[VAND] Windows 7 Ultimate

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mie 21-Noi-2012 15:20

Rica, taci daca nu stii.

ThePredator, l-ai fraierit pe om din 2 puncte de vedere:

1. Windows 8 se vinde online acum in versiune completa cu 30 de euro. Legal. Cu factura. (cine vrea detalii, PM)

2. Chiar daca ignoram punctul 1, la controlul licentei ai nevoie de DOVADA DE CUMPARARE, ceea ce trebuie sa poarte numele firmei / persoanei fizice. Lucrez in acest domeniu de la 18 ani si am ajuns sa cunosc bine procedurile, limitarile si regulile jocului. Acum am 25 de ani si administrez computerele unei firme cu foarte multi angajati (peste 300) si evident mult mai multe sute de licente. Am avut discutii personale cu reprezentanti Microsoft, Adobe si altii si chiar sunt in masura sa zic ce zic.

Cat despre windowsurile piratate, da corect. Dar macar aia nu au dat bani ca aiba windows.
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 21-Noi-2012 15:24

ok man,eu am intrebat admini retelei bancii unde lucrez si asa mi-au zis,daca se face verificarea on line nu sunt probleme
pareri impartite
sa inteleg ca daca am aruncat factura sunt pasibil de amenda?
acum ca ala se vine cu 30 si el a vandut ceva vechi cu 500 e spaga lui si teapa cumparatorului ca nu a sapat,omu nu i-a bagat mana in buzunar
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mie 21-Noi-2012 15:35

Ca sa nu zica cineva ca povestesc de plictiseala, asta e un extras din EULA de Windows 7:

16. PROOF OF LICENSE.
a. Genuine Proof of License. If you acquired the software on a disc or other media, your proof of license is the genuine Microsoft certificate of authenticity label with the accompanying genuine product key, and your proof of purchase. If you purchased and downloaded the software online, your proof of license is the genuine Microsoft product key for the software which you received with your purchase, and your proof of purchase from an authorized electronic supplier of genuine Microsoft software. Proof of purchase may be subject to verification by your merchant’s records.

EULA in totalitate se gaseste aici:
Link EULA Win7
"If in doubt, flat out!"


Înapoi la “Anunturi Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187674
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern