Service in Suceava

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mie 13-Feb-2008 18:15

Nicum, n-am starnit eu flame-ul si cred ca lucrul asta e destul de clar. Iar limbajul meu e atat de decent pe cat e cazul. Sau ar trebui sa-mi manifest nemultumirea cu metafore? Ma mir ca nu atragi atentia celor care starnesc dispute. Dar, ma rog, oi fi eu batut in cap...
Ciprian, e ok ca esti pe site! Sincer! La mine in Roman mai e un singur C3 de care stiu eu, luat de-aici din tara, mai precis de la ATS, anul trecut. Eu mai am si un C4 si am fost si cu el la revizie la voi, tot luna trecuta. Cu revizia a mers cam tot asa, insa atunci am asteptat mai putin pana mi-au luat masina si n-am avut fericirea sa fiu luat in primire de "d-na" respectiva. Nici nu stiu daca era ea acolo in ziua aia Dar am avut programare pentru ora 9 si masina a intrat dupa vreo jumatate de ora, chestie care nu m-a deranjat ca nu era mult. Si cat s-a facut revizia am plecat prin oras cu alta masina. Eu stau langa roman, celalalt c3-ist sta chiar in oras si pot sa-ti spun ca si el a fost la voi si n-a fost foarte incantat de primire. A fost acolo, a vrut sa ceara niste informatii si a dat peste aceeasi "doamna", care mai intai nu l-a bagat in seama(adica l-a lasat sa stea ca prostu' acolo, fiind ocupata cu vorbit la telefon, apoi cu niste hartii) pe urma i-a dat niste raspunsuri in doi peri. El s-a enervat, a vrut sa vorbeasca cu un tip de la voi, despre care zicea ca-i un fel de inginer sef sau ceva de genul asta si ala l-a pus sa astepte ca avea treaba. A stat vreo jumatate de ora si a plecat. Si a venit la voi cu recomandare de la un posesor de citroen din Iasi. Care l-a prevenit ca trebuie sa ia un distonocalm, ceva, la el, dar l-a asigurat ca la lucrari sunteti buni. Nimeni nu contesta asta si nici nu cere sa fie pupat in fund cand vine la receptie, dar parca o alta atitudine ar trebui sa fie primul lucru cu care ar trebui intampinat un client. Care vine de la 100 de km distanta. Cat am asteptat eu masina n-am vazut niciun pic de amabilitate din partea acelui personaj fata de clienti. Se comporta cu o greata.... Aveti acolo un pusti. El mi-a facut hartiile cand am venit cu c4. De ce nu-l puneti pe el? Persoana aia va face numai deservicii. Mi-am facut revizii, la ambele masini, la Brasov. Acolo erau doi tipi si-o tipa la receptie, extrem de amabili, te tin la curent cu ce s-a gasit la masina, daca pleci te suna sa-ti spuna ca ar trebui schimbat ceva, iti spun cat costa, cam cat ar mai putea dura... E diferenta mare.

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mie 13-Feb-2008 18:28

Acu' mi-a picat fisa? Fetcom de la Fetcu? Daca esti patronul, complimentele mele! In fara de Mugurel de la Ramnicu Valcea n-am vazut dealeri care sa si tina un dialog cu posesorii de citroen, pe forum. Si la fel pentru banii pe care i-ai bagat in service. E mai mare decat multe altele din tara. Daca rezolvi si relatia cu clientii( nu cred ca nu mai gasesti in orasul ala o fata prezentabila si amabila!) nu cred ca vi se mai poate reprosa ceva. Si-mi aduc masinile inapoi la voi...

Ciprian Fetcu
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 13-Feb-2008 09:22
Localitate: suceava
Contact:

Mesajde Ciprian Fetcu » Mie 13-Feb-2008 19:23

pustiul despre care vb se numeste Nicu si impreuna cu dna Gabi se ocupa de receptionarea masinilor si tot ei ar trebui sa tina clientul la curent cu statusul masinii. oricum problema este in curs de rezolvare si sper ca data viitoare cand vei mai reveni in service totul sa fie ok.
Tatal meu este managerul, eu sunt un simplu angajat la departamentul de vanzari dar incerc sa ma implic cat pot si pe partea de service

adrianr
simpatizant
Mesaje: 46
Membru din: Mie 29-Aug-2007 10:47
Localitate: Iasi

Mesajde adrianr » Joi 14-Feb-2008 20:40

si eu am avut probleme cu citroenul in suceava, datorita dlui Ciprian Gugoasa am iesit din impas. se pare ca e f bun in detaliile tehnice ale masinilor. bulina neagra si de la mine pt secretara... iar preturile de componente originale sunt cu mult mai mari ca in iasi...

rosu cristi
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Vin 13-Iul-2007 07:34
Localitate: suceava

Mesajde rosu cristi » Sâm 16-Feb-2008 17:50

mi-am luat de curand un c4 e super ok .am fost la baietii de la fetcom sant super meseriasi mi-au facut niste recomandari super nu stiu ce nu la nemultumit pe andiboi dar va spun eu este un nenorocit de functionar care il platesc contribuabili sa trezit marlanul cu citroen sa -si ia caruta cu magari nu stiu de unde a avut bani apropo iti tratezi contribuabilii dupa cum te exprimi pe net.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Sâm 16-Feb-2008 19:25

mi-am luat de curand un c4 e super ok .am fost la baietii de la fetcom sant super meseriasi mi-au facut niste recomandari super nu stiu ce nu la nemultumit pe andiboi dar va spun eu este un nenorocit de functionar care il platesc contribuabili sa trezit marlanul cu citroen sa -si ia caruta cu magari nu stiu de unde a avut bani apropo iti tratezi contribuabilii dupa cum te exprimi pe net ?


