CONTRADICTII!!

Tot ce nu se incadreaza in celelalte subiecte.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

CONTRADICTII!!

Mesajde Alex Motan » Joi 18-Ian-2007 13:14

Asta cred ca va fi ultimul subiect deschis de mine pe acest forum, prezenta mea si comentariile fiind tot mai rare in ultima vreme.
Spun cu regret acest lucru deoarece se gaseau si multe informatii utile pe forum dar asta e, se pare ca m-am saturat de "DISCUTIILE" in CONTRADICTORIU!!
In fiecare Topic trebuie sa existe certuri copilaresti care ocupa cel putin 2 pagini si se abate cu mult de la subiect ne venind cu argumente viabile asupra topicului respectiv. Moderatorii chiar NU ISI FAC TREABA aceste discutii nesfarsite fiind neintrerupte si nici macar STERSE!!!
Cam asta a fost marea mea nemultumire si nu cred ca numai a mea, in rest "Keep Up The Good Work" :wink:

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Joi 18-Ian-2007 14:02

Subscriu!

(Pe cât punem pariu cã se va gãsi cineva sã spunã cã nu e aºa, cã pe acest forum nu se intrã cu raÞa În ciuperci iar discuÞiile sunt extrem de utile ºi la obiect? :D )

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Joi 18-Ian-2007 14:13

Tocmai asta e ideea de forum...trebuie sa existe si discutii in contradictoriu. Ca uneori se incing spiritele asta e partea a doua... Chiar daca nu-mi place sa fac comparatii intre forumuri...cel de fata se prezinta bine cand vine vb de certuri,flameuri sau mai stiu eu ce..

Avatar utilizator
cristian_v
pasionat
Mesaje: 264
Membru din: Joi 15-Dec-2005 10:55
Localitate: nantes

Mesajde cristian_v » Joi 18-Ian-2007 14:22

Matrixu scrie:Tocmai asta e ideea de forum...trebuie sa existe si discutii in contradictoriu. Ca uneori se incing spiritele asta e partea a doua... Chiar daca nu-mi place sa fac comparatii intre forumuri...cel de fata se prezinta bine cand vine vb de certuri,flameuri sau mai stiu eu ce..


Problema e ca se prezinta bine si in informatii eronate, atacuri nefondate, etc…

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Joi 18-Ian-2007 14:25

Matrixu scrie:...trebuie sa existe si discutii in contradictoriu.
Da, dar nu sĂŁ vorbim de dragul de a ne contrazice (ca la noi pe forum)...ĂŽĂŽĂŽ...pĂŁrerea mea!

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

Mesajde Alex Motan » Joi 18-Ian-2007 15:32

Nu incepe cu democratie dreptul la exprimare libera etc. Unu care intra din afara si habar nu are despre forumuri si vrea si el sa vada ce proprietari de citroen mai sunt si vede numa certuri banale cred ca nu e prea interesat.

P.S. si mai vroiam sa impartim fluturase, sa facem intalniri la care sa vorbim de ce face unu si altu nu despre masini, ne minunam cum de nu ne salutam in trafic de parca am face parte cu totii din nu stiu ce club international... sa fim seriosi

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Joi 18-Ian-2007 15:42

Alex Motan scrie:P.S. si mai vroiam sa impartim fluturase, sa facem intalniri la care sa vorbim de ce face unu si altu nu despre masini, ne minunam cum de nu ne salutam in trafic de parca am face parte cu totii din nu stiu ce club international... sa fim seriosi
Corect...la urmãtoarea Întâlnire ne luãm la pocealã, pe stradã te salutã unul, tu poc cu maºina În el, cã Þi-a dat cândva o replicã...

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Joi 18-Ian-2007 15:46

Alex, acest forum nu a fost si nici nu si-a propus vreodata sa ie un forum strict tehnic. De aceea, in limita bunului simt (si aici intervin sau ar trebui sa intervina moderatorii) se accepta si discutii mai pe marginea subiectului. E adevarat ca sunt rubrici speciale de "dat cu bata-n balta" ca sa ma exprim asa, dar, nu crezi ca e cam aiurea sa scrii acolo despre o problema din alta parte?
Cred ca fiecare dintre noi si-a mai permis, pe ici pe colo, cate o "iesire" in afara subiectului. Cand insa s-a ingrosat obrazul, cred ca s-a atras atentia asupra acestui lucru.
Crede-ma ca stau zilnic pe cel putin 10-12 forumuri...nicaieri nu e alta situatie. Peste tot vei gasi si "umplutura" la un subiect.

Iti mai pun o intrebare: de ce crezi ca mai stau eu pe forumul asta, desi nu mai am de 3 luni Citroen? Ba mai mult, mai pierd si o gramada de timp zilnic stergand "boti", facand backup la baza de date & stuff. Si nu sunt singurul in situatia asta.

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Joi 18-Ian-2007 15:53

@aditzu, the Motan se referea (zic eu!) la umplerea topicurilor cu certuri copilĂŁreÂşti (pe parcursul a pagini ĂŽntregi) nu la un nevinovat offtopic.

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Joi 18-Ian-2007 16:30

Va dati voi oare seama cat de neo-fascist, stalinist, bolsevic, chinezesc, nord coreean, plictisitor ar fi un forum unde pe un topic toti sa fie maxim disciplinati si sa nu se comenteze nimic....sa nu se certe nimeni....sa fie o parere unilaterala si unanima ( practic de la diferendele de opinie se isca discutiile), eventual sa aplaude toti din emoticoane. In general unde sunt 2 oameni sunt si 2 opinii diferite, in special la noi, romanii. ca ne place sau nu, dar suntem cu totii ( cu excepia ungurilor si tiganilor) niste latini balcanici...o combinatie letala ce a amestecat caracterul coleric latin cu dezorganizarea si haosul balcanic. chiar si discutiile in contradictoriu pot ascunde ceva util subiectului respectiv. Ma uitam mai devreme pe threadurile tehnice, unde sunt date explicatii seci, la obiect....asta in cazul in care au fost cerute la obiect.

eu nu am nimic de reprosat forumului, ci din contra. cei ce vor ceva cuminte si educativ sa intre alternativ si pe forumul mini-max.

Avatar utilizator
aurelian
simpatizant
Mesaje: 57
Membru din: Lun 31-Iul-2006 20:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde aurelian » Joi 18-Ian-2007 16:44

Adevarul e undeva la mijloc dragii mei ...cred ca totusi lumea nu se cunoaste indeajuns pe acest forum (cu cateva exceptii) si asta inca reprezinta o bariera ..si mie mi-a mirosit a agresivitate nejustificata in anumite posturi...uneori nu prea da impresia de comunitate dar ne straduim mai incercam

luv u all :heart:

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 18-Ian-2007 17:02

pana la urma contradictia este mama progresului ( ca si lenea de altfel :D ) ...
mi se pare ca este un formu destul de bine organizat .. ;-)

mi se pare suficient ca nu se injura si ca nu se fac instigati, subiecte flame ...

eu unul spun ca este bine ... dla-bla-urile si alte off-topicuri sunt in diverse ... :D
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Joi 18-Ian-2007 21:02

-se cam bat campii pe unele topicuri , deviat de la subiect este putin spus , multe mesaje ar trebuii sterse DE EXEMPLU :de la cat consuma un C4 ..si ajunge sa se vorbeasca despre calitatea benzinei , si ca aia de 95 are nu stiu ce , aia de 98 ...... si asa mai departe , pai fratilor se discuta cat consuma scrii cat iti consuma , si eventual benzina care o folosesti ATATA .
-apreciez ca este un forum unde se discuta liber , DAR parca prea liber , hai sa discutam STRIC la topic , nu fiecare ce isi mai aminteste

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 18-Ian-2007 21:31

pai atunci haideti sa facem un subiect ...

spre exemplu ... "batem campii" ...si sa scriem acolo aberatii ... ... bine asta la diverse ... :D

dmx are dreptate ... un off-topic scurt e ok ...dar nu un subiect in subiect ... ;-)
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Joi 18-Ian-2007 21:37

eu spun asa: daca doi frati se cearta intre ei, daca intr-o familie se cearta oamenii intre ei, pe un forum cum ar trebui sa fie? Pana la urma suntem toti o familie, a celor cu fluturasi de citroen.
evident ca ne certam intre noi, ne impacam, uitam ce si cum. Bineinteles ca sunt si discutii off (cand merg la un meeting nu o sa vorbesc cu respectivul numai de contractul pe care o sa il semnez)
Nu cred ca e cazul sa plece careva doar ca a iesit fum de la proiectoarele alea ca imi vine sa le scot de pe masina, nu alta :)
si pe mine m-a enervat nu stiu cine si eu la randul meu probabil ca am enervat pe multi, insa totusi...
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]


Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern