Care este difenta dintre o masina de serie si una de curse!

Modificari interior, exterior, motor, transmisie, suspoensie etc.

Moderator: Echipa Tehnica

rl_lucian
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 19-Mar-2008 10:07
Localitate: oradea

Care este difenta dintre o masina de serie si una de curse!

Mesajde rl_lucian » Dum 20-Apr-2008 16:29

Va propun sa analizam putin ce are in plus o masina de curse fata de una de serie.
Modelul analizat nu este un citroen, este audi A4 modelul nou.

Uitati articolul:

http://reclama.spam.ro/

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 20-Apr-2008 16:46

motivul fiind....
in locul tau, nu as face asta, mai ales ca aici sunt unii care nu agreeaza masinile VAG, inclusiv subsemnatul.

Daca tot vrei ceva de genul, compara si tu Citroen C4 cu C4 WRC.

Hai sa iti zic inca o chestie: spamul si reclama sunt interzise aici. Eu te-as bana pentru faza asta
"If in doubt, flat out!"

rl_lucian
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 19-Mar-2008 10:07
Localitate: oradea

Mesajde rl_lucian » Dum 20-Apr-2008 18:29

daca tie nu iti place articolul, sau nush care marca de masini poti
alege sa nu intri. Dar nu cred ca e ok ca pe un forum liber sa cenzurezi pe cineva pt ca isi exprima o opinie. Oare cat o sa mai gandim ca pe vremea lui Ceasca!?!

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 20-Apr-2008 18:53

lucian, iti recomand sa citesti regulamentul, pe care de altfel tu nu l-ai citit. Acelasi regulament pe care tu, de altfel, nu l-ai respectat.
"If in doubt, flat out!"

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Dum 20-Apr-2008 18:54

mbc, ti-am zis eu ca tu ai inclinatii de moderator. bine ca nu esti, ca a fi regim dictatorial aici pe forum. :lol:
oricum, threadul e total deplasat, clar! luciane, daca puneai un articol dintr-o revista neutra, era ok, chiar daca era despre Audi. dar daca tu postezi chestii provenite de pe un sait dedicat audi, esti total pe langa. :?

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 20-Apr-2008 18:58

:lol:
Nu regim dictatorial, dar probabil ca as tine la regulament. nu mi se pare deloc normal ce fac unii, ca cel de mai sus. E absurd sa mergi pe www.clubmarca1.ro si sa faci reclama la www.clubmarca2.ro.

Da, am inclinatii de moderator :oops:
"If in doubt, flat out!"

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 20-Apr-2008 19:03

din punctul meu de vedere, ai incalcat 3 reguli din Regulament, dupa cum urmeaza:

>>5.1. Mesajele in afara subiectului ("off-topic") sunt cu desavarsire interzise, cu atat mai mult in cadrul subiectelor cu caracter tehnic, prin care membrii pot gasi rezolvarea unei probleme specifice. Atentie! Mesajele "off-topic" vor fi sterse fara nici o explicatie!
Aria "Diverse" va beneficia de o politica mai relexata din acest punct de vedere.

Tot ce nu tine de citroen, sau in cel mai exterm caz compania-mama PSA, sau modele inrudite cum ar fi 107, aygo sau altele legate de citroen, mi se pare inafara subiectului principal al forumului

>>11. Semnatura este un text obligatoriu ce va fi atasat fiecarui post, la sfârsitul acestuia. Aceasta trebuie sa contina date referitoare la masina: marca/model, tip motor, an fabricatie, etc. dar si eventualele modificari aduse. Nu se accepta semnaturi mai lungi de 3 linii de text. Introducerea unui link spre un alt site este permisa numai cu acceptul administratorilor forumului. Nu se accepta imagini in semnatura! Moderatorii au dreptul de a edita semnatura fara o instiintare prealabila a userului.

Semnatura ta, "audi" nu satisface aceasta sectiune.

>>15. Se recomanda mentinerea discutiilor in cadrul obiectivului principal al acestui forum, masinile Citroen. Vor fi descurajate in mare masura discutiile total pe dinafara. Se admit exceptii in cazul unor subiecte de interes general.

Audi nu mi se pare ceva de interes general, drept urmare, stick to citroen ..
"If in doubt, flat out!"

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Dum 20-Apr-2008 19:04

mbc ...in lumea asta exista si alte marci de masini , in afara de citroen .

daca te pricepi numai la citroen foarte bine ..... asta nu inseamna ca nu putem discuta pe marginea altor marci .

si apropo de regulament : vezi ca esti in offtopic la greu ..... cu multe posturi :wink:

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Dum 20-Apr-2008 19:05

mie personal imi place audi, chiar f. mult. :oops: dar tot mi se pare aberanta aceasta metoda de promovare. adica daca am chef sa caut ceva despre audi, stiu si eu sa dau un search pe google. :wink:

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 20-Apr-2008 19:08

cred ca ma agit degeaba.. daca eu sunt in afara cu ceva topicuri, nu cred ca e cazul ca altii sa fie. oricum, din 800 de posturi pe care le am, probabil ca macar jumatate sunt la subiect, pe cand domnul mai sus mentionat a inceput direct cu publicitate pentru site-ul personal. Hai sa imi fac si eu publicitate! v-ar conveni? eu cred ca ar fi deplasat din partea mea. eu incerc sa respect regulamentul.
"If in doubt, flat out!"

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 20-Apr-2008 19:13

DMX scrie:mbc ...in lumea asta exista si alte marci de masini , in afara de citroen .

daca te pricepi numai la citroen foarte bine ..... asta nu inseamna ca nu putem discuta pe marginea altor marci .

si apropo de regulament : vezi ca esti in offtopic la greu ..... cu multe posturi :wink:


si postul tau actual este offtopic. Mie imi place mult Subaru, BMW, nissan, in fine, dar nu fac publicitate aiurea pentru site-urile respective
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Dum 20-Apr-2008 20:49

rl_lucian scrie:daca tie nu iti place articolul, sau nush care marca de masini poti
alege sa nu intri. Dar nu cred ca e ok ca pe un forum liber sa cenzurezi pe cineva pt ca isi exprima o opinie. Oare cat o sa mai gandim ca pe vremea lui Ceasca!?!


exista o eticheta de respectat si in lumea forumurilor. daca nu o cunosti sau nu vrei s-o respecti, mai bine nu mai postezi.
Ok, daca erai unul din membrii activi si vroiai sa prezinti orice altceva cu titlu informativ, nu era nici o problema.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 21-Apr-2008 16:14

rl_lucian scrie:daca tie nu iti place articolul, sau nush care marca de masini poti
alege sa nu intri. Dar nu cred ca e ok ca pe un forum liber sa cenzurezi pe cineva pt ca isi exprima o opinie. Oare cat o sa mai gandim ca pe vremea lui Ceasca!?!


Atunci poate ne explici de ce pe forumul VW sint interzise discutiile TDI vs HDi? :wink:
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!


Înapoi la “Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern