C 8

Tot ce tine de Citroen C8, dotari, oferte, versus, posesori etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Macktinator
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Lun 16-Iul-2007 15:41
Localitate: Iasi

C 8

Mesajde Macktinator » Dum 01-Mar-2009 15:18

Ma intereseaza achizitionarea unui C8 ,diesel de 136 CP.Nu vad Nici un portal pentru C8.Daca A mers cineva sau stie cineva real mai multe despre el,poate expune ceva,pe aici.Informatii despre el de pe net am citi mai multe,dar sincer ma intereseaza parerea cuiva care a condus aceasta masina.
Intrebati fratilor tot ce doriti despre piese,masini,experienta in piese de import de peste 14 ani.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Lun 02-Mar-2009 10:18

este un autobuz ... :):)

placuta la drum lung, incomoda cumva in oras ca este mare.

pozitia de condus este foarte buna, foarte putin obositoare.

una peste alta , masina mie mi-a lasat o impresie placuta. Nu este a mea, ca sa iti pot da mai multe detalii, este a unui priten.

Ce iti spun aici este dupa o zi de "joaca" cu ea ..

Placuta!
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Vin 06-Mar-2009 19:38

Pe langa toate cele enumerate mai sus este si rara pe soselele patriei....
Un lucru care poate fi privit si ca un avantaj din perspectiva valorii ulterioare a masinii si a pretului de revanzare catre un cunoscator!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Dum 15-Mar-2009 19:10

Ce ai mai facut Macktinator? Ai mai cumparat acel C8 de care spuneai?
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Macktinator
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Lun 16-Iul-2007 15:41
Localitate: Iasi

Mesajde Macktinator » Dum 29-Mar-2009 08:26

Inca nu, am adunat foarte multe informatii si peste 50 de fotografii,din toate unghiurile,si in special despre modularitatea scaunelor.Am intrat si pe cateva forumuri de afara,si masina nu pare sa puna prea mari probleme,in afara de FAP,care trebuie schimbat,cum e si normal ,la data cand iti zice producatorul masinii,nu cand vrei tu. Zic Fap deoarece modelul pe benzina cam bea mult, si e mai convenabil cu motoru Diesel, chiar daca e cam puturos ,dar eu nu il iau pentru curse.In vara ma duc in Franta sa imi cumpar unul,tot de la parcul de unde am cumparat C3 meu. Acuma astept sa vina pe lume primul meu bebe,iar Citroenul meu C3(de care sunt foarte multumit)e prea mic acuma pentru familia mea largita , si il va conduce de acuma sotia mea.Sincer toata lumea ma blamat ca nu mi-am cumparat o masina germana( mai cu seama ca lucrez la un dealear de masini germane)dar acuma se mira ca masina nu a facut absolut nici o problema,timp de 2 ani,de la cumpararea masinii.(mentionez ca masina nu era noua cand am cumparat-o ,avea un an vechime si era deabia iesita din leasing).Acum am devenit un fel de aparator al Citroenului in fata amicilor mei.Am gasit cateva C8 si in Belgia,destul de bune ca pret.Sa ajungem la vara si sper sa imi creasca familia mea si cun nou membru si cu un nou Citroen,asta deoarece am terminat cercetarile si m-am hotarat sa o achizitionez.Va tin la curent.
Intrebati fratilor tot ce doriti despre piese,masini,experienta in piese de import de peste 14 ani.

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Dum 29-Mar-2009 10:59

Asteptam cu interes achizitia precum si poze cu masina (proprie) :)
Te-ai gandit si la varianta unui Grand Picasso? Eu zic ca e de luat in calcul si varianta aceasta mai ales ca are 7 locuri....Oricum decizia finala este bineinteles a ta. Bafta multa!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA


Înapoi la “Citroen C8”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187740
    Total subiecte 18608
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11695
    Cel mai nou membru Tony 77