În primul rând bine ai venit ºi în al doilea rând te rog sã respecþi pãrerea celorlalþi.
@Ciprian Fetcu - este suficient sĂŁ postezi o singurĂŁ datĂŁ un mesaj cu acelaÂşi conĂžinut.
Ultimul post a fost mutat la "Linkuri/Adrese Âşi telefoane utile"

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mar 19-Feb-2008 17:48

rosu cristi scrie:mi-am luat de curand un c4 e super ok .am fost la baietii de la fetcom sant super meseriasi mi-au facut niste recomandari super nu stiu ce nu la nemultumit pe andiboi dar va spun eu este un nenorocit de functionar care il platesc contribuabili sa trezit marlanul cu citroen sa -si ia caruta cu magari nu stiu de unde a avut bani apropo iti tratezi contribuabilii dupa cum te exprimi pe net.


La asa gramatica, nici n-ai ce sa mai mai zici... E elocvent apropo de IQ-ul aluia care scrie! Sunt curios ce-o mai zice Nicum de limbaj, ca al meu era deplasat...

Avatar utilizator
laurentiu-m
just curious
Mesaje: 18
Membru din: Mie 28-Feb-2007 20:37
Localitate: radauti

salut Cipriane!

Mesajde laurentiu-m » Mie 20-Feb-2008 19:34

Salutare Cipriane!cum merge cu base-ball-ul?abia astept sa fac o tura cu noul tau C5!!!!!!!!!!Baieti am fost si eu in serv. de cateva ori si una peste alta a fost bine.Aglomeratia in service e mare tocmai din cauza ca baietii sunt meseriasi si cam toti pretentiosii din Suceava vin sa-si repare "comoara" aici.Mai uita ei sa comande la timp cate o piesa,cate un reper dar merge.Nu zic ca e un lucru bun sa te intarzie insa fata de altii se misca ok. THINK POSITIVE!

Ciprian Fetcu
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 13-Feb-2008 09:22
Localitate: suceava
Contact:

Mesajde Ciprian Fetcu » Vin 22-Feb-2008 11:29

Salut. pai merge ok. in curand se apropie competitiile si trebuie sa plec. inainte sa faceti o tura cu C5 o sa va invit la o tura cu C-Crosser-ul;)

nitrometan
simpatizant
Mesaje: 25
Membru din: Mie 02-Apr-2008 13:54
Localitate: Suceava

Mesajde nitrometan » Sâm 05-Apr-2008 16:44

Subsemnatul,efectuez lucrari electrice,electronice si mecanice la orice tip de Citroen si Peugeot dupa 1998 precum si diagnoza computerizata cu echipament de ultima ora si cu ultimele variante de software LEXIA.Am documentatie si nu lucrez dupa ureche.Pentru cazuri deosebite ma deplasez in jurul Sucevei.Ofer consultanta in caz de conflict cu reparatorii agreati in cazuri ce privesc garantia.Ofer calitate de reparatii la nivel de dealer sau chiar peste.Profesionalism garantat.
Electricitate,soft,diagnoza auto,0744605642,SUCEAVA si imprejurimi.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Sâm 05-Apr-2008 17:11

Subsemnatul, te roagĂŁ nu mai postezi aceleaÂşi lucru de mai multe ori pentru cĂŁ am ĂŽnĂželes mesajul.

puscasu stefan ciprian
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Dum 25-Feb-2007 19:31
Localitate: botosani

Mesajde puscasu stefan ciprian » Vin 11-Apr-2008 14:47

Pentru "nitrometan":Daca esti asa de bun de ce nu lucrezi in reprezentanta?

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Vin 11-Apr-2008 15:24

irelevant. daca esti bun nu inseamna ca trebuie sa te angajezi la o reprezentanta.
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 11-Apr-2008 16:12

puscasu stefan ciprian scrie:Pentru "nitrometan":Daca esti asa de bun de ce nu lucrezi in reprezentanta?


Ai vazut tu mecanci in reprezentanta? Acolo sint doar schimbatori de piese.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

nitrometan
simpatizant
Mesaje: 25
Membru din: Mie 02-Apr-2008 13:54
Localitate: Suceava

Mesajde nitrometan » Sâm 12-Apr-2008 11:50

puscasu stefan ciprian scrie:Pentru "nitrometan":Daca esti asa de bun de ce nu lucrezi in reprezentanta?

Fiindca nu sunt obligat sa suport tot ceea ce suporti tu in fiecare zi.Iar cu "daca esti bun" ti-am aratat deja ca stiu cite ceva...Iar lucrul cel mai important este ca pot oferi aceleasi servicii care le puteti oferi si voi la reprezentanta.
Electricitate,soft,diagnoza auto,0744605642,SUCEAVA si imprejurimi.


Înapoi la “Fetcom - Suceava”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973