Propunere de infiintare a unui club

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Propunere de infiintare a unui club

Mesajde WLD » Mar 15-Iul-2003 20:54

Cativa dintre membrii acestui forum au propus infiintarea unui club Citroen.

Prin club se va intelege o asociatie cu statut juridic, ce ar putea ajuta membrii prin obtinerea de discounturi la procurarea de produse si servicii si diverse alte facilitati.

Bineinteles, acesta este un proiect de viitor, numarul actual de membrii fiind mult prea redus.

Va rog sa scrieti, in viziunea fiecaruia, cum ar trebui conceput acest club si cum ar trebui sa-i reprezinte pe membrii sai.

Avatar utilizator
toshy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Mie 12-Mar-2003 23:02
Localitate: brasov

Mesajde toshy » Mie 16-Iul-2003 22:39

dar intai detaliaza viziunea ta asupra clubului

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Joi 17-Iul-2003 08:06

Mai incolo - prefer sa nu-i influentez pe altii.

...dead or alive...
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Sâm 06-Sep-2003 18:50
Localitate: on the road...

Mesajde ...dead or alive... » Sâm 06-Sep-2003 20:23

:idea: hey!

pana se va ajunge la infintarea unui club cu statut juridic,eu propun ca sa stabilim o zi pe saptamana cand sa ne intalnim si sa discutam despre"ale noastre" :arrow: se stabileste un loc de intalnire(de comun acord ,cu votul majoritatii),si o ora(mai pe seara-poate sunt si care lucreaza)


astfel am putea sa ne cunoastem si noi si masinile mai bine... :roll:



cam asa vad eu deocamdata 8)

xsara
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Dum 07-Sep-2003 00:16
Contact:

Mesajde xsara » Dum 07-Sep-2003 00:43

indiferent cum faceti eu sunt de acord cu infiintarea acestui club citroen si va sustin in tot ceea ce veti face :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nici nu va puteti imagina tot ce poate face CITROEN pentru dumneavoastra.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mie 10-Sep-2003 20:39

...dead or alive... scrie::idea: hey!

pana se va ajunge la infintarea unui club cu statut juridic,eu propun ca sa stabilim o zi pe saptamana cand sa ne intalnim si sa discutam despre"ale noastre" :arrow: se stabileste un loc de intalnire(de comun acord ,cu votul majoritatii),si o ora(mai pe seara-poate sunt si care lucreaza)
astfel am putea sa ne cunoastem si noi si masinile mai bine... :roll:


Ideea asta merita laudata :lol:
Eu propun ca intalnirile sa fie lunare (mai des intervine monotonia) si sa aiba loc in WE, preferabil Duminica dimineata.

xsara
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Dum 07-Sep-2003 00:16
Contact:

Mesajde xsara » Lun 15-Sep-2003 23:35

:!: :!: :!: oricum am face propun ca loc de intalnire parcarea din piata victoriei,sau alveola de pe kisselev. :!: :!: :!:


ps:pt. viitor propun o iesire la munte,sau poate facem odata transfagarasanul,sau... :mrgreen:
Nici nu va puteti imagina tot ce poate face CITROEN pentru dumneavoastra.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

club citroen

Mesajde MARIAN » Joi 13-Noi-2003 10:24

Salut ,
ideea de infiintare aunui club este buna, dar cred ca mai intii ar trebui sa sa facem putina reclama acestui forum.Eu personal am aflat de el din pura intimplare.Nu am vazut membrii din orasele cu foarte multi posesori de citroen(Ploiesti,Galati,Brasov,Tirgoviste).Va multumesc.
Ultima oară modificat Lun 08-Dec-2003 19:42 de către MARIAN, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Re: club citroen

Mesajde adytzu » Vin 14-Noi-2003 08:42

MARIAN scrie:Salut ,
ideea de infiintare aunui club este buna, dar cred ca mai intii ar trebui sa sa facem putina reclama acestui forum.Eu personal am aflat de el din pura intimplare.Nu am vazut membrii din orasele cu foarte multi posesori de citroen(Ploiesti,Glati,Brasov,Tirgoviste).Va multumesc.



Imi pare rau ca tre' s-o spun, dar nu prea avem pe cine ne baza nici in Bucuresti. Toti asteapta de la altii sa se intample ceva.
Uite ca totusi se intampla. Am cumparat domeniul clubcitroen.ro :D , urmand sa creem cat mai repede site-ul. Deasemenea, vrem sa facem niste fly-ere pe care sa le punem pe masinile Citroen intalnite in cale astfel incat sa afle lumea de noi nu numai de pe internet.
Problema e ca toti avem servici si suntem ocupati. Ar fi utila participarea unui avocat care sa ne ajute cu inregistrarea clubului ca entitate juridica, putand astfel sa speram la obtinerea de sponsorizari din partea firmelor de profil (si nu numai). Eu, personal, am citit Ordonanta privind infiintarea asociatiilor si n-am priceput decat ca e umblat.
Daca ai idei si vrei sa ajuti la deschiderea clubului, esti binevenit.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Sâm 15-Noi-2003 15:30

Bineinteles ca vreau sa ajut la infiintarea unui club(in limita posibilitatilor),cit despre idei nu stiu cum va fi structurat clubul.

masterofpuppets
simpatizant
Mesaje: 54
Membru din: Sâm 17-Ian-2004 11:24
Localitate: Craiova

Mesajde masterofpuppets » Sâm 17-Ian-2004 11:55

Suna foarte interesant!
La noi in Craiova sunt citiva :twisted: de se "pricep" la Citroen-uri (in special BX) da daca te duci la ei te jecmanesc!
Un club e excelent!


P.S. As putea sa promovez si eu site-ul pe aci (Craiova), eventual cu un benner lipit pe masina!

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mie 21-Ian-2004 18:50

E buna ideia cu bannerul lipit pe masina.Eu mi-am facut un fel de carti de vizita cu descrierea scurta si adresa forumului apoi in drumul meu prin oras(Buzau) cind intilneam un Citroen ii puneam chestia asta sub stergator(cu riscul de a lua un pumn in gura).

Vizitator

Mesajde Vizitator » Joi 05-Feb-2004 11:20

Pot sa iau legatura cu unul dintre membrii grupului CX-L sau GSA-L de pe Yahoo Groups pentru a ne ajuta cu sfaturi despre structura si organizarea clubului. Pe aceste liste sunt multi membri ai CitroenCarClub-urilor din Anglia, Olanda si altele, daca tin eu bine minte unul este chiar secretarul unuia dintre cluburi. Eventual sa il invit sa scrie chiar la noi pe forum.
Ce parere aveti?

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Joi 05-Feb-2004 11:22

Scuze, mesajul anterior era de la mine, dar nu eram log-at! :oops:

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Vin 06-Feb-2004 11:13

Am gasit si omul care sa se ocupe de actele clubului, dar e o problema. Pentru inscrierea ca persoana juridica ne trebuie o adresa de sediu. Eu nu pot sa-mi pun adresa pt. ca e apartamentul soacra-mii. Are cineva vreo idee??
Si inca ceva: daca doriti cu adevarat infiintarea acestui club, asteptam o participare mai hotarata. Deocamdata doar eu si cu WRD am facut cate ceva in sensul acesta.
Cine vrea cu adevarat sa se implice in acest proiect, asteptam sa ne caute pe citroenforum@as.ro sau c.adrian@xnet.ro.
Nu avem nici noi bani de investit aiurea. Deja am cumparat domeniul din banii nostri, vrem sa facem si stickere, flayere plus timpul care-l ocupa aceste activitati.


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187674
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern