AVEM 1000 DE MEMBRI

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

AVEM 1000 DE MEMBRI

Mesajde adytzu » Joi 03-Aug-2006 12:38

Felicitari userului cu nr. 1000, eu i-am promis deja o bere! :lol:

Si, de ce nu, la mai mare, cat de curand sa dublam numarul!

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Joi 03-Aug-2006 12:55

Ce se mai bucura Tariceanu de urarea din urma... :)
Nici nu-l mai doare chiciorul...

Avatar utilizator
prafuit
pasionat
Mesaje: 764
Membru din: Lun 04-Iul-2005 15:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde prafuit » Joi 03-Aug-2006 13:47

Ne inmultim :P

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 03-Aug-2006 14:03

=D> \:D/ :drinkers:
La mai mare :!:
paco, lasa-l in pace pe Tariceanu, nu mai muri de grija lui, ca nu e cazul :twisted:
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Joi 03-Aug-2006 14:48

Misto asta cu 1000 de useri...dar oare cati din ei sunt intr-adevar activi?

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 03-Aug-2006 15:28

Ai si tu dreptatea ta, dar oricum eu unul prefer un forum de calitate, si nu unul plin de timpenii.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Joi 03-Aug-2006 15:54

Nu e important numarul CI calitatea user`ilor:P

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Joi 03-Aug-2006 16:35

Dar cine e membrul cu nr. 1000?
Dar primul membru?
Dar membrul cu nr. 500?
Paco ce numar de identificare poarta?
Multumesc!

regedit
pasionat
Mesaje: 381
Membru din: Sâm 15-Apr-2006 20:01
Localitate: la volan

Mesajde regedit » Joi 03-Aug-2006 16:40

Matrixu scrie:Misto asta cu 1000 de useri...dar oare cati din ei sunt intr-adevar activi?


si din cei ramasi oare cati sunt pasivi si cati ignoranti :)

scuzati-mi gluma, deplasata poate, dar acest forum este pentru mine o veche gasca cu masini vechi in general care isi schimba diverse pareri si informatii intre ei.

nu vreau sa va stric petrecerea dar acest forum are putini useri activi, parerea mea ca mult chiar sub 100.

eu am ajuns pe acest forum odata cu intentia de a achizitiona un c4, m-am inscris, am postat fericit, am citit problemele ... si feelingul natural a fost sa-l scot din favorites si sa nu mai intru. ma incapatanez si mai postez din cand in cand cete o chestie - cateodata chiar mai si primesc raspunsuri.

forumul, desi bine organizat si moderat, ii lipseste totusi acea sclipire care sa-l faca interesant, care sa aduca oamenii.

sper sa nu supere pe nimeni afirmatiile mele - dar mi se pare un forum de mecanici decat unul de posesori de c4.

sper ca pe viitor sa ne imprietenim mai mult - pe moment insa am un sentiment de intrus si cred ca nu sunt singurul in aceasta situatie.


la mai mare .....

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Joi 03-Aug-2006 16:59

Esti prea evaziv, eu n-am inteles ce reprosezi forumului. Sigur, poate sa nu-ti placa, dar fa-te inteles.
Eu nici macar nu mai am Citroen, dar tot mai scriu aici, pentru ca in spatele avatarurilor stiu ce oameni sunt si LOR ma adresez.
Si in nici un caz nu e un forum al mecanicilor. In ultima vreme au fost multe subiecte in afara mecanicii, unul l-am deschis chiar eu (cu motocicleta lui Tariceanu!), altele sunt despre Liban, mandria de a fi roman etc. Oferta mi se pare destul de ampla...

Avatar utilizator
tartorul
pasionat
Mesaje: 522
Membru din: Lun 02-Mai-2005 19:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tartorul » Joi 03-Aug-2006 20:06

Felicitari user-ului 1000 ca este userul 1000. ;)

Este forumul pasionatilor de Citroen (deci nu trebuie sa ai neaparat o masina Citroen).

Si acum, deschid un pic o problema mai veche: unii membri sunt nemultumiti de ce se intampla aici sau poate isi doresc ca anumite lucruri sa fie altfel. E aproape firesc ca unii sa fie nemultumiti, nu exista nimic perfect. :)

Inainte de a cere ceva cred ca trebuie sa te intrebi daca tu oferi ceva in schimb sau daca poti fi de folos in vreun fel. Chiar si simpla prezenta aici este un serviciu pe care il oferi fara sa iti dai seama de multe ori.

Poate ar fi indicat sa facem o lista cu ce isi doreste fiecare de la forum si, cel mai important, ce doreste sa faca si cum doreste sa se implice.
Fun Citroen

Avatar utilizator
nitro_od
pasionat
Mesaje: 483
Membru din: Dum 12-Mar-2006 13:32
Localitate: bucuresti

Mesajde nitro_od » Joi 03-Aug-2006 22:14

m-a surprins @Tartorul, in mod placut desigur, cu analiza lui solara.....(e de bine)!
sunt cum nu se poate mai deacord cu el (de asta data) si cred ca forumul acesta este dovada tmida ca suntem capabili sa socializam si chiar ne-o dorim de vreme ce cautam pasiuni comune sa o facem!
suntem exact ca o gasca, cu orgolii, pareri, pasiuni si tot felul de afronturi ,care ne face sa ne simtim bine ca suntem aici cand altii au nevoie si ei sunt aici cand avem nevoie fie si de un sfat !
cel putin pentru mine, citroen, este un ''light motiv'' sa ma fac util si sa primesc ajutor sau doar sa comunic !
felicitari membrului nr. 1000 si, sper sa ajungem sa ne cunoastem macar 100 dintre noi !
eu nu postez aici si nici nu urmaresc forumul pt. citroen ci pentru oamenii care sunt aici!
cunosc doar cativa dintre ei si sunt ok! am convingerea ca mai sunt si altii si abia astep sa ne cunoastem !
..... frantuzoaica pretentioasa !!!

Adrian Musat
pasionat
Mesaje: 420
Membru din: Lun 16-Ian-2006 11:24
Localitate: Ploiesti

Mesajde Adrian Musat » Vin 04-Aug-2006 06:40

Acest forum mi-a intrat in viata. Cum ajung la servici deschid mail-ul ca sa vad ce mai zic clientii si colegii din Olanda (eventual si injur in functie de ce vad) dupa care intru pe forum. Ma relaxeaza. De postat postez doar cand am ceva de zis, nu doar ca sa postez si sa-mi creasca nr. de postari. Acum vreo luna mi s-a facut oferta (financiar buna) de la fostul servici. I-am refuzat pt. ca nu-mi puteau promite ca o sa am internet.

Avatar utilizator
VoidMain
simpatizant
Mesaje: 81
Membru din: Mar 18-Apr-2006 15:52
Localitate: Luxembourg

Mesajde VoidMain » Vin 04-Aug-2006 07:53

Felicitari membrului nr. 1000!!! :D

Prima data cand am intrat pe acest forum nu credeam ca o sa devina atat de important pentru mine... In momentul respectiv vroiam doar sa-mi lamuresc cateva lucruri legate de masina pe care tocmai o cumparasem. Dar am gasit aici oameni comunicativi si prietenosi de la care am primit mereu ajutor si raspunsuri cand am avut nevoie :)
Nici eu nu postez prea mult, poate doar cand am ceva de spus sau vreau sa aflu ceva de la ceilalti dar citesc forumul de 5-6 ori pe zi si imi face placere sa aflu pareri si comentarii despre Citroen si nu numai.

Asa ca urez forumului la cat mai multi membrii si cat mai activi!

PS: Sper sa pot veni si eu cat mai curand la o intalnire sa ne cunoastem :)
Citroen Xsara II 2.0 HDi (1997cc) 90cp 2004 - AU 6787

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Vin 04-Aug-2006 08:01

nicum scrie:Ai si tu dreptatea ta, dar oricum eu unul prefer un forum de calitate, si nu unul plin de timpenii.


Toata lumea prefera asta....insa eu ma intreb oare de ce restul nu posteaza, ci doar lectureaza..
Oricum daca ai o masina Citroen oricare ar fi ea, si vrei sa afli anumite lucruri asta e locul perfect.
Si eu m-am inscris dupa ce mi-am comandat C4, si am stiut cam la ce sa ma astept cand vine..


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern