Noul Citroen C4 crossover ?

Concept car/prototipuri prezentate de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Noul Citroen C4 crossover ?

Mesajde razzwan » Mie 04-Apr-2007 15:09

sursa : http://autozone.phg.ro/stiri_citeste.php?stire_id=1230 cred ca o sa va placa 8) un fel de c4 cu garda marita :P

Adrian Musat
pasionat
Mesaje: 420
Membru din: Lun 16-Ian-2006 11:24
Localitate: Ploiesti

Mesajde Adrian Musat » Joi 05-Apr-2007 07:41

Nu arata rau deloc.

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Joi 05-Apr-2007 08:23

Ala gri din poza principala e ok, dar ala alb e un c4 berlina cu garda si rotile marite, arata ca o elefantzica care si-a ridicat poalele la vederea unui soricel!
Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Dum 08-Apr-2007 15:44

corect, albul e cocotzat rau, pana si c3 xtr arata mai bine ca el
totusi parerea mea este ca c4 nu se preteaza la un design offroad...eu as lipi masina aia cat se poate de mult de asfalt, nu s-o pun pe catalige.
deci vot negativ :roll:
Cosmin
high energy music expression

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Lun 09-Apr-2007 09:45

si daca in realitate arata mai bine decat in poze ? :)

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 09-Apr-2007 20:35

pai de obicei oamenii se chinuie sa iasa brici in poze... realitatea uneori doare :lol:
Cosmin

high energy music expression

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Lun 09-Apr-2007 20:41

nu tocmai cateodata refuz sa critic poza :P au fost si cazuri in care in poza arata naspa dar in realitate .... 8) Mie unul imi place bun rau e a nostru :P

dimabogdan
pasionat
Mesaje: 322
Membru din: Vin 12-Ian-2007 11:06
Localitate: constanta

Mesajde dimabogdan » Sâm 14-Apr-2007 21:40

Poate sunt eu chior sau nebun, dar nu cumva ala alb are pe roti semnul de la ....PEUGEOT???


Credeti ca e posibil sa scapam cumva si de spam-erii astia cu pastilele lor cu tot?
Ultima oară modificat Sâm 14-Apr-2007 23:22 de către dimabogdan, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Dum 15-Apr-2007 17:08

dimabogdan scrie:Poate sunt eu chior sau nebun, dar nu cumva ala alb are pe roti semnul de la ....PEUGEOT???


Credeti ca e posibil sa scapam cumva si de spam-erii astia cu pastilele lor cu tot?


Ce vezi tu la roti sint chevroanele Citroen. :)
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
ovicti
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Vin 22-Iul-2005 21:49
Localitate: Timisoara
Masina: Citroen Cactus 1.6 HDI
2: Citroen Xsara 1.6 16V
3: Citroen Xsara 2.0 HDI

Mesajde ovicti » Sâm 21-Apr-2007 22:36

Ba da are roti de Peugeot.
Le-or fi luat si ei de pe 4007 sa fie de off-road.
Dar ce conteaza, doar sunt aceasi dimensiune si asta e o masina de teste nu de podium. Deocamdata si caroseria e una de C4 obisnuit, masina finala va avea cu siguranta un design personalizat, mult mai potrivit pt off-road. Ceva asemanator cu poza prelucrata(prima).

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Sâm 21-Apr-2007 23:24

da, in poza masina alba e un c4 cu jante de pejo, chiar de caterinca...
ala negru e mai lucrat...
pana la urma e o intoxicare, va mai aduceti aminte de pozele cu c4 picasso? erau departe...
Cosmin

high energy music expression

Avatar utilizator
ovicti
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Vin 22-Iul-2005 21:49
Localitate: Timisoara
Masina: Citroen Cactus 1.6 HDI
2: Citroen Xsara 1.6 16V
3: Citroen Xsara 2.0 HDI

Mesajde ovicti » Mar 24-Apr-2007 08:49

Ala negru e facut complet pe calculator. Au folosit doar ceva idei de la C-crosser adaptate la dimensiunile de la C4.
Intoxicare nu pare sa fie, ca nu pierde nimeni timp testand prin Suedia, o masina care nu se va fabrica.
Eu imi aduc aminte de pozele trucate cu Picasso si eu cred ca erau destul de ok.
Doar ca aparusera pozele de la modelul cu 5 locuri(C4 Picasso), amestecate cu poze de la cel cu 7(Grand C4 Picasso) si nu se stia ca vor fi doua modele. Ci se credea ca exista 2 posibile design-uri, din care va ramane doar unul. Eu am fost surprins cand am vazut stopurile verticale pe masina finala desi vazusem in poze unele orizontale. Doar cand a aparut modelul cu 5 locuri m-am luminat.

Iti dai seama ca nu poti sa ghici exact cum arata o masina acoperita cu camuflaje, mai ales din cele groase. Tineti minte ce surpriza au fost geamurile spate de la Logan MCV. Toate revistele faceau niste geamuri patrate, hidoase, ca la golf 4 caravan. Poti doar sa banuiesti, eventual mai storci o informatie de la cineva din echipa care a vazut masina reala, mai gasesti o poza cu rezolutie slaba facuta cu un mobil...
Asa ca prelucrarile pe calculator nu pot fi decat aproximative. Din cate am observat eu, de obicei rezultatul final e ceva mai frumos decat fake-urile facute prin reviste si forumuri.

Asa ca eu am incredere ca va fi o masina misto. C4 actual e prea jos pentru gustul meu. Mie imi plac masinile care fac fata si la o iesire la munte, pe un drum de macadam sau prin zapada.

berzecus2003
pasionat
Mesaje: 236
Membru din: Dum 18-Apr-2004 16:30
Localitate: bucuresti

Mesajde berzecus2003 » Dum 29-Apr-2007 09:19

nu cred ca vor scoate modelul chiar asa prea e un citroen c4 berlina cocotat...totusi ptr a fi o masina diferita eu cred ca mai fi modificari cat de cat...dar in momentul asta cand se aud de concedieri masive in grup datorita scaderii drastice a profitului (80%) ,nici nu cred ca va apare ,si apoi se va lupta pe un segment de piata cu picasso-ul cu 5 locuri ,nu vad de ce sa ai in segment 2 modele noi!!


Înapoi la “Concept car/prototipuri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187760
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos