Intalnire CitROclub 19.02.2006 - Bucuresti

Intalnirile periodice ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Mie 22-Feb-2006 22:06

alexd@
Ce ai, domnule, cu locul traditional de intalnire? Multi au deja un reflex cu acel loc, s-au obisnuit cu el. Cand cineva novice vine sa primeneasca radical cutumele unei organizatii, fie organizatia se "strange" in sine, fie novicele renunta si se declara nemultumit de receptarea ideilor lui novatoare. Eu zic ca problema acestui club nu e locul de intalnire. De fapt, nu avem nici o problema majora, de ce vrei tu sa creezi una? Te intreb din pura curiozitate, fara nici un gand ascuns, ca ins care nu contribuie deloc aproape la viata clubului, dar...tine la el!
Hai sa dam mana cu mana...! :lol:

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2137
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mie 22-Feb-2006 22:39

iussy scrie:"Sunteti de acord sa contribuiti cu taxa de inscriere + cotizatia anuala pentru 2005 in valoare de 10 respectiv 20EUR ?"
Iar daca imi aduc eu aminte ce s-a vorbit la intalnirea de duminica, era vorba de 1.000.000 taxa de inscriere, care inseamna cam...30 Euri...cotizatia a ramas aceeasi....
Cand si de ce s-a marit taxa de intrare?Eu stiam ca, la majoritatea asociatiilor/ fundatiilor, aceasta este mai mult simbolica....
Nu vreau sa fiu carcotas, dar, in ceea ce priveste partea financiara, imi place sa fie totul clar!
Tocmai ca sa se evite discutiile ulterioare!
Si sper ca nu am atacat pe nimeni cu posturile din acest "domeniu"!!!


Am descoperit! Nu am eu o problema de exprimare ci tu una de atentie ! :wink: Ai totusi o scuza cu delegatia aia.
La intalnire s-a spus clar: taxa de inscriere+ cotizatia = 120ron adica 30EUR la 40.000 asa cum s-a decis anul trecut.

Avatar utilizator
prafuit
pasionat
Mesaje: 764
Membru din: Lun 04-Iul-2005 15:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde prafuit » Joi 23-Feb-2006 08:50

Deci taxa de inscriere = 10 euro, sau mai bine zis 40 RON. Si cotizatia anuala = 20 euro - 80 RON.
Care este hiba acestui lucru: exprimarea in RON sau Euro. Trebuie luata o decizie in ce se exprima, si se calculeaza ca atare (nu la cursul de acum x ani, cand era mai mult sau mai putin). Si o mini hiba, zic eu, exact ca cea a societatii noastre = lipsa de transparenta (vezi glume genul "uite asa si-a luat WLD masina noua", sa nu mai vorbesc de cazul Zambaccian).
Cuantumul cotizatiei cred eu ca ar trebui sa se hotarasa de comun acord, cu transparenta necesara, de catre membrii clubului, fie ei fondatori sau nu, asta daca nu sa trecut deja in Statut!!!! Dar si asa printr-un act aditional se schimba :P
Ultima oară modificat Joi 23-Feb-2006 10:06 de către prafuit, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Joi 23-Feb-2006 09:30

pai care membri ?
deocamdata nu sunt inscrisi decat membrii fondatori...
iar ca sa devii membru cu acte in regula trebuie sa platesti cotizatia...
si asta este stabilita de membrii fondatori...
e un cerc vicios...
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 23-Feb-2006 09:42

@paco: nu cred ca ai banii pt CX-ul lui Eugen. Apoi, presupunind prin absurd ca il cumperi, cind se va strica ceva la el, vei spune ca CX-ul e cea mai prosta masina :wink:
Pentru binele tuturor, lasa CX-ul ala lui Eugen. Il merita din plin :!:
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Joi 23-Feb-2006 12:21

@paco, nu vreau sa revolutionez clubul, nici sa imi impun punctul de vedere, doar am propus in speranta de mai bine....daca tot se face o asociatie, legala & stuff ar fi pacat sa nu existe si o intalnire intr-un cadru....organizat. Eu cel putin as da 5-10 lei in plus pentru o intalnire intr-un alt loc decat o margine de sosea. Iar chestia cu reflexul conditionat...sa-mi fie iertat, dar suntem fiinte inteligente, nu cainii lui Pavlov.

Avatar utilizator
m.s.
pasionat
Mesaje: 337
Membru din: Dum 10-Iul-2005 16:42
Localitate: cluj

Mesajde m.s. » Joi 23-Feb-2006 13:53

Da' cica si Pavlov, dupa ce a murit cainele, continua sa duca mancare la cusca! :lol:

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Joi 23-Feb-2006 18:57

Nu vreti sa incercam o intalnire in fata Garii Baneasa, unde e tot pavaj, dar mult mai bun, nu mai suntem feriti privirilor (nu ca as avea ceva de aratat), si parca e mai in Bucuresti...si e usor si pentru cei ce vin din tara.
din pacate cel mai apropiat cico e la Taverna Sarbului :roll: unde nu se merge decat dupa salariu...cred...
Cosmin
high energy music expression

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Joi 23-Feb-2006 21:00

Cuantumul cotizatiei cred eu ca ar trebui sa se hotarasa de comun acord, cu transparenta necesara, de catre membrii clubului, fie ei fondatori sau nu, asta daca nu sa trecut deja in Statut!!!! Dar si asa printr-un act aditional se schimba

Aici s-a votat de cei interesati. Au mai fost numeroase intalniri la care s-a discutat despre club si despre cotizatii si foarte mult de ce (sau nu)poate oferi asociatia in schimbul banilor.
Eugen scrie:Noi nu ne propunem sa aducem in randurile noastre pe toti posesorii de Citroen din tara, indiferent de modelul detinut. Noi vrem ca din club, asociatie, cum vreti sa ii spuneti, sa faca parte doar cei care au o pasiune pt aceasta marca si care vor ca toate chitibusurile sa mearga asa cum trebuie.
In definitiv, in club te inscri daca vrei, nu te forteaza nimeni, fiecare este liber sa se inscrie sau nu sau sa renunte sau nu la calitatea de membru.

Avatar utilizator
White Wizard
pasionat
Mesaje: 246
Membru din: Mar 15-Noi-2005 19:38
Localitate: Bucuresti

Mesajde White Wizard » Vin 24-Feb-2006 19:59

bezz scrie:Nu vreti sa incercam o intalnire in fata Garii Baneasa, unde e tot pavaj, dar mult mai bun, nu mai suntem feriti privirilor (nu ca as avea ceva de aratat), si parca e mai in Bucuresti...si e usor si pentru cei ce vin din tara.
din pacate cel mai apropiat cico e la Taverna Sarbului :roll: unde nu se merge decat dupa salariu...cred...


Pai acolo au cei de la Honda intalnirea ... si tot duminica!

fisherman
just curious
Mesaje: 18
Membru din: Mie 18-Mai-2005 13:39
Localitate: Rm. Valcea

Mesajde fisherman » Vin 24-Feb-2006 20:18

Ce ziceti de intrarea in parcul Carol -fost Libertatii- unde este fantana arteziana?
Este usor de ajuns, loc destul, 'in ochii lumii', verdeata....... :wink:

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Vin 24-Feb-2006 23:01

da, dar vara nu prea este loc acolo din cauza masinilor celor care vin in parc...
dar am putea face o vizita "tematica" la muzeul D.Leonida, pt. culturalizare

PS
cu clubul trabantistilor (neoficializat) am facut asa ceva... :D
nu va sfatuiesc insa sa mergeti in perioada rece.. :(
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.

Avatar utilizator
iussy
pasionat
Mesaje: 223
Membru din: Vin 10-Feb-2006 23:13
Localitate: Bucuresti

Mesajde iussy » Vin 24-Feb-2006 23:14

Da` vad ca voi aveti ceva rau de tot cu locul ala....Ce ziceti daca ne intalnim....stiu eu?...undeva, la sosea, eventual in parcarea aceea de aproape de strandul Bordei...Trece destul de multa lume si duminica la 11 cand e ora noastra de intalnire, inca nu au ocupat parcarea cei care vin in parc!

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Sâm 25-Feb-2006 02:38

Io abia am invatzat cum sa ajung la academia de politie, acu iar ne mutam? :lol:

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Sâm 25-Feb-2006 11:44

Voi vreti sa faceti parada de tot o tineti intr-una sa ne vada cat mai multa lume!?!? Scopul intalnirii e de parada???


Înapoi la “Intalniri lunare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib