac? sa mor cu ei de gat?


DA! oricum banuiesc ca filtrul ala nu e ieftin, daca o echilibrare de roti costa 60 de RON (ca sa va faceti o idee, un petic (cel mai mare) + echilibrat + azot au costat 27 de RON, in alta parte evident).
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Lun 03-Dec-2007 12:17

omule, cum mai poti sa intrebi asa ceva??????? :shock: du-te peste ei INSTANT!!!! eu m-am intors pt. simplul fapt ca la aparatoarea de noroi de sub o aripa pe care mi-au vopsit-o nu imi pusesera clipsuri de origine. si nu mi s-a parut corect din moment ce eram intr-un service citroen, nu unul de pe marginea shantzului. :(

Avatar utilizator
keos
pasionat
Mesaje: 181
Membru din: Joi 25-Mai-2006 17:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde keos » Sâm 15-Dec-2007 18:09

Bai tata, sunt nemaipomeniti astia de la ATS.

Numai vreau sa am de'a face cu ei, m-am programat si eu pentru ATS Baneasa la o revizie, mi-au zis vin-o la 13.

M-am dus la 13, si era unu care alerga pe acolo in rest nici o miscare, dupa ce i-am zis de vreo doua ori la fata de la informatii ca e anormal sa nu fie nimeni, mi-a spus ca sunt in pauza de masa.

La 13.30 eram deja stresat si dupa ce mi-a spus ca tot in pauza de masa sunt, i-am spus ca nu e posibil asa ceva, daca stie ca are pauza de masa sa nu programeze lumea la ora 13.

Ei ca rezultat m-am intors plin de draci in Bucuresti, si deoarece mergeam prea repede m-am facut praf in fundul unuia :(.

Acu eu am casco, dar problema e cu piesele ca am o droie de schimbat si cica daca stau dupa Citroen mai vad masina la anu' :((.

Damn life.

Ca rezultat, poate stie cineva unde gasesc piese de citroen (masca,bara,radiator,faruri) pe stoc ???

Si ce e mai important, daca vreau sa fac toate controalele si schimbarile ca la carte (nu doar filtre si ulei, ca astea le schimb si singur) unde gasesc un service autorizat in Bucuresti ???


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187751
    Total subiecte 18612
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru AdnanS2024