vaperi din club uniti-va

Tot ce nu se incadreaza in celelalte subiecte.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 17:07

va rog....hai sa ne oprim
@catalin redux-ul tau este aceeasi marie cu alta palarie,acu am vazut cum arata
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

ViperDodo
pasionat
Mesaje: 844
Membru din: Mie 10-Sep-2008 14:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ViperDodo » Mie 27-Feb-2013 17:16

cred ca este topicul cu cea mai mare ascensiune de postari ..ever! :roll:

mai, parerea mea e ca fiecare e liber sa faca ce vrea...mai ales cu "corpu' " lui.
dar eu tot ma laud! :? sincer, nu mai simt nevoia de nimic...absolut nimic! am trecut prin partide de nervi ingrozitoare, plictiseli epice, foamete monstruoasa, dar nu am mai simtit pofta de tigara! mi-am batut monstru din cap...l-am snopit de fapt! sper sa reusesc la un moment dat sa fac la fel si cu celelalte vicii!

pana atunci, fumati ce va place, cat va place (eu dupa 15 ani m-am cam plictisit!)
:drive:

p.s. : cea mai mare tampenie sa crezi ca daca te vei lasa de fumat, vei face economie!
Citroen BX 17. TD '89

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 17:23

sa stii ca si eu ma laud ca am scapat de analoage si de mirosul lor
acum cand vad cum miros ceilalti fumatori...
oau,la fel oi fi mirosit si eu?
cred ca am bagat 18-20 de ani analoage,dar acum gata,nu mai botu pe ele
prefer,sa il citez pe mese, penisul asta cu baterie in el si zeama asta aromata :lol:
hai ca o dau in alte alea si poate lumea mai e la serviciu
piticu' ala dodo e hranit de slabiciunile noastre si face parte din noi :wink:


EDIT:pentru dodo
banii se duc oricum,dar eu personal din bani alocati acestui viciu am coborat de la 12 lei pachetul * cu 45 pe luna = 540 de lei la fantastica suma de 30-45 de lei lunar pe zemuri si ceva materiale necesare,dar in bani in buzunar nu se traduce renuntarea la analoage :twisted:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

benny_merty
pasionat
Mesaje: 1050
Membru din: Joi 07-Iul-2011 20:21
Localitate: Sibiu Cisnadie

Mesajde benny_merty » Mie 27-Feb-2013 18:20

Daca veni vorba de laudat sau de bagat in seama , anul acesta inplinesc 48 ani . Am fumat la varsta de 15 ani o tigara si jumatate , cea din urma a fost mentolata si am ajuns la concluzia ca nu este bine sa mananci FUM.
De atunci i-mi mentin viciul fara tutun . Mai bine cu miros original de barbat cand mergi la o femeie esti bine primit si este mai sanatos o spun din proprie experenta. ](*,) #-o

ViperDodo
pasionat
Mesaje: 844
Membru din: Mie 10-Sep-2008 14:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ViperDodo » Mie 27-Feb-2013 19:37

jos palaria...si eu ma gandeam la faptul ca erau vremuri cand, daca fumai, erai "cool". eu daia m-am apucat pe vremuri...si ma bucur ca am terminat!
cei mai tari sunt cei care au rezistat tentatiei de a fi cool si nu au pus gura pe ea niciodata!
Citroen BX 17. TD '89

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 27-Feb-2013 20:03

Poluati topicul colegilor. Ei vor sa discute DOAR despre cum sa fumezi, nicidecum despre cum sa NU fumezi.
N-ati vazut cum m-au luat colegutii astia la misto cand am incercat sa le dau un sfat despre CUM sa se lase de fumat si nu despre cum sa continue cu prostia asta.
Unii chiar nu pot suporta anumite lucruri.
Lasati-i in plata domnului cu tigarile lor cu tot.

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 20:04

mese nu e bine ce faci
pe bune
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 20:44

afirmatiile de mai sus ale golegilor mi se par corecte...ca sa renunti la fumat trebuie sa vrei..atat. Cand m-am lasat pentru 8 luni, am citit cartea lui Allen carr - In sfarsit nefumator"; dpdv psihologic a functionat perfect..m-am lasat. Tind totusi sa cred ca m-am reapucat de acest viciu datorita unui fapt simplu: autorul spunea, insista chiar, sa fumezi normal atata timp cat cistesti cartea, la final urmand sa decizi singur daca mai aprinzi vreo tigare sau nu. E o carte de impact ( pentru mine si multi altii a fost) care chiar da rezultate..si poate fi descarcata gratis de pe net.
Rica- ia spune-mi cum as putea imbunatati aromele si durata de viata a atomizorului, ca ma-ai facut curios.... :?: :!:

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 20:46

si sa-mi termin ideea cu cartea ca am fost distras si nu am apucat: greseala mea a fost ca am stins ultima tigare in momentul in care m-am apucat de citit...Poate piticul ala din creier care spune: vreau nicotina, vreeeeaaaau nicotina a fost doar bagat in coma, nu si killarit !! :D

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 20:48

Off-topic...forumul dupa ce fus orar se ia: ca eu postez maesajele la 20:19 ( verificat pe 3 ceasuri si un telefon) si aici mi-arata ora postarii 20:46....

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 27-Feb-2013 21:14

Te duci in profilul tau si undeva jos, setezi la ora GMT+2.
Asta este ora Romaniei.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 27-Feb-2013 21:16

Rica scrie:mese nu e bine ce faci
pe bune


Rica, reciteste inca o data INTREGUL topic, de la capat si apoi mai scrie-mi inca o data daca fac bine sau nu.
Pana atunci, m-as abtine.

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 21:22

Hai sa lasam discutiile astea, va rog....sunt puerile si fara rost...inteleg ca nu e bine sa fumezi, dar de asemena fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui, sa-si bage si heroina in vene daca vrea, sa se arunce de pe bloc..orice vrea.. asa ca gata, va roghai sa revenim la topic, doar suntem o comunitate pe acest forum care se bazeaza pe o dictatura ( a bunului-simt adica) ....

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 21:50

am citit
ai inceput bine ai ajuns sa zici ca stam cu ele in gura si continui cu lasa-i in pace ca ...
uat evar...
catalin dupa cum spuneam baitzazilnic si uscat temeinic
dupa uscare pui decat corpul si pastila pe baterie si apesi pe buton in reprize de maxim 3-5 secunde
o sa vezi cum rezistenta va deveni din ce in ce mai curata
intre doua reprize sufli sa sara arsura
faci asta pana silica,snurul cum ii zici tu ramane alba,alb
asa MENTII aroma si zeama curata,nu o intensifici
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

ViperDodo
pasionat
Mesaje: 844
Membru din: Mie 10-Sep-2008 14:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ViperDodo » Mie 27-Feb-2013 22:56

cartea aia am citit-o si eu! si asa m-am lasat! am fumat normal in timpul ei...si chiar vreo 2 zile dupa...ce sa fac, mai aveam 6 tigari in pachet!
dar am killerit micul monstru! :roll:
gata, eu ma retrag! cine vrea cartea, sa-mi spuna!
Citroen BX 17. TD '89


Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern