intilnire nationalå Ungaria

Intalnirile altor cluburi Citroen.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Lun 04-Aug-2008 16:59

Imagine
Cel mai bĂĄtrin 2 CV al clubului nostru din 1949,una dintre vedetele intilnirii filmatĂĄ de mai multe canale TV.....

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Lun 04-Aug-2008 17:06

Imagine
IatĂĄ o parte din DS-uri retrasi la umbrĂĄ ca un cuib de rechini in asteptarea pradei...

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Intilnire nationalĂĄ Ungaria

Mesajde cv2adi » Lun 04-Aug-2008 18:22

Imagine
Cred cĂĄ amm postat alte 2 poze la rubrica intilnirea nationalĂĄ ungaria,dar la 38 grade celsius omul tipeste.Dealtfel Lucian cu CX-ul si Cristi cu ZX-ul au fĂĄcut multe poze,ba chiar si inreg video,sper sĂĄ ne poatĂĄ ajuta la capitolul postĂĄri poze.Eu a cam trebuit sĂĄ particip la organizare ca vicepres,si sĂĄ mĂĄ ocup putin si cu copii sĂĄ nu facĂĄ vreo trĂĄznaie....Mersi pt frumoasele poze postate la Oltcitisti,am luat imprumut ci6teva sĂĄ le postĂĄm la noi pe site.Sper cĂĄ nu te superi pt asta.Cu bine,Adi :D

Avatar utilizator
Lucian T
Stapanul Uleiului
Mesaje: 174
Membru din: Sâm 03-Apr-2004 21:03
Localitate: Bucuresti
Masina: CITROEN CX 20 RE, 1986

Mesajde Lucian T » Lun 04-Aug-2008 20:53

Si eu Lucian - CX 20 si Cristi - ZX am ajuns cu bine la destinatie. El la 02.30 la Fagaras, eu 7 ore mai tarziu la Bucuresti. Drumul meu spre casa a durat 21 de ore, in special datorita cozilor de zeci de kilometri intre Deva si Sebes (eu am intors si am luat-o spre Hunedoara, Petrosani, Tg. Jiu, Rm. Valcea, Bucuresti, el a trait aventuros trecand Muresul cu bacul, in incercarea disperata de a ocoli coada si a ajunge la Sibiu). Personal am rezistat numai pana la km. 80 pe autostrada Bucuresti - Pitesti, cand am oprit si am dormit de la 4.30 la 7.30. Ajuns acasa, spalat, schimbat, mers la birou! Va spun toate acestea ca sa intelegeti de ce Povestea minunatei calatorii in Ungaria, va mai astepta pana cand voi putea tine ochii deschisi mai multa vreme. Valabil si pentru Cristi. Promitem o povestire in detaliu... dar peste o zi - doua.

Multumim Adi pentru invitatie si calitatile de gazda perfecta pe care le-ai dovedit. Am petrecut un week-end de neuitat, iar cuvintele spun prea putin despre cat de frumos a fost.
Recunosc, mor de placere cand ma plimb cu liftul!

Dreamer
pasionat
Mesaje: 261
Membru din: Lun 13-Aug-2007 19:49
Localitate: Brasov
Contact:

Mesajde Dreamer » Mar 05-Aug-2008 00:23

Multumim pentru poze Adi, sunt superbe! Imi pare nespus de rau ca nu am ajuns la intalnirea voastra, chiar daca masina mea nu se incadreaza in tipar ... :P
Asteptam povestea si pozele de la Lucian si nu numai :D
Cat despre pozele de la intalnirea Oltcit le poti folosi pe site-ul vostru, dar cu rugamintea de a mentiona si de clubul nostru si te rog sa imi trimti adresa voastra pe un PM. Imi doresc sa vad topicul despre intalnirea noastra si sper sa gasesc si pe cineva care o sa mi-l traduca.

Cu stima,
"Viata este facuta din amanunte, ce e drept ca-s mici si multe!"
Vulpeeeeeee!

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mar 05-Aug-2008 07:44

Multumesc vouĂĄ tuturor incĂĄ o datĂĄ pt participare si frumoasele cuvinte adresate.Pe de altĂĄ parte imi pare nespus de rĂĄu pt tortura suferitĂĄ de voi pt a ajunge la destinatie,adicĂĄ acasĂĄ.Eu fiind plecat de mai bine de 18 ani din tarĂĄ nu-mi pot ichipui de ce anume nu se normalizeazĂĄ treaba asta,deoarece nu voi sinteti primii de la care aud despre ea.Sper sĂĄ vĂĄ puteti odihni si sĂĄ vĂĄ regĂĄsiti bioritmul avut ,deoarece stare de obosealĂĄ creeazĂĄ un o permanentĂĄ senzatie de discomfort care-ti acreste si cele mai frumoase amintiri,nemaivorbind de viata cotidianĂĄ...Mersi Dreamer pt rĂĄspunsul afirmativ cu privire la folosirea pozelor,dar pe site-ul nostru nu avem topic din pĂĄcate incĂĄ,dar articolele pe care le publicĂĄm apar in revista clubului Citromagazin.O sĂĄ-ti promit solemn cĂĄ voi trimite prin postĂĄ cite un exemplar tie si celor doi participanti,adicĂĄ Lucian si Cristi.In privinta topicului noi sintem mai retardati ca voi,deoarece n-am reusit s-o facem.Cu bine,Adi :D

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Mar 05-Aug-2008 08:20

Acum am dat de un computer...
A fost minunat!

Promit ca scriu un reportaj :wink:

Pe curand 8)

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mar 05-Aug-2008 09:48

Super-tari pozele. Mai vreau :D
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mar 05-Aug-2008 16:55

Imagine

Imagine

Imagine
Doar atitea am,dar Luci si Cristi a documentat intilnirea mult mai bine decit mine ....Cu bine tuturor. :D

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 06-Aug-2008 10:21

Ce pot sa zic? Sintem la mii de ani distanta, pe o alta planeta chiar.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mie 06-Aug-2008 12:17

Salut Nicule ! Nu e chiar asa.Aveti acest forum,sinteti la un foarte promitĂĄtoor inceput de drum,ce crezi acu 8-9 ani unde am fost si noi...?_DacĂĄ nu exista nucleul acela de fanatici din care am fĂĄcut si eu parte ce crezi cĂĄ s-ar fii intimolat aici? DacĂĄ nu organizam intilnirile nu ne-ar fii gĂĄsit nici Conservatoire-ul,n-am fii fost impreunĂĄ cu alte natiuni ale Europei semnatarii fondĂĄrii ACI-ului,nu ne-ar fii sponzorat Citroen Hungaria-adicĂĄ dealerul oficial al tĂĄrii,n-am avea atunci nici brosura asta a noastrĂĄ Citromagazin etc....Eu sint optimist si cred cĂĄ urmind acest drum mai departe,pas cu pas veti fii mari si tari si voi.Treapta urmĂĄtoare e sĂĄ vĂĄ gĂĄsiti sponzori,eventual incheiati un contract cu dealerul oficial sĂĄ vĂĄ dea niste bani si in schimb mergeti la parade,expouri etc si vĂĄ lipiti pe masinĂĄ numele lor,etc...Din banii ĂĄstia poate vĂĄ faceti o revistĂĄ,plĂĄtiti benzina acelor membrii care se angajeazĂĄ sĂĄ vĂĄ reprezinte etc.Dar asta dureazĂĄ....multĂĄ muncĂĄ si strofocealĂĄ,si pierderea timpului liber.Curaj,sinteti pe drumul bun,crede-mĂĄ ...Cu bine Adi :D

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Sâm 09-Aug-2008 04:03

Reportaj si poze despre intilnirea nationalĂĄ Ungaria mai puteti gĂĄsi printre altele la www.promenad.hu sub titlul IX orszĂĄgos Citroen talĂĄlkozĂł adicĂĄ a IX-intilnire nationalĂĄ Citroen .Sint postate in jur de 300 poze,douĂĄ posturi de radio au difuzat intilnirea in direct si douĂĄ de televiziune au difuzat cite un reportaj scurt la stirile de searĂĄ,cu imagini.Pe site-ul amintit mai sus sint fotografiati si prietenii nostri romĂĄni Lucian si Cristi in momentul premierii in centrul orasului. :D


Înapoi la “Intalnirile altora”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib