Alpha Motors Constanta - SERVICE

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Joi 10-Sep-2009 10:36

cred ca ati avea multe de invatat de cei de la ploiesti...
cristi stan a inteles ca discutand cu forumistii, se va asigura de clienti, evident, acest lucru realizandu-se impreuna cu profesionalismul lor...

in ceea ce priveste faptul ca acum nu mai sunteti cu cei de la andromeda, faptul ca nu-l mai aveti pe costi, cred ca este un minus, fara sa cunosc actuala componenta a service-ului dar, din ce se vede pe forum, se pare ca v-ati procopsit cu nea gigi stie tot, care se pare ca mai mult va alunga musteriii decat vi-i multumeste...

Avatar utilizator
AndreiOniceanu
simpatizant
Mesaje: 67
Membru din: Sâm 30-Iul-2005 12:20
Localitate: Constanta

Hai ca se poate!

Mesajde AndreiOniceanu » Vin 11-Sep-2009 09:43

Dupa cum v-am promis saptamana trecuta, revin cu detalii despre service-ul Alpha Motors Constanta. Am fost placut surprins sa constat ca situatia s-a schimbat radical de la ultima mea vizita in service.

Dl. director Razvan Ciuche s-a implicat personal in rezolvarea problemelor mele astfel incat acestea au fost solutionate intr-un mod transparent, profesionist si rapid. Si baiatul nou de la receptie service, Marian Popa, s-a comportat exemplar, m-a sunat in fiecare zi sa ma informeze privind stadiul reparatiilor si mi-a explicat cu rabdare toate operatiunile executate cand am fost sa ridic masina.

Cu siguranta sunt pe drumul cel bun si le urez mult succes in continuare si la cat mai multi clienti multumiti si Citroen-uri vandute in Constanta!

PS pt. carcotasi: nu, nu m-a platit nimeni sa ii vorbesc de bine, ci chiar m-au impresionat pozitiv de data asta.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Vin 11-Sep-2009 11:37

dl oniceanu, nu e vb despre carcotasi, e vb despre a face un lucru cu profesionalism, mai ales din cauza faptului ca in ro service-urile sunt praf, populate de nepriceputi...
eu, de ex, nu am facut altceva decat sa exemplific un singur caz in care nu au aut habar de capul lor...

m-as bucura sa aud ca s-au skimbat lucrurile in cta, pt ca eu locuiesc in calarasi si sunt la jum drumului dintre buc si cta, si am fost deseori la andromeda-cta...

ar fi bine ca acest post sa se transforme intr-o cale de dialog intre acest domn razvan si posesorii de citronele, fiind evident faptul ca un client bagat in seama pe forum, va ajunge la service cand va a avea nevoie mai increzator...

Avatar utilizator
AndreiOniceanu
simpatizant
Mesaje: 67
Membru din: Sâm 30-Iul-2005 12:20
Localitate: Constanta

Mesajde AndreiOniceanu » Vin 11-Sep-2009 12:20

mesersmith scrie:dl oniceanu, nu e vb despre carcotasi, e vb despre a face un lucru cu profesionalism, mai ales din cauza faptului ca in ro service-urile sunt praf, populate de nepriceputi...
eu, de ex, nu am facut altceva decat sa exemplific un singur caz in care nu au aut habar de capul lor...

m-as bucura sa aud ca s-au skimbat lucrurile in cta, pt ca eu locuiesc in calarasi si sunt la jum drumului dintre buc si cta, si am fost deseori la andromeda-cta...

ar fi bine ca acest post sa se transforme intr-o cale de dialog intre acest domn razvan si posesorii de citronele, fiind evident faptul ca un client bagat in seama pe forum, va ajunge la service cand va a avea nevoie mai increzator...


Exemplul dvs. nu are legatura cu actualul service, ci se refera la Andromeda.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Vin 11-Sep-2009 12:41

din cate am inteles eu, o parte dintre angajati provin de la andromeda...
repet, m-as bucura sa fie altceva...

razvan ciuche
just curious
Mesaje: 13
Membru din: Lun 17-Aug-2009 11:22
Localitate: constanta

Mesajde razvan ciuche » Vin 11-Sep-2009 13:06

mesersmith scrie:din cate am inteles eu, o parte dintre angajati provin de la andromeda...
repet, m-as bucura sa fie altceva...


Nici unul dintre colegii mei de la receptie/service nu au lucrat la Andromeda.
Cand aveti drum la Constanta, va invit sa ne cunoastem si sa redeschidem calea unei colaborari care sa corespunda asteptarilor si drepturilor dvs, in calitate de client al Citroen si al Alpha Motors.
Nr meu de telefon este 0722 556 774 si pot fi contactat oricand, de catre orice client, pentru orice fel de problema.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Vin 11-Sep-2009 13:31

sincer ma bucur sa vad o astfel de deschidere...

si pt ca am o problema cu pilotul automat, o sa va vizitez pt un test cu lexia...

succes...

razvan ciuche
just curious
Mesaje: 13
Membru din: Lun 17-Aug-2009 11:22
Localitate: constanta

Mesajde razvan ciuche » Vin 11-Sep-2009 14:44

mesersmith scrie:sincer ma bucur sa vad o astfel de deschidere...

si pt ca am o problema cu pilotul automat, o sa va vizitez pt un test cu lexia...

succes...



In general, puteti sa veniti oricand pentru o astfel de testare, dar pentru a va putea asigura un timp de lucru exclusiv pentru dvs, va rog sa ma contactati inainte, pentru o programare.
Va multumesc pentru intelegere si pentru urare si va asteptam!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Vin 11-Sep-2009 15:06

am notat...va multumesc...
va voi contacta...

felicitari pt faptul ca va implicati in activitatea forumului...

florin550
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Dum 17-Aug-2008 20:59
Localitate: constanta

Mesajde florin550 » Vin 11-Sep-2009 21:07

era bine daca l ar fi avut pe ionut cu ei ........
baiatul ala m a scutit de o gramada de bani ......... a stiut sa mascheze incompetenta celor care ar fi trebuit sa ne repare masinile ...........
cum ?
simplu dupa iei trebuia sa schimb panoul de control al climei ........( cum luam din palete se bloca pe ultima viteza care o mai tinea minte si se oprea si clima , ca sa l opresc trebuia sa opresc masina si sa i dau drumul la maxim ....) si repet NUI FAC RECLAMA dar baiatul ala - ionut borcea - chiar a meritat o bere .....
mesersmith scrie:din cate am inteles eu, o parte dintre angajati provin de la andromeda...
repet, m-as bucura sa fie altceva...

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Mie 16-Sep-2009 12:13

Imi poate oferi cineva numarul de telefon al lui Ionut Borcea ?


Multumesc anticipat.

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Vin 18-Sep-2009 11:23

Tot respectul pentru Domnul Razvan Ciuche si echipa sa de la Alpha Motors :

Ieri am fost la Constanta pentru a verifica un C5 SH pe care intentionez sa-l cumpar si am apelat la sprijinul dumnealor - din partea mea au nota 10.

Atat pentru serviciile oferite (diagnoza computerizata + alte informatii legate de masina), cat si pentru promptitudine si solicitudine.

adrian_emil
pasionat
Mesaje: 210
Membru din: Dum 10-Feb-2008 07:51
Localitate: Ploiesti

Mesajde adrian_emil » Vin 18-Sep-2009 14:46

deci ai cumparat masina ??

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Joi 24-Sep-2009 07:46

Inca nu, va anunt cand se intampla evenimentul.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 07-Noi-2009 15:45

revin cu impresii despre alpha motors constanta...

m-am dus asa cum intentionam pt o diagnosticare cu lexia in problema cu nefunctionarea totala a pilotului automat, problema la care si-au batut mintea multi initiati...

pot spune ca am fost placut impresionat de baietii de acolo, lucru care nu credeam ca se va intampla vreodata la un service sub tutela ats, alpha motors fiind copilul mai mic al ats-ului, din ce am inteles de la directorul centrului, razvan....

inca de la receptie unde m-am aratat ultra reticent inca de la inceput, am fost bine intampinat de catre marian, care vad ca stie sa poarte o discutie cu clientii, lucru absolut imposibil pt receptionerii de la ats, care, unii dintre ei, sunt idioti complet...

am facut diagnoza, si nu exista nicio eroare sau nefunctionalitate a vreunui subansamblu, lucru care l-a determinat pe cristi, baiatul care face diagnozele, sa creada ca este vorba despre un parametru legat de cantitatea de aer prin valva egr...desi eu nu prea vad legatura...

ii refac invitatia dlui razvan sa se implice in activitatea forumului, lucru care va duce negresit la cresterea increderii in acest service si, implicit, mai multi clienti...

a ramas ca sa contacteze baietii din franta si sa se sfatuiasca pe marginea unor parametri si sa revin in service...
urmeaza sa fiu contactat...

sper saa se intample...

oricum, parca e altceva, chiar si cand nu ai rezolvat problema, vezi ca lumea e interesata, isi da silinta, vrea sa faca...

le multumesc si pe aceasta cale baietilor de la cta si ii recomand cu caldura...
si sper sa ma contacteze sa rezolv si problema asta...


Înapoi la “Alpha Motors - Constanta”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187665
    Total subiecte 18615
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11702
    Cel mai nou membru Rodinel