In loc de REMAT

Datele de contact ale oamenilor care ne pot veni in ajutor in anumite momente.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

In loc de REMAT

Mesajde cv2adi » Lun 29-Mar-2010 20:13

Stimati colegi !
TrĂĄgind concluziile ce au rezultat din actiunea de salvare a 2 CV-ului din Suceava, cei din clubul Citroen Automobil Club Hugary am ajuns la intelegerea de a posta aici pe site un anunt cu privire la a ceea ce se numaste proogramul Rabla in RomĂĄnia si datoritĂĄ cĂĄreia o bunĂĄ perte din masinile classice vor dispare in scurt timp!
Nu suntem in mĂĄsurĂĄ sĂĄ criticĂĄm sau sĂĄ ne dĂŠm cu pĂĄrerea la ceea ce se petrece in Ro cu sprijinul guvernului RomĂĄn la ora actualĂĄ insĂĄ suntem de pĂĄrere cĂĄ trebiue sĂĄ facem totul-vorbele odiosului....- ca sĂĄ salvĂĄm cit mai multe Citroienuri-ar fii bine ca si celelalte cluburi si mĂĄrci sĂĄ se ataseze acestei initiative-ca sĂĄ nu se distrugĂĄ patrimoniul masinilor clasice indiferent de tarĂĄ.
De aceea vĂĄ rugĂĄm ca in caz cĂĄ dati de vreun Citroen model clasic 2 CV, Ami,Mehari,DS,Traction sau orice alt tip care se considerĂĄ clqsic-mai bĂĄtrinĂĄ de 30 de ani,dati-ne un semn aici la acestĂĄ rubricĂĄ.
Spre fericire din lipsĂĄ de fonduri guvernul ungar nu a sprijinit in nici un fel predarea masinilor vechi la fier vechi si probabil de aici nouĂĄ ni se pare treaba asta si mai macabrĂĄ:Nu pot sĂĄ-mi inchipui o astfel de decizie luatĂĄ de un proprietar de masinĂĄ clasicĂĄ aici in Ungaria de a o da la fier vechi !
Toti cei care au vĂĄzut starea masinii adusĂĄ de la Suceava sunt socati ! _O masinĂĄ ca asta nu se dĂĄ la fier vechi !!!
Este o crimĂĄ adevĂĄratĂĄ sĂĄ faci asa ceva! Este de neconceput ptr noi cum poate lua cineva o astfel de decizie chiar acĂĄ nu e fan Citroen sau al masinilor clasice !!!
Sper sĂĄ nu se mai repete asa ceva dar dacĂĄ totusi....VĂĄ rog apelati-ne !
In speranta cĂĄ vom putea contribui impreunĂĄ cu Dvs in cadrul acestui mic program Anti-Rabla la salvarea citorva Citroenuri,
Cu stimĂĄ in numele Clubului Ungar Adrian Pintea-vicepresedinte!

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7663
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Lun 29-Mar-2010 21:27

stiu si eu un 2cv la un amic in garaj, si este al unchiului sau; acte in regula, numere romanesti, doar ca e mancat de rugina. culmea, are toate piesele de tablarie necesare, cumparate de noi cu timpul de pe unde a apucat si el, dar nu a mai apucat sa il faca. am intrebat daca il da, a zis ca nu. acum... chiar daca l-ar da nu m-ar mai pasiona pe mine, deoarece am decis sa termin cu fierotaniile, dar, daca voi afla ca e de dat, o sa anunt pe forum...
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mar 30-Mar-2010 07:52

Oricum , important e sĂĄ n-o sfĂĄrseascĂĄ la REMAT !Poate mai tĂĄrziu va ajunge in mĂĄinile unui pasionat....si va intĂĄri rĂĄndurile clasicelor din clubul RomĂĄnesc! :D :D :D

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7663
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Mar 30-Mar-2010 20:54

nu ajunge la remat.... asta pot spune sigur. de multi ani masina doarme intr-o hala, acoperita cu o prelata...
omul i-a mai dat nepotului o honda accord 2 sedan din 82, o masina destul de rara (cred ca in romania sunt 5-6), pe care acesta a refacut-o cum a stiut el mai bine, dar vad ca iar a luat-o rugina pe ici pe colo... in cazul in care se hotaraste sa dea si 2cv-ul, o sa va anunt, in special pe tine, ca prin romania nu prea sunt doritori.
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]


Înapoi la “Linkuri/Adrese si telefoane utile”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187750
    Total subiecte 18612
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru robertvuia