KOE Drift 2010, Cluj

Stiri auto, noutati din lumea auto, tot ce misca in aceasta zona.

Moderator: Echipa Tehnica

anamaria.lazar
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Mie 03-Mar-2010 19:12
Localitate: Bucuresti

KOE Drift 2010, Cluj

Mesajde anamaria.lazar » Lun 03-Mai-2010 15:17

KOE Drift 2010, Cluj

Campionatul European de Drift se intoarce la Cluj! 40 de piloti, 12 tari, 8 romani si un sigur scop: Drift la maxim! Intre 15 si 16 Mai adrenalina se muta la Cluj Napoca, in parcarea Polus Center. Cei mai tari drifteri romani se vor duela cu piloti din 13 tari in cea de-a doua runda a Campionatului de Drift King of Europe pentru suprematia in derapaje controlate.
De jurizare se vor ocupa arbitrii oficiali KOE, iar din peisaj nu vor lipsi fumul, senzatii nebune la TAXI Drift, masini supertunate, fete frumoase, motoare turate la maxim si multe alte surprize. Vino sa faci parte din Galeria oficiala, Romania a intrat in lumea driftului!
Evenimentul este organizat de King of Europe in colaborare cu 4Tuning si Asociatia Romana de Tuning Auto.

LOCATIE : Polus Center, Cluj

Adresa exacta: Polus Center Cluj - Comuna Floresti, Jud. Cluj, Str. Avram Iancu, nr. 492-500.

Cum ajungi aici?
Cu masina

Dinspre Oradea - Huedin – Utilizati E60. Ne gasiti la iesirea din Floresti pe partea dreapta.

Dinspre Zalau – Utilizati E81 pana in Cluj-Napoca iar apoi continuati catre iesirea spre Oradea. Ne gasiti la iesirea din Cluj-Napoca pe partea stanga.

Dinspre Brasov - Tg. Mures - Turda – Utilizati E60 apoi E81, iar apoi continuati catre iesirea spre Oradea. Ne gasiti la iesirea din Cluj-Napoca pe partea stanga.

Dinspre Bistrita - Dej – Utilizati E576, iar apoi continuati catre iesirea spre Oradea. Ne gasiti la iesirea din Cluj-Napoca pe partea stanga.

Cu autobuzul
Traseul I - (L 24 B): Gheorgheni(Unirii) – T.Mihali – 21 Decembrie 1989 – Memorandumului – Motilor – C.Manastur – C.Floresti – POLUS Center (pretul biletelor este cel practicat de RATUC).

Traseul II - (L 43 P): Zorilor (Sigma Center) – Str. Observatorului – Frunzisului – Islazului – I.Antonescu – Bucium – Nod N – POLUS Center (pretul biletelor este cel practicat de RATUC).

Traseul III - (L 28 B): P-ta M. Viteazul – Dacia – Dragalina – Vlahuta – Fantanele – 1 Dec.1918 – POLUS Center (pretul biletelor este cel practicat de RATUC).

Traseul IV: Capat linie Bucium – Nod N – POLUS Center (regim GRATUIT)

BILET DE INTRARE: 20 de lei, copiii sub 12 ani au intrarea gratuita doar insotiti de parinti.

PROGRAM:
Sambata (15 mai 2010): 10:00 - 20:00
Duminica (16 mai 2010): 10:00 - 20:00
Site-ul oficial al evenimentului: http://www.4tuning.ro/King-of-Europe-Drift-2010/


Imagine

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Lun 03-Mai-2010 17:25

e voie la poze sau trebuie taxa speciala?
"If in doubt, flat out!"

anamaria.lazar
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Mie 03-Mar-2010 19:12
Localitate: Bucuresti

Mesajde anamaria.lazar » Mar 04-Mai-2010 09:58

mbc scrie:e voie la poze sau trebuie taxa speciala?




Da normal ca poti face poze, doar esti spectator, mai ales ca va fi si expo :wink:

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mar 04-Mai-2010 11:05

am avut experiente neplacute in situatii asemanatoare unde pentru a poza era nevoie de plata unei sume suplimentare, de aceea am intrebat.
"If in doubt, flat out!"

anamaria.lazar
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Mie 03-Mar-2010 19:12
Localitate: Bucuresti

Mesajde anamaria.lazar » Joi 06-Mai-2010 13:47

stai linistit, e ok sa intrebi

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Sâm 15-Mai-2010 16:35

Am fost acolo astazi, de remarcat cateva chestii: biletul de intrare este 40 ron/ persoana pentru ca in fiecare din cele 2 zile trebuie sa platesti cate 20 ron, deci asa mi s-ar fi parut corect sa scrie si aici in anunt.

Putini piloti au stiut cu adevarat ce se face. Am vazut unii care au fost de-a dreptul plictisitori, iar altii care, cel putin de cateva ori au facut spectacol. Accidente majore nu au fost cat timp am stat pe acolo, cateva spoilere retezate, cateva cauciucuri rupte si cam atat

Expozitie
A fost o mica expozitie de masini, m-au impresionat putine dintre ele iar cel care turau motorul in disperare aveau capota inchisa, deci degeaba pentru ca nu am vazut animalul.

Fetele
Putine si nu foarte bune. Cele 2 dansatoare de pe scena (am inteles ca sunt de la Obsession) au fost ok, iar din celelalte angajate pentru eveniment... una sau doua, restul nu prea... Erau dragute tipele care imparteau pliante publicitare

Comentatorul
no comment

Daca vreti sa vedeti pozele de la eveniment, urmati linkul de jos, dar va avertizez ca sunt incepator in arta fotografiei.
http://picasaweb.google.ro/alin.banc/20 ... directlink
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
silentdj
pasionat
Mesaje: 436
Membru din: Mar 21-Oct-2008 17:50
Localitate: brasov

Mesajde silentdj » Sâm 15-Mai-2010 19:02

mbc....nebunie ce ai postat pe picassa(daca dai repede pozele parca ai vedea filmuletul)....totusi 1000 de poze...ce naiba ai dus hdd extern cu tine?..si da dansatoarea in galben e de remarcat 8)

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Sâm 15-Mai-2010 19:06

asta era ideea... doar ca nu am o camera video ci doar un foto. 1000 de poze cred ca e limita mea la picasa pentru ca sunt mai multe poze. Toate pozele in rezolutia lor (7mp) sunt 3 GB. Am avut 2 carduri sd de 2gb fiecare, nu mai mult.
"If in doubt, flat out!"


Înapoi la “Coltul Media”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv