LOGAN. SICRIUL CU 4 ROTI

Stiri auto, noutati din lumea auto, tot ce misca in aceasta zona.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Sâm 18-Dec-2010 01:20

da, si eu am citit pe realitatea.net ca s-au smuls centurile. dupa cum spuneam mai sus, nu stii ce sa mai crezi. ori baga in ele la inceput, ori au primit un ordin de sus sa modifice imediat. ROMANIA
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

Gozmin
pasionat
Mesaje: 429
Membru din: Sâm 14-Mar-2009 22:04
Localitate: Großwardein
Masina: Citroen C3 facelift 2006 1,1i, 61 CP 225 kkm
2: Hyundai Elantra 2015 1,6i 132 CP 59 kkm

Mesajde Gozmin » Sâm 18-Dec-2010 09:49

Nu ºtiu cum sunt Loganurile la accidente dar MCV-urile ies ºifonate rãu. La Oradea au murit 4 din 7 pasageri tot Într-un accident cu depãºire ºi aratã cam la fel cu cea din Bucureºti. Lipsesc cu desãvârºire ranforsãrile. Pare solidã ºi umflatã dar de fapt e ca pâinea ungureascã, mare, babanã dar ca buretele. oricum domnilor lumea nu a avut dintotdeauna tehnologiile din ziua de astãzi ºi nu erau aºa accidente. Eu cred cã trebuie lucrat la "cerebel" nu la sicrie pe 4 roÞi.


VEZI ACI TRAGEDIA
Eu nu repar nimic. Informatii si detalii pe PM.

Kurt Cobain a aratat fanilor ca faima nu inseamna doar stralucirea scenei, adoratia multimilor si gramezile de bani.

Tzaka

Mesajde Tzaka » Sâm 18-Dec-2010 19:50

dj01fad scrie:nu stiu ce i-a venit... si pe mine m-a atacat ca nu m-am dus sa ii cumpar masina cand a avut el nevoie de bani.
hai sa nu exageram ca nu te-am 'atacat' sau obligat sa-mi cumperi masina asta e culmea daca vrei so cumperi bine daca nu asta e

@tzaka, tu de ce iti iei honda si nu iti iei logan, daca zici ca e asa de fiabila?


am deja un megane din 2004 fabricatie, motor 1,6 16v nu e departe de logan crede-ma sau invers nu e daparte loganu de megane
si in al 2lea rand nu imi place forma la logan de nici o culoare

Tzaka

Mesajde Tzaka » Sâm 18-Dec-2010 19:57

mesersmith scrie:se pare ca eu am ratat semnatura colegului nostru, tzaka...

intrabal pe mihaistan ca el a inteles cu semnatura mea dar domnu sandor mihai nu prea mia dat ocazia sa-i explic despre semnatura mea care nu are nici o legatura cu jignirea marcii citroen din contra ii faceam reclama dar asta e lumea ce sa faci

Avatar utilizator
Keket
pasionat
Mesaje: 202
Membru din: Mie 11-Noi-2009 10:42
Localitate: Galati,Romania
Contact:

Mesajde Keket » Sâm 12-Mar-2011 01:37

Vineri seara pe la ora 17:00 in drum spre una dintre cele mai frumoase intalniri regionale - HDZ-ul a facut ... intr-un cuvant poc(curba-> derapaj -> cazut in sant de vreo 2-3 m... poate mai mult nu mai stiu ... end of story - totul la viteza de 30-40 km/h)
Mentionez ca loganul a rezistat foarte bine la loviturile incasate(habitaclu intreg, motor - compartiment perfect ... doar baia sparta, in rest toata tabla franjuri)
Imagine

Imagine

Imagine
Parerea mea sa nu mai judecati o marca anume dupa un caz particular ,eu am si logan si c3 si sunt multumit de ambele C3 din 2003 si am schimbat destule piese la el cum ar fi fulia nebuna ,arcu dracului pe fata ,saibe injectoare si alti draci iar loganu din 2006 si nu am schimbat decat bateria de aici concluzia e ca loganu fiind mai nou nu am ajuns sa am belele dar nici nu are defecte de proiectare cunoscute ca c3-ul! Pozitia de condus mult mai buna la c3 ,feeling mai placut in habitaclu dar cam aici se termina atuurile dar si comparatiile caci nu sunt masini de aceiasi clasa!
Pe scurt ambele fac cat costa!Nici una nu e masina proasta!!!

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Sâm 12-Mar-2011 22:41

Poate nu am inteles eu bine explicatia.
Dar daca o masina cazuta intr-un sant la 30km la ora arata ca cea din poze, atunci nu este de bine de loc.
Accelerezi, virezi simti usor cum derapeaza, pulsul se acelereaza, adrenalinĂŁ.. si toate grijile dispar...
Cei care au nevoie pot apela cu incredere pentru Studii Geotehnice, foraje...

Avatar utilizator
Keket
pasionat
Mesaje: 202
Membru din: Mie 11-Noi-2009 10:42
Localitate: Galati,Romania
Contact:

Mesajde Keket » Dum 13-Mar-2011 20:14

Daca s-a dat de-a dura cum vrei sa arate? Caroseria a absorbit socul produs iar persoanele din interior au scapat tefere!


Înapoi la “Coltul Media”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv