cont World of Tanks

Tot ce nu se incadreaza in celelalte subiecte.

Moderator: Echipa Tehnica

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Vin 01-Mar-2013 08:33

Eu sunt alinbanc, dar nici eu nu m-am prins cum se ocheste. Ma gandesc ca trebuie compensat pentru cadere, dar nu am inteles cum si nu am inteles nici cum vezi unde cade proiectilul.
"If in doubt, flat out!"

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 08:46

[quote="mesersmith"]Acelasi nick aproape: mesersmith_m

Dar eu habar n-am unde si cum sa va gasesc pe voi.
Voi, cei care stiti cu jocul asta, intrati si explicati-ne, daca tot ne-ati starnit.[/quote

Odata intrati in joc, in meniul principal, cel cu garajul si tancul pe fundal, veti vedea in partea de jos a ecranului o casuta cu "contacte'dati click acolo, cautati userul cu care vreti sa vorbiti si "adaugare la prieteni"

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 01-Mar-2013 15:55

da mi-am facut
dar aseara a trebuit sa refac partitiile,sa reinstalez ce am oprit la jumatate...aventuri cu Rica si calculatoarele :lol:
in final am reusit,diseara ii fac proba
cand intrati acolo intrati si aici sa nu mai vorbim singuri...ca aseara :twisted:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 16:05

pai si configuratia???? duce pc-ul, da?
Auzi, e cam greu sa stam si pe wot si pe club citroen in acelasi timp...plus ca fiecare kb de viteza de net in plus e binevenit pe wot....

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 01-Mar-2013 16:12

configuratia repet,nu o stiu
vad diseara daca mere sau nu
o pagina de net cati biti sa iti ia?
maca pana ne gasim si ne organizam acolo
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Vin 01-Mar-2013 16:22

Imi merge mie pe computerul secundar, sigur iti merge si tie :)
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 01-Mar-2013 16:27

sper,am 2 rasnite in care nu am schimbat nimic de cand le am...8-9 ani una si 10-11 cealalta
ce stiu asa in mare este 1 giga de ram,procesor dual core,placa video de 512 daca zic bine sau rau nu dati cu paru'
sunt din alea luate in configuratia facuta de altex
ce am scris sus ajunge?
asta daca imi amintesc bine :lol:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 16:38

pana aici e de bine . vorba aia...daca imi merge mie laptop...la restul tre' sa zbarnaie !!!! :lol:

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 16:38

:wink: rica, sa ne spui si ce nickname ai, ca sa te gasim acolo

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 01-Mar-2013 16:39

mah tu nu cetesti? :evil:
scrie aici...rica007 ca rica simplu e luat :twisted:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 16:50

maaaaama...... sa vezi ce boabe iti dau la senile cand ne-om vedea diseara pe campul de lupta :evil: :evil: :twisted: :lol: .

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 01-Mar-2013 16:58

sa te vad :oops:
uite asa o sa fac cu bombardelele tale
Imagine
le astept la serva :lol:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 17:08

mbc scrie:Eu sunt alinbanc, dar nici eu nu m-am prins cum se ocheste. Ma gandesc ca trebuie compensat pentru cadere, dar nu am inteles cum si nu am inteles nici cum vezi unde cade proiectilul.


se ocheste pur si simplu in tanc cand este pe loc..poti da si click dreapta cand esti cu pointerul pe el si il mentine automat in tinta ( dezavantajul e ca ia tinta pe jumatatea imaginii si trage acolo indiferent daca inamicul e inclinat sau drept in fata ta..deci poate ricosa mai repede) sau poti ochi cu reticulul tintei in punctele moi( cand e loc de penetrare a blindajului iti apare verde reticulul, portocaliu cand poate-poate penetreaza si rosu...nu va penetra in punctul acela). Ideea e ca, la fel ca in realitate, blindajul frontal e cel mai gros si de obicei inclinat...deci grosime efectiva si mai mare...trage in lateralele inamicului sau in spate si ai sanse mult mai mari de penetrare...100% . Precum am mai spus, la crearea tancurilor din joc am inteles ca s-a tinut cont foarte mult de modelele reale existente sau in stadiul de prototip, cum ar fi valori blindaj, unghiuri de inclinare, motoare, tunuri, etc.
daca vrei sa tragi intr-un tanc in miscare...trebuie sa-ti intri in mana oleaca, ca sa reusesti de fiecare data..trebuie sa tragi cumva in fata lui, ca in momentul in care proiectilul ajunge, conserva sa fie deja acolo...si conteaza f. mult si gradul de experienta a echipajului ( acumulat automat de-alungul luptelor- initial se incepe cu 50%). Intr-un fel trage un tunar experimentat cu 90%-100% si altfel unul cu 50%-60%.
MBC- daca nu vezi nici harta, nici reticulul nici marcatorul ( nici macar in modul zoom -scroll wheel pe mouse) apasa pe tasta V in timpul luptei...sigur de acolo e...poti seta si din meniu opacitatea tintei, etc. )
Nimeni in joc nu prea trage fara motiv, si niciodata nu e indicat sa tragi in camarazi (cei cu verde) daca tragi in ei, te vor scoate din lupta ceilalti imediat pentru lipsa de fair-play. Cei care te lovesc si nu stii de unde trag/nu-i vezi sunt ori bine ascunsi in tufisuri, ori pe dupa cladiri ori e artileria inamica care te loveste de la juma de harta distanta fara sa o vezi . Ca sa tii sub observatie situatia e musai upgrade la radio...si team-play. Jocul nu are nimic de-aface cu jocurile de tip Rambo, one man-army..e un joc in care te folosesti de teren, de cladiri de tufisuri, de epavele fumegande, sa te protejeze/ascunda. Gata ca am facut scurta la degete cu teoria..poate ne vedem sa facem si practica :wink: .

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Vin 01-Mar-2013 17:10

Rica scrie:mah tu nu cetesti? :evil:
scrie aici...rica007 ca rica simplu e luat :twisted:


Toar'shu Rica, matale te-ai logat in joc vreodata...ca nu gasesc nici un user cu nick rica007.. :?: :roll:

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 01-Mar-2013 17:13

inca nu,ca la 3 am terminat partitiile si instalarea
pe mail am primit ca este creat contul
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!


Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern