Posesor de Peugeot 807

Tot ce tine de Citroen C8, dotari, oferte, versus, posesori etc.

Moderator: Echipa Tehnica

ibr_suhaib
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 19-Iun-2019 20:45
Localitate: Ober-Ramstadt
Masina: Peugeot 807
2: Ford Fiesta
3: Renault Scenic

Posesor de Peugeot 807

Mesajde ibr_suhaib » Mie 19-Iun-2019 21:51

Bună seara,
Vreau la început să îmi cer scuze de la voi, căci fiind nou posesor de Peugeot 807, din păcate pe forumul Peugeot, se mișcă greu, și m-am gândit daca aceste doua modele de mașini se aseamănă foarte mult între ele, poate sa ma ajutați voi cu sfaturi, sau sa ajut și eu cât pot.
De o săptămână sunt posesor de Peugeot, cumpărat din Germania, pentru ca aici și locuiesc.
Foarte mulțumit de aceasta masina, foarte mult spațiu, dotări destul de multe (climatizare, senzori parcare spate, esp, senzori lumina,piele, s.a.m.d), chiar dacă are consum pe măsură la motorul de 2230cm și km putini 172k.
Ceea ce ma supara, ca are mai multe "defecte"...
1- nu ii funcționează claxonul, m-am uitat la siguranțe, dar nu este de acolo, în schimb nu am avut timp sa stau sa verific și claxonul în sine, dar tind sa cred ca e problema de la contactele din volan.
2-nu ii merge motorașul de apa de la ștergătoare, aici nu am mai verificat nimic la siguranțe, dar urmează când ajung în tara în Iulie.
3-Am observat ca are senzori de lumini automate în bord, dar mai are un senzor in parbriz, care presupun ca e pentru senzori de ploaie. Dar având în vedere ca încă nu a plouat, am încercat sa torn apa pe parbriz, și nu a funcționat,deci tind sa cred ca e problema tehnica și nu funcționează.
4- becurile de pe display de climatizare,nu funcționează.
5- am văzut ca și o antena pe parbriz, pe care scrie Webasto, știe cineva dacă e sirocco, sau senzor de temperatura pentru climatizare?
Poate ma ajutați voi cu niște rezolvări la problemele de mai sus.
Va mulțumesc frumos, si o seara plăcută!

Înapoi la “Citroen C8”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187740
    Total subiecte 18608
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11695
    Cel mai nou membru Tony 